Španělský premiér Sánchez slíbil, že v zemi zruší prostituci

Španělský premiér Pedro Sánchez dnes slíbil, že v zemi zruší prostituci. Uvedl to při závěrečném projevu na sjezdu španělské socialistické strany (PSOE), informovala místní média. Podle Sáncheze prostituce zotročuje ženy. V současnosti není v zemi nabízení sexuálních služeb zakázané. Zákon trestá jen kuplířství. Podle OSN je Španělsko jednou ze zemí světa, kde se prostituci daří nejvíce.

Sjezd socialistů už v sobotu schválil požadavek, aby strana předložila návrh zákon, který prostituci zakáže. Norma by měla trestat klienty prostitutek a chránit oběti zneužívání a kuplířství. Podle stanice TVE má návrh na zákaz prostituce mezi španělskými socialisty velkou podporu. Vedle stávajících vládních představitelů s ním souhlasí například bývalý premiér José Luis Rodríguez Zapatero.

Podle španělského tisku není jasné, jak by se k návrhu postavila menší vládní formace Unidas Podemos, ve které zákaz prostituce nemá zdaleka takovou podporu jako mezi členy PSOE.

Zákaz prostituce byl ve Španělsku zrušen v roce 1995 a od té doby tato činnost nepodléhá zvláštní právní regulaci. Podle stanice BBC nabízí sex za peníze ve Španělsku na 300.000 žen. OSN v roce 2016 odhadla, že prostituce v této jihoevropské zemi vygenerovala příjmy v hodnotě 3,7 miliardy eur (zhruba 94 miliard korun). Podle předchozích odhadů OSN bylo Španělsko společně s Thajskem a Portorikem jednou ze zemí světa, kde se prostituci daří nejvíce. Podle průzkumu z roku 2009 si každý třetí muž ve Španělsku zaplatil za sex.

Související

Více souvisejících

Pedro Sánchez Španělsko Prostituce

Aktuálně se děje

Aktualizováno před 26 minutami

Aktualizováno před 36 minutami

před 42 minutami

před 57 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

Andrzej Duda

Duda podepsal vznik komise, která vyšetří vliv Ruska v Polsku

Polský prezident Andrzej Duda v pondělí podepsal zákon ustavující vyšetřovací komisi, která se má zabývat ruským vlivem v zemi mezi lety 2007 až 2022. Polsko patří k největším podporovatelům Ukrajiny, kterou Rusko napadlo na konci loňského února.

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Aktualizováno před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

Aktualizováno před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

Recep Tayyip Erdoğan

Turci dali přednost silnému vůdci před nevyzkoušeným demokratem, píše tisk

Ačkoliv tyto volby byly pro tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana největším ohrožením pro pokračování jeho dvacetileté hegemonie, znovu se potvrdilo, že je nejvýznamnějším lídrem Turecka od dob zakladatele republiky Mustafy Kemala Atatürka. Turci dali opět přednost silnému vůdci před nevyzkoušeným demokratem, navzdory potlačování svobody slova a zavírání novinářů a politických oponentů do vězení za Erdoganovy vlády. Jediné, co nemá Erdogan zcela pod kontrolou, je ekonomika, shodly se komentáře několika evropských médií.

Aktualizováno před 6 hodinami

K nehodě na D2 přiletěl záchranářský vrtulník. (29.5.2023)

Nehody na D1 i D2. Obě dálnice ve směru na Brno stály

Začátek týdne v Brně a jeho okolí se neobešel bez dopravních komplikací. Ve směru do jihomoravské metropole stály kvůli nehodám dálnice D1 i D2. Na obou místech zasahovaly složky integrovaného záchranného systému. 

před 6 hodinami

Lotyšsko po úspěchu na MS v hokeji narychlo zavedlo nový státní svátek

Lotyšský parlament v neděli večer na poslední chvíli zavedl na dnešní den státní svátek poté, co jeho hokejisté na mistrovství světa vybojoval bronzovou medaili. Stalo se tak poprvé od obnovy nezávislosti v roce 1991.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy