V Německu dále stoupá počet nakažených, ve čtvrtek jich bylo 25 tisíc

Německo dnes zaznamenalo další růst denního počtu nových případů nákazy koronavirem. Ve čtvrtek země registrovala 25.000 nových výskytů, před týdnem to bylo 19.500, ukazují údaje zveřejněné Institutem Roberta Kocha (RKI). Podle výzkumu pro televizi ZDF se kvůli sílící koronavirové infekce čím dál více Němců obává o své zdraví, informovala dnes agentura DPA.

Na vzestupu je také klíčový údaj počtu nakažených za sedm dní na 100.000 obyvatel, který dnes činil 139. Před týdnem to bylo 95 nakažených. V České republice dnes tento údaj činil 276 nakažených. RKI má dnes oznámit, zda Česko zařadí na seznam vysoce rizikových zemí.

Podle průzkumu, který dnes zveřejnila televize ZDF, si 47 procent Němců myslí, že rostoucí výskyt infekce koronaviru představuje riziko pro jejich zdraví. Na začátku října to bylo 31 procent. Zhruba 60 procent Němců považují stávající pandemická opatření za přiměřená. Výrazně se zvýšila podpora povinného očkování pro zdravotníky a ošetřovatele. V červenci opatření podporovalo 60 procent respondentů, v říjnu mělo tento názor 72 procent lidí.

Od začátku epidemie se v Německu, kde žije 83 milionů obyvatel, nákaza koronavirem prokázala u 4,56 milionu lidí. Údaj je však podle německých úřadů pravděpodobně podhodnocený. V souvislosti s nemocí covid-19 zemřelo 95.606 nakažených, z nichž 121 za posledních 24 hodin.

Související

Více souvisejících

Německo Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)

Aktuálně se děje

před 49 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

Martin Kupka

2300 korun za dálniční známku je jen začátek. Kupka oznámil další zdražení

Cena dálniční známky by měla být od ledna příštího roku opět zvýšena, a to v souladu s vývojem inflace. Uvedl to ministr dopravy Martin Kupka (ODS) v dnešním pořadu Týden v politice České televize. Přesný nárůst ceny, o který se dálniční známka zvýší, má být zveřejněn ve druhé polovině příštího roku. Poslední změna ceny nastala 1. března, kdy roční kupon zdražil z 1500 na 2300 korun.

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

Joe Biden

Svět po masakru v Pásmu Gazy doufá v příměří s Izraelem

Katar, Egypt i USA se v současnosti zapojují do jednání o příměří mezi Izraelem a palestinským militantním hnutím Hamás. Po masakru u humanitárního konvoje, který si vyžádal stovky zraněných a přes 115 mrtvých, poukazují na naléhavou potřebu co nejdřívějšího uzavření jednání a rozšíření humanitární pomoci proudící do Pásma Gazy.

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 11 hodinami

včera

včera

Aktualizováno včera

Rusové se dnes rozloučili s Navalným. Policie postavila bariéry, úřady vydaly tělo na poslední chvíli

Ruští policisté postavili bariéry na cestě z moskevského metra ke kostelu, kde dnes proběhlo poslední rozloučení s opozičním politikem Alexejem Navalným. K chrámu Ikony Matky Boží v moskevské čtvrti Marjino také přijely vozy pro přepravu zatčených. Ruské úřady příbuzným tělo zesnulého ruského opozičníka dlouho nevydaly, rodina jej obdržela až na poslední chvíli.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy