Pedro Sánchez

Španělsko, ilustrační fotografie.

Španělsko by mohlo mít nový zákon o rovnosti pohlaví

Španělský premiér Pedro Sánchez dnes představil nový zákon o rovnosti pohlaví, který bude vyžadovat rovnoměrnější zastoupení žen a mužů v politice, byznysu a dalších oblastech veřejného života. Informovala o tom agentura Reuters. Zákon by se měl týkat mimo jiné rovného zastoupení žen a mužů na volebních listinách, ve správních radách velkých společností i profesních sdružení.
Pedro Sánchez

Sánchezova vláda kritizuje jednoho z nejbohatších Španělů. Firmu přesunul ze země

Španělská vláda ostře kritizovala úmysl jedné z největších firem v zemi, infrastrukturní společnosti Ferrovial, přesunout správní a daňové sídlo do Nizozemska. Podle kabinetu socialistického premiéra Pedra Sáncheze je jediným důvodem tohoto kroku osobní prospěch šéfa společnosti Rafaela del Pina, který patří mezi nejbohatší Španěly, píše dnes španělský tisk. 
Pedro Sánchez

V Madridu protestovaly tisíce lidí proti vládě premiéra Sáncheze

Tisíce lidí dnes v Madridu protestovaly proti vládě socialistického premiéra Pedra Sáncheze, kterou obvinily z podkopávání ústavy. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž demonstraci podpořily pravicově orientované strany včetně krajně pravicového uskupení Vox. Sánchez na shromáždění socialistů ve městě Valladolid podle španělských médií prohlásil, že ústava se dodržuje v celém Španělsku.
Emmanuel Macron

Macron, Sánchez a Costa se dohodli na stavbě vodíkovodu pro své země

Španělsko, Portugalsko a Francie se dohodly na stavbě produktovodu pro přepravu takzvaného zeleného vodíku z Barcelony do Marseille. Uvedli to na dnešní společné tiskové konferenci premiéři Španělska a Portugalska Pedro Sánchez a António Costa a francouzský prezident Emmanuel Macron. Podle Sáncheze nová infrastruktura posílí energetickou nezávislosti unijních zemí. Nová infrastruktura má podle plánů začít fungovat nejpozději do konce tohoto desetiletí.
Pedro Sánchez

Proti Sánchezově vládě demonstrovaly desetitisíce lidí v Madridu

Desetitisíce lidí dnes protestovaly v ulicích Madridu proti vládě socialisty Pedra Sáncheze. Demonstraci svolala krajně pravicová strana Vox. Místní vláda počet demonstrantů odhaduje na 25.000 osob, napsal zpravodajský server Deutsche Welle. Strana Vox na svém twitterovém účtu uvedla, že po celém Španělsku proti vládě demonstrovalo přes 100.000 lidí.
Pedro Sánchez

V EU se blíží velká shoda na zmírnění energetické krize, věří Sánchez

Evropská unie buduje "velkou shodu" na boji proti současné energetické krizi, řekl španělský premiér Pedro Sánchez při příchodu na unijní summit, jehož hlavním tématem je hledání společného postupu proti vysokým cenám energií. Prezidenti a premiéři se zatím neshodují na tom, zda a případně jak zastropovat cenu plynu. Také by se mohli vyjádřit k částem nového plánu Evropské komise.
Pedro Sánchez

Sánchez: Odložte kravaty, ušetříte

Španělský premiér Pedro Sánchez vyzval vládní úředníky a zaměstnance v soukromém sektoru, aby po jeho vzoru odložili kravaty. Budou se tak podle něj cítit pohodlněji a ušetří se energie na klimatizaci, informovala agentura Reuters.
Pedro Sánchez

Muž vyhrožoval španělskému premiérovi Sánchezovi, dostal 7,5 roku vězení

Soud v Madridu poslal na sedm let a šest měsíců do vězení muže, který na sociálních sítích vyhrožoval smrtí španělskému premiérovi Pedrovi Sánchezovi. Muž vyjadřoval úmysl socialistického politika zavraždit, aby změnil politické poměry v zemi. Výhrůžky následovaly po oznámení vlády, že se chystá přesunout ostatky diktátora Francisca Franka, uvedla agentura AFP. Advokát odsouzeného muže neuvedl, zda se jeho klient odvolá.
Pedro Sánchez

Španělsko zavede povinné nošení roušek ve venkovních prostorách

Španělsko opět zavede povinné nošení roušek ve venkovních prostorách. Jde o součást opatření proti rychle se šířící variantě koronaviru, která dostala označení omikron. O zpřísnění restrikcí dnes jednal španělský premiér Pedro Sánchez s vedoucími činiteli španělských regionů, informovala agentura Reuters.
Pedro Sánchez

Španělský premiér Sánchez slíbil, že v zemi zruší prostituci

Španělský premiér Pedro Sánchez dnes slíbil, že v zemi zruší prostituci. Uvedl to při závěrečném projevu na sjezdu španělské socialistické strany (PSOE), informovala místní média. Podle Sáncheze prostituce zotročuje ženy. V současnosti není v zemi nabízení sexuálních služeb zakázané. Zákon trestá jen kuplířství. Podle OSN je Španělsko jednou ze zemí světa, kde se prostituci daří nejvíce.
Pedro Sánchez

Premiér Sánchez slíbil další pomoc La Palmě, kterou zpustošil výbuch sopky

Španělská vláda pomůže obnovit ostrov La Palma, kde výbuch sopky donutil tisíce lidí opustit domovy a poničil stovky budov, slíbil dnes podle agentury Reuters španělský premiér Pedro Sánchez. Prohlásil, že vláda pro ostrov schválí pomoc ve výši 206 milionů eur (5,2 miliardy Kč), a zároveň ubezpečil, že na ostrově turistům nehrozí nebezpečí.
Pedro Sánchez

Španělský premiér Sánchez oznámil změny ve vládě

Španělský premiér Pedro Sánchez dnes oznámil nové složení své vlády, které začne platit od pondělí. Jedna z nejvýraznějších změn se odehraje na pozici ministra zahraničí, kde skončí Arancha Gonzálezová, jež bude nahrazena nynějším velvyslancem Španělska ve Francii Josém Manuelem Albaresem.
Německá kancléřka Angela Merkelová

Merkelová označila brexitovou dohodu EU s Británií za historickou

Za historickou označila dnes německá kancléřka Angela Merkelová dohodu o budoucích vztazích, kterou uzavřely Evropská unie a Británie. Francouzský prezident Emmanuel Macron uvedl, že se jednota a pevný postoj EU v jednáních vyplatily. Výsledek rozhovorů přivítal rovněž irský premiér Micheál Martin či předseda italské vlády Giuseppe Conte. Španělský premiér Pedro Sánchez uvedl, že s Británií dál povede dialog o Gibraltaru.
Covid-19, ilustrační foto

Zdravotníci ve Španělsku vyšli do ulic, protestují proti škrtům

Lékaři a zdravotní sestry vyšli dnes ve Španělsku do ulic a při tanci a za zvuku bubnů protestují proti škrtům v rozpočtu na zdravotnictví, píše agentura Reuters. Na 4000 protestujících prošlo Madridem, městem nejhůře zasaženým epidemií covidu-19. Zdravotníci, při protestu pečlivě dodržující dvoumetrové rozestupy, jsou přesvědčeni, že je vláda v jejich boji s epidemií nechala samotné.
Emmanuel Macron, prezident Francie

"Toto je naše Evropa." Politici důrazně odsoudili teroristický útok ve Vídni

Solidaritu Rakousku kvůli večernímu útoku ve Vídni, při němž útočník zabil čtyři lidi a další zranil, vyjádřila mimo jiné německá kancléřka Angela Merkelová, prezidenti USA a Francie Donald Trump a Emmanuel Macron i další světoví politici. Zdůraznili také, že je nutné se spojit v boji proti islamistickému terorismu.

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

Kišiněvský summit EPC Prohlédněte si galerii

Kišiněvský summit EPC je v plném proudu. Setkal se Zelenskyj s Vučićem, Erdogan na poslední chvíli účast odvolal

Zájemci o členství se sbližují s Evropskou unií. Osobní kontakt proběhl dokonce mezi srbským a ukrajinským prezidentem. Přesto, že Srbové mají dlouhodobě velice dobré vztahy s Ruskem. Účast k velkému zklamání pořadatelů na poslední chvíli odvolal turecký prezident. V odpoledních hodinách započalo jednání Arménie s Ázerbájdžánem za francouzské, německé a eurounijní mediace.

včera

63. Zlín Film Festival Prohlédněte si galerii

Ve Zlíně odstartoval 63. ročník zlínského filmového festivalu "Zlín Film Festival"

Na 63. ročníku Zlín Film Festivalu se diváci mohou těšit na neuvěřitelnou nabídku 295 filmů z více než 50 zemí světa. Tento prestižní filmový festival, který se koná v Zlíně, nabídne bohatý doprovodný program vhodný jak pro školy, tak i pro celou rodinu. Od dnešního dne se do Zlína sjíždějí významné osobnosti z filmové branže, které přijely oslavit tuto událost. Vrcholem večera bude slavnostní předání Zlatého střevíčku, který obdrží herec Pavel Nový. Festival se koná v termínu od 1. do 7. června, takže návštěvníci mají celý týden na to, aby se ponořili do světa filmového umění.

včera

včera

včera

Flakpanzer Gepard je německý samohybný protiletadlový systém (SPAAG) osazený dvojicí 35mm kanónů Oerlikon

Pentagon koupí smrtící systém Gepard pro Ukrajinu

Americká společnost Global Military Products podepsala smlouvu s americkým ministerstvem obrany, která jí přiděluje kontrakt v hodnotě přesahující 118 milionů dolarů na nákup a dodávku samohybných protiletadlových systémů Gepard do Ukrajiny. Informovala Evropská pravda s odkazem na zprávu Pentagonu.

včera

Česká národní banka

Finanční sektor je odolný. ČNB vypustí jedno z pravidel pro poskytování hypoték

Dnes se Bankovní rada České národní banky sešla k projednání Zprávy o finanční stabilitě pro jaro 2023, která hodnotí stav a odolnost domácího finančního sektoru vůči nepříznivým vlivům. Tato zpráva posloužila jako východisko pro stanovení makroobezřetnostní politiky, která se zaměřuje na řízení rizik a stabilitu finančního systému. Hlavními nástroji této politiky jsou určování kapitálových rezerv bank a stanovení maximálních limitů pro poskytování spotřebitelských úvěrů zajištěných obytnými nemovitostmi. ČNB to uvedla na svém webu.

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

včera

Vpád do síně pražského soudu už řeší i kriminálka. Peterková se nepoučila a šíří nesmysly dál

Jana Peterková po svém odsouzení zašla ještě dál, teď se považuje za občanku již neexistující ČSFR a proklamuje, že je Česká republika pouze korporát. Resort vnitra varuje před sektou, která tyto myšlenky má na svědomí. Antisemitismus, rasismus a antisystémové smýšlení u podobného spolku v USA, známého jako Suverénní občané, končí u závažných zločinů. 

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy