V Německu přibylo 503 nakažených koronavirem, reprodukční číslo budí obavy

V Německu přibylo za poslední den 503 potvrzených případů nákazy koronavirem, Od začátku pandemie covidu-19 je nakažených lidí už 190.862. Počet úmrtí s covidem-19 se v Německu za den zvýšil o deset na 8895. Vysoké v posledních dnech zůstává reprodukční číslo, které udává, kolik dalších lidí v průměru nakazí jeden infikovaný. V pondělí bylo na úrovni 2,76.

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
doporučujeme

Vyplývá to ze statistiky, kterou dnes zveřejnil Institut Roberta Kocha (RKI). 

Nově potvrzených nakažených za pondělí přibylo méně než v neděli, kdy se koronavirus SARS-CoV-2 potvrdil u 537 lidí v této zhruba 83milionové zemi. S koronavirovou nákazou v neděli zemřeli tři lidé. Uzdravených je k dnešku kolem 175.700.

V posledních týdnech trápí Německo výskyt koronaviru v řadě masokombinátů. Na jatkách firmy Tönnies v západoněmeckém městě Rheda-Wiedenbrück, která jsou jedna z největších v celém Německu, je v karanténě všech zhruba 6500 zaměstnanců a členů jejich rodin. Nákaza se zde potvrdila už u více než 1550 z nich. Očekává se, že místní vláda dnes přijme další opatření, aby zabránila šíření infekce.

Dalším lokálním ohniskem v Německu je obytný komplex v dolnosaském Göttingenu, kde úřady nařídily karanténu pro 700 obyvatel. Desítky z nich se ale v sobotu uzavřený komplex pokusily opustit a střetly se při tom s policií.

Velký počet případů v několika ohniscích přispěl v posledních dnech k rychlému růstu reprodukčního čísla. Ještě v pátek bylo na hodnotě 1,06, v neděli vystoupalo až na 2,88, v pondělí pak mírně kleslo na 2,76. I tak to znamená, že každý infikovaný v průměru nakazí téměř tři další lidi.

Mluvit o možné druhé vlně nákazy je přesto podle odborníků zatím předčasné. Celkový počet nových případů totiž nadále není vysoký a hlavní ohniska jsou zatím soustředěna do několika málo míst.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Koronavirem zkoušená Itálie chystá "matku všech reforem". Politolog je…

09.07.2020 00:01 NÁZOR - "Poprvé jsem slyšel italského politika slibovat omezení byrokracie, když mi bylo 13," píše…

Ekonomický problém jménem Itálie. Analytik popsal, čeho se bojí trhy

08.07.2020 22:06 Aktualizováno NÁZOR - Evropští lídři se mají příští týden sejít v Bruselu, přičemž vkládají naději do záchranného…

Finsko rozšířilo seznam "bezpečných" zemí, Česko chybí

08.07.2020 21:17 Finsko od příštího pondělí otevře své hranice turistům ze 17 evropských zemí, které vykazují nízké…

Korupční skandál okolo bývalého krále je znepokojivý, tvrdí Sánchez

08.07.2020 21:11 Korupční skandál okolo bývalého španělského krále Juana Carlose I. je "znepokojivý", prohlásil dnes…

Související:

Právě se děje

Další zprávy