V Německu přibylo nejvíce nakažených od začátku pandemie

V Německu za poslední den přibylo 33.949 nových případů koronaviru, což je nejvíce od začátku pandemie, uvádí agentura DPA s odvoláním na nejnovější statistiku Institutu Roberta Kocha. Před týdnem hygienici v této zemi s 83 miliony obyvatel evidovali 28.037 lidí s pozitivním testem.

Přes 30.000 nově nakažených za den mělo Německo loni ve druhé půlce prosince. Tehdy padl i smutný rekord co do počtu úmrtí, kdy během jediného dne zemřelo 952 pacientů s koronavirovou infekcí. Za uplynulých 24 hodin přibylo 165 smrtelných případů, před týdnem jich bylo 126.

Sedmidenní incidence, která udává, kolik nakažených připadá na 100.000 obyvatel v sedmidenním úhrnu, k dnešku vzrostla na 154,5 ze středečních 146,6. Před týdnem byla 130,2.

Agentura DPA uvádí, že zatím není jasné, jaký vliv na nárůst počtu případů měl pondělní svátek Všech svatých, který si připomínali lidé v několika spolkových zemích.

Od začátku pandemie se koronavirem v Německu prokazatelně nakazilo 4,67 milionu lidí, skutečný počet ale bude výrazně vyšší. Zemřelo celkem 96.192 pacientů s koronavirovou infekcí.

Počet covidových pacientů přijatých za posledních sedm dnů do nemocnic ve středu činil 3,62 v přepočtu na 100.000 obyvatel. I tento ukazatel, který je klíčový pro případné zpřísňovaní protikoronavirových opatření, roste. Nejvyšší úrovně, asi 15,5, dosáhl okolo Vánoc.

Vzhledem k nepříznivé epidemické situaci některé spolkové země zpřísňují restrikce týkající se zejména neočkovaných lidí. Ve středu před opětovným přetížením nemocnic varoval ministr zdravotnictví Jens Spahn. Řekl, že čtvrtá vlna pandemie covidu-19 zasáhla Německo kvůli nízké proočkovanosti plnou silou.

Související

Více souvisejících

Německo Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)

Aktuálně se děje

před 12 minutami

před 1 hodinou

Byty

Kam nás doženou vysoké ceny nemovitostí? Sdílené byty nebudou v Česku za chvíli vůbec divné

Už vás taky napadlo, kdy konečně dojde k tomu, už nějakou dobu avizovanému, snížení cen nemovitostí, tedy domů a bytů a pozemků? Dění na realitním trhu, a to nejen vzhledem k všeobecnému naštvání populace z drahoty, nutně vyvolává otázky, jako třeba, kdy se vyplatí koupit si byt nebo postavit dům či kdy mám prodat nějakou tu svou „realitu“? Na ten poslední dotaz platí obecná poučka o tom, že peníze uložené v nemovitostech dlouhodobě, a ten výraz si prosím zapamatujte, protože znamená třeba déle než pět let, s jistotou poráží inflaci. Takže, jestli hned nepotřebujete peníze, nemovitosti rozhodně uchovejte ve svém portfoliu. 

před 2 hodinami

Aktualizováno včera

StarDance

Na prahu semifinále StarDance opustil Josef Maršálek

Dnes poprvé v letošní řadě StarDance páry tančily dvakrát. V minulém díle nikdo nevypadl, naopak se taneční páry rozrostly o vozíčkáře, kterým byl přenos věnován. Během večera se vybralo více než 25 milionů korun a padala i velmi vysoká hodnocení od poroty, která se promítla do dnešního hodnocení. Nečekaně také nastala změna ve složení poroty. Soutěž dnes nakonec opustil Josef Maršálek s Adrianou Maškovou.

včera

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu

Válka proti Hamásu bude pokračovat, dokud ho nezničíme, řekl Netanjahu. Další rukojmí nepropustíme, reagují militanti

Válka proti Hamásu v pásmu Gazy bude pokračovat, dokud Izrael nedosáhne všech svých cílů včetně návratu všech rukojmích a zničení islamistického hnutí. Dnes to uvedl izraelský premiér Benjamin Netanjahu. Hamás naopak vzkázal, že nepropustí další rukojmí, dokud Izrael neosvobodí všechny palestinské vězně a neobnoví příměří v Pásmu Gazy.

včera

včera

včera

císař František Josef I.

Před 175 lety usedl na trůn František Josef I. Jeho život poznamenaly mnohé tragédie

Přesně před 175 lety, dne 2. prosince 1848, usedl na trůn mladičký císař František Josef I. Panovníkem se tehdy osmnáctiletý člen habsbursko-lotrinské dynastie vůbec neměl stát, donutily ho k tomu však náhlé okolnosti. O jeho vládě, která trvala bezmála 68 let, již bylo napsáno mnohé. Jaký byl však jeho osobní život? Ten poznamenala řada tragédií a neštěstí. 

včera

včera

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Jsme na tom hůř než Skandinávie, ale zlepšujeme se, říká Bartoš k pokrytí internetem. K IT je třeba přilákat i ženy

Česko je na tom v pokrytí internetovými sítěmi hůře než Skandinávie, ale dlouhodobě se zlepšuje, říká ministr pro místní rozvoj a vicepremiér pro digitalizaci Ivan Bartoš (Piráti) v rozhovoru pro EuroZprávy.cz. Podle Bartoše je například také nutné podporovat talentované ženy, aby stály o práci v IT oborech. 

Zdroj: Alena Dlabačová

Další zprávy