Soud na Slovensku dnes zprostil kontroverzního podnikatele Mariana Kočnera obžaloby

Soud na Slovensku dnes zprostil kontroverzního podnikatele Mariana Kočnera obžaloby z toho, že se prostřednictvím takzvaných motáků snažil z vazby ovlivnit vyšetřování jedné ze svých kauz. Verdikt není pravomocný, žalobce ohlásil odvolání k soudu vyšší instance.

Kauza se týká podezření, že Kočner v minulosti posílal z vazby instrukce ohledně případu padělání směnek, ve kterém byl letos v lednu spolu s bývalým ministrem hospodářství a někdejším ředitelem soukromé televize Markíza Pavolem Ruskem pravomocně odsouzen k vězení na 19 let. Prostřednictvím směnek chtěl Kočner vymoci peníze od Markízy, kterou mezitím ovládla investiční skupina PPF.

Okresní soud Bratislava I v případu motáků rozhodl, že nešlo o trestný čin. Podle něj samotný text na motácích nezakládá trestní odpovědnost obžalovaného. Za právní nesmysl označil původní obžalobu Kočnera z maření spravedlnosti a už dříve oznámil, že čin posoudí jako podezření z křivé výpovědi a křivé přísahy.

Proti Kočnerovi svědčil i někdejší šéf kontrarozvědky slovenské civilní tajné služby SIS a bývalý novinář Peter Tóth. U soudu řekl, že od Kočnera prostřednictvím jeho advokáta dostával z vazby zmíněné motáky s různými instrukcemi. Tóth, který původně spolupracoval s Kočnerem, dříve vypovídal proti podnikateli i v případu, ve kterém Kočner čelí obžalobě z objednání vraždy novináře Jána Kuciaka. Soud první instance v této kauze Kočnera obžaloby zprostil, verdikt ale slovenský nejvyšší soud letos v červnu zrušil.

Související

Více souvisejících

Slovensko Marian Kočner

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Dominik Feri

Feri míří na tři roky do vězení, rozhodl odvolací soud

Exposlanec Dominik Feri půjde na tři roky do vězení za znásilnění dvou dívek a jeden další pokus o znásilnění, rozhodl odvolací soud v pondělí. Feri byl už loni v listopadu uznán vinným ve všech třech bodech obžaloby a potrestán nepodmíněným trestem v délce tří let. Někdejší politik, který vinu odmítá, se může dovolat k Nejvyššímu soudu.

včera

včera

Válka v Izraeli

Válka v Pásmu Gazy má už 34 tisíc mrtvých. Úřady nacházejí stovky těl u nemocnic

Pracovníci úřadu civilní obrany v Pásmu Gazy od pátku vyzvedli těla 210 Palestinců z improvizovaného pohřebiště v areálu nemocnice Násir ve městě Chán Júnis na jihu oblasti, informuje agentura AP. Od začátku izraelské operace loni v říjnu v Pásmu Gazy zemřelo nejméně 34 151 Palestinců a dalších 77 084 bylo zraněno, sdělily dnes tamní úřady.

včera

včera

včera

včera

včera

Rusko se pomstí za pomoc USA. Posílí útoky na Ukrajinu, tvrdí experti

Západní vojenští odborníci očekávají v následujících týdnech posílení ruských raketových a dronových útoků na Ukrajinu, než dorazí nová americká vojenská pomoc schválená Sněmovnou reprezentantů. Uvedla to agentura DPA.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy