Pedro Sánchez

Pedro Sánchez

Španělé uprostřed parného léta volili novou vládu. Sánchez asi jako premiér skončí

Španělé poprvé v historii zamířili k volebním urnám uprostřed parného léta, kdy je spousta lidí na dovolené. Hlas mohlo do nedělní 20. hodiny místního času odevzdat 37 milionů voličů. Více než dva miliony lidí předem využily možnosti korespondenční volby. Podle prvních povolebních odhadů by pravice měla získat většinu. Konečné výsledky mohou být známé kolem půlnoci.
Španělsko, ilustrační fotografie.

Španělsko by mohlo mít nový zákon o rovnosti pohlaví

Španělský premiér Pedro Sánchez dnes představil nový zákon o rovnosti pohlaví, který bude vyžadovat rovnoměrnější zastoupení žen a mužů v politice, byznysu a dalších oblastech veřejného života. Informovala o tom agentura Reuters. Zákon by se měl týkat mimo jiné rovného zastoupení žen a mužů na volebních listinách, ve správních radách velkých společností i profesních sdružení.
Pedro Sánchez

Sánchezova vláda kritizuje jednoho z nejbohatších Španělů. Firmu přesunul ze země

Španělská vláda ostře kritizovala úmysl jedné z největších firem v zemi, infrastrukturní společnosti Ferrovial, přesunout správní a daňové sídlo do Nizozemska. Podle kabinetu socialistického premiéra Pedra Sáncheze je jediným důvodem tohoto kroku osobní prospěch šéfa společnosti Rafaela del Pina, který patří mezi nejbohatší Španěly, píše dnes španělský tisk. 
Pedro Sánchez

V Madridu protestovaly tisíce lidí proti vládě premiéra Sáncheze

Tisíce lidí dnes v Madridu protestovaly proti vládě socialistického premiéra Pedra Sáncheze, kterou obvinily z podkopávání ústavy. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž demonstraci podpořily pravicově orientované strany včetně krajně pravicového uskupení Vox. Sánchez na shromáždění socialistů ve městě Valladolid podle španělských médií prohlásil, že ústava se dodržuje v celém Španělsku.
Emmanuel Macron

Macron, Sánchez a Costa se dohodli na stavbě vodíkovodu pro své země

Španělsko, Portugalsko a Francie se dohodly na stavbě produktovodu pro přepravu takzvaného zeleného vodíku z Barcelony do Marseille. Uvedli to na dnešní společné tiskové konferenci premiéři Španělska a Portugalska Pedro Sánchez a António Costa a francouzský prezident Emmanuel Macron. Podle Sáncheze nová infrastruktura posílí energetickou nezávislosti unijních zemí. Nová infrastruktura má podle plánů začít fungovat nejpozději do konce tohoto desetiletí.
Pedro Sánchez

Proti Sánchezově vládě demonstrovaly desetitisíce lidí v Madridu

Desetitisíce lidí dnes protestovaly v ulicích Madridu proti vládě socialisty Pedra Sáncheze. Demonstraci svolala krajně pravicová strana Vox. Místní vláda počet demonstrantů odhaduje na 25.000 osob, napsal zpravodajský server Deutsche Welle. Strana Vox na svém twitterovém účtu uvedla, že po celém Španělsku proti vládě demonstrovalo přes 100.000 lidí.
Pedro Sánchez

V EU se blíží velká shoda na zmírnění energetické krize, věří Sánchez

Evropská unie buduje "velkou shodu" na boji proti současné energetické krizi, řekl španělský premiér Pedro Sánchez při příchodu na unijní summit, jehož hlavním tématem je hledání společného postupu proti vysokým cenám energií. Prezidenti a premiéři se zatím neshodují na tom, zda a případně jak zastropovat cenu plynu. Také by se mohli vyjádřit k částem nového plánu Evropské komise.
Pedro Sánchez

Sánchez: Odložte kravaty, ušetříte

Španělský premiér Pedro Sánchez vyzval vládní úředníky a zaměstnance v soukromém sektoru, aby po jeho vzoru odložili kravaty. Budou se tak podle něj cítit pohodlněji a ušetří se energie na klimatizaci, informovala agentura Reuters.
Pedro Sánchez

Muž vyhrožoval španělskému premiérovi Sánchezovi, dostal 7,5 roku vězení

Soud v Madridu poslal na sedm let a šest měsíců do vězení muže, který na sociálních sítích vyhrožoval smrtí španělskému premiérovi Pedrovi Sánchezovi. Muž vyjadřoval úmysl socialistického politika zavraždit, aby změnil politické poměry v zemi. Výhrůžky následovaly po oznámení vlády, že se chystá přesunout ostatky diktátora Francisca Franka, uvedla agentura AFP. Advokát odsouzeného muže neuvedl, zda se jeho klient odvolá.
Pedro Sánchez

Španělsko zavede povinné nošení roušek ve venkovních prostorách

Španělsko opět zavede povinné nošení roušek ve venkovních prostorách. Jde o součást opatření proti rychle se šířící variantě koronaviru, která dostala označení omikron. O zpřísnění restrikcí dnes jednal španělský premiér Pedro Sánchez s vedoucími činiteli španělských regionů, informovala agentura Reuters.
Pedro Sánchez

Španělský premiér Sánchez slíbil, že v zemi zruší prostituci

Španělský premiér Pedro Sánchez dnes slíbil, že v zemi zruší prostituci. Uvedl to při závěrečném projevu na sjezdu španělské socialistické strany (PSOE), informovala místní média. Podle Sáncheze prostituce zotročuje ženy. V současnosti není v zemi nabízení sexuálních služeb zakázané. Zákon trestá jen kuplířství. Podle OSN je Španělsko jednou ze zemí světa, kde se prostituci daří nejvíce.
Pedro Sánchez

Premiér Sánchez slíbil další pomoc La Palmě, kterou zpustošil výbuch sopky

Španělská vláda pomůže obnovit ostrov La Palma, kde výbuch sopky donutil tisíce lidí opustit domovy a poničil stovky budov, slíbil dnes podle agentury Reuters španělský premiér Pedro Sánchez. Prohlásil, že vláda pro ostrov schválí pomoc ve výši 206 milionů eur (5,2 miliardy Kč), a zároveň ubezpečil, že na ostrově turistům nehrozí nebezpečí.

Aktuálně se děje

před 27 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Ruská armáda, ilustrační foto

Kyjev: Rusko přišlo ve válce už o 500 tisíc vojáků

Ukrajinský generální štáb dnes ráno oznámil, že od začátku invaze na Ukrajinu v únoru 2022 přišla ruská armáda o 500 000 vojáků. Tento údaj však není možné nezávisle ověřit, protože Moskva o svých ztrátách neinformuje. Ukrajina navíc nerozlišuje mezi padlými, zraněnými nebo pohřešovanými vojáky.

před 3 hodinami

Ilustrační foto

Desatero kyberbezpečnosti: Zjistěte, jestli máte svá data v bezpečí

Kriminalita v kybernetickém prostoru nijak nepolevuje. V roce 2022 tvořily kybernetické útoky 10 % z celkové kriminality v České republice. Celkem šlo o více než 18 tisíc případů. Útočníci cílí jak na firmy, tak i jednotlivce. Výjimkou nejsou ani děti nebo senioři, kteří často patří k nejohroženějším skupinám. Povědomí o kybernetické bezpečnosti se sice pomalu zvyšuje, útočníci ale stále vymýšlí nové způsoby, jak z obětí vylákat osobní údaje nebo peníze. Přečtěte si, jakých deset základních pravidel ochrání vaše data.

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 6 hodinami

včera

včera

Princ William se svou rodinou

Princezna Kate se zotavuje z vážné nemoci. Potřebuje dvě věci

Britskou monarchií letos otřásají v základech zdravotní problémy jejích členů. Králi Karlovi III. i princezně Kate byla diagnostikována rakovina. Zatímco panovník se už opět objevuje na veřejnosti, jeho snacha se drží v ústraní. Lidem se ukáže, až dostane zelenou od lékařů. 

včera

včera

včera

včera

Antony John Blinken je americký demokratický politik a právník, od ledna 2021 ministr zahraničních věcí Spojených států amerických v Bidenově vládě.

Blinken dorazí příští týden do Prahy. Česko hostí jednání ministrů zemí NATO

Do Česka příští týden dorazí šéf americké diplomacie Antony Blinken, aby se zúčastnil jednání ministrů zahraničí členských zemí NATO. Informovala o tom agentura Reuters s odkazem na americké ministerstvo zahraničí. Blinken má také jednat s českým protějškem Janem Lipavským (Piráti) a dalšími činiteli o podpoře Ukrajiny či energetické spolupráci.

včera

včera

Policie SR, ilustrační fotografie.

Policie ztotožnila nejméně 50 lidí, kteří schvalovali atentát na Fica

Slovenská policie eviduje po atentátu na premiéra Roberta Fica (Smer-SD) přes 150 podnětů ohledně možného schvalování pokusu o vraždu. Ve více než 50 případech došlo ke ztotožnění autorů příspěvků, uvedl ministr vnitra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) na páteční tiskové konferenci. 

včera

včera

včera

včera

Ministři zemí EU definitivně schválili nový Kodex schengenských hranic

Ministři členských zemí Evropské unie v pátek v Bruselu definitivně schválili nový Kodex schengenských hranic, který stanovuje pravidla pro řízení vnitřních a vnějších hranic a kontrolu osob překračujících tyto hranice. Uvedla to agentura DPA.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy