V německém rychlovlaku pobodal muž několik pasažérů

V německém rychlovlaku ICE z Řezna do Norimberka pobodal dnes muž cestující, policie ho na místě zatkla. Nejméně tři lidé podle zdravotníků utrpěli zranění. Provoz na trati je přerušen, souprava byla odstavena v bavorské obci Seubersdorf.

Policie v Horní Falci sdělila, že dnes v 9:00 dostala zprávu o "útoku v ICE na cestující" a že krátce nato byl zatčen muž. "Jsou zranění. Kolik jich je, není ještě jasné," řekl stanici Bayerischer Rundfunk (BR) policejní mluvčí a dodal, že nemá žádné bližší informace k dotčeným osobám. Nebezpečí již podle něj ale pominulo.

Mluvčí Červeného kříže následně stanici BR řekl, že při incidentu byli těžce zraněni tři lidé. Podle zdroje z bezpečnostních složek, na nějž se odkazuje agentura DPA, není žádná z obětí v ohrožení života.

Bulvární deník Bild v souvislosti s pravděpodobným útočníkem píše o 27letém muži arabského původu, který vykazoval známky psychických problémů a ve vlaku volal o pomoc. Vyšetřovatelé podle listu zatím nepracují s terorismem jako možným motivem útoku.

Mluvčí železničního dopravce Deutsche Bahn (DB) řekl, že trať mezi Řeznem a Norimberkem je od zhruba 9:00 mimo provoz a vlaky jsou odkláněny na jiné trasy. Kdy bude provoz obnoven, není podle DB zatím jasné. Z odstavené soupravy bylo podle hasičů evakuováno na 200 lidí.

Spolkový ministr vnitra a bývalý bavorský premiér Horst Seehofer řekl, že pozadí útoku dosud není známo. Ujistil však občany, že nebezpečí již nehrozí.

Související

Více souvisejících

Německo útok

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Dominik Feri

Feri míří na tři roky do vězení, rozhodl odvolací soud

Exposlanec Dominik Feri půjde na tři roky do vězení za znásilnění dvou dívek a jeden další pokus o znásilnění, rozhodl odvolací soud v pondělí. Feri byl už loni v listopadu uznán vinným ve všech třech bodech obžaloby a potrestán nepodmíněným trestem v délce tří let. Někdejší politik, který vinu odmítá, se může dovolat k Nejvyššímu soudu.

včera

včera

Válka v Izraeli

Válka v Pásmu Gazy má už 34 tisíc mrtvých. Úřady nacházejí stovky těl u nemocnic

Pracovníci úřadu civilní obrany v Pásmu Gazy od pátku vyzvedli těla 210 Palestinců z improvizovaného pohřebiště v areálu nemocnice Násir ve městě Chán Júnis na jihu oblasti, informuje agentura AP. Od začátku izraelské operace loni v říjnu v Pásmu Gazy zemřelo nejméně 34 151 Palestinců a dalších 77 084 bylo zraněno, sdělily dnes tamní úřady.

včera

včera

včera

včera

včera

Rusko se pomstí za pomoc USA. Posílí útoky na Ukrajinu, tvrdí experti

Západní vojenští odborníci očekávají v následujících týdnech posílení ruských raketových a dronových útoků na Ukrajinu, než dorazí nová americká vojenská pomoc schválená Sněmovnou reprezentantů. Uvedla to agentura DPA.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy