V Německu přibylo dalších 10.949 případů koronaviru, tedy zhruba o 2000 více než před týdnem. Po onemocnění covidem-19 zemřelo 75 lidí, o deset více než před týdnem. Vyplývá to z údajů Institutu Roberta Kocha (RKI).
Znovu vzrostla i sedmidenní incidence, která udává počet nakažených na 100.000 obyvatel za poslední týden, napsala agentura DPA.
V průměru za uplynulých sedm dní se koronavirem nakazilo 70,8 osoby na 100.000 obyvatel. O den dříve hodnota činila 68,7, před týdnem 64,4. Nad hranici 70 se údaj vrátil poprvé od 20. září.
Počet pacientů s covidem-19 přijatých do německých nemocnic za poslední týden na 100.000 obyvatel k pátku stojí na 2,2. Ve čtvrtek to bylo 1,93. DPA připomíná, že tento údaj je jedním z klíčových pro případné zpřísnění koronavirových restrikcí. Dosud nejvyšší hodnotu Německo zaznamenalo okolo loňských vánočních svátků, kdy se pohybovala okolo 15,5.
Od počátku epidemie se v 83milionovém Německu koronavirem oficiálně nakazilo 4,365.107 z nichž se více než 4,1 milionu uzdravilo. Komplikacím spojeným s covidem-19 celkem v zemi podlehlo 94.601 pacientů. Před týdnem Německo zaznamenalo 8854 nových případů nákazy a 65 úmrtí.
Němečtí dětští lékaři vyzývají k očkování dětí od 12 let věku. Znepokojení nad vývojem epidemie na německých školách vyjádřil předseda Spolku německých učitelů Heinz-Peter Meidinger: "I když celkový počet infekcí v současné době stagnuje, ohniska infekcí ve školách se nyní šíří měrou, jakou jsme v průběhu pandemie nepoznali, zvláště ne v tak rané fázi před zimou,“ řekl.
Související
Rusko vydalo nový žebříček nepřátelských vlád. Na prvním místě je Německo, umístilo se i Česko
Bič na potravinářské firmy: Zmenšováním balení klamou zákazníky, rozhodl soud
Německo , Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
Aktuálně se děje
včera
Země kvůli ebole zavádí zákazy cestování. WHO je silně proti
včera
Evropu spaluje stále extrémnější počasí. Proč s tím vlády nic nedělají?
včera
Politico: EU zahájí ještě v červnu přístupové rozhovory s Ukrajinou
včera
Historie se opakuje. Trump pohrozil zavedením cel 60 obchodním partnerům
včera
Rozhodnutí Trumpa jmenovat nového šéfa amerických tajných služeb vyvolalo vlnu kritiky a údivu
včera
Poslanci jednají o návratu EET. Zasedat mohou až do noci
včera
Křehké příměří opět narušeno. Evropská komise ostře zkritizovala plán USA
včera
Sledujeme vlakové neštěstí v přímém přenosu. Situace se vymkne kontrole, varuje uznávaný expert na ebolu
včera
Designové sprchové sety mění pravidla možností
včera
Schillerová představila zásadní změny důchodového systému
včera
Rusko války proti Ukrajině nelituje. Jedna věc se přesto mění
včera
Ukrajina vrací úder. Na Rusko posílá stovky dronů
včera
Bahrajn likviduje íránské rakety a drony, Kuvajt po útocích zavřel letiště
včera
Deštivé počasí úřaduje. Došlo i na bouřky, místy má občasně pršet až do neděle
včera
Američané a Íránci na sebe vzájemně útočili. Mírová jednání jsou na mrtvém bodě
včera
Počasí bude do víkendu poměrně deštivé. Nejtepleji má být zítra
2. června 2026 21:59
Britská monarchie čelí nařčením z ochrany Andrewa. Ozvala se Epsteinova oběť
2. června 2026 21:07
Útočník z Havířova není schopen výslechu. Vyšetřování tragédie se komplikuje
2. června 2026 19:53
Dva lidé mohou skončit za mřížemi kvůli tragickému požáru restaurace v Mostě
2. června 2026 19:06
Řidiče čekají zásadní změny. Mýtný systém je přežitý, vláda chystá modernizaci
Mýtný systém v České republice čeká zásadní modernizace. Její podobu představil ministr dopravy Ivan Bednárik na pondělním zasedání vlády. Kabinet projednal mimo jiné i návrh novely zákona o dani z přidané hodnoty nebo několik závěrů z kontrolních akcí Nejvyššího kontrolního úřadu.
Zdroj: Jan Hrabě