V Německu dál roste počet denně odhalených případů nákazy novým typem koronaviru. Za uplynulý den se infekce potvrdila u 1449 lidí, informoval dnes Institut Roberta Kocha (IRK). To je nejvyšší přírůstek od začátku května. S covidem-19 pak zemřelo za posledních 24 hodin dalších 14 lidí, a celkem tak bilance vzrostla na 9225 mrtvých.
V pondělí hlásil Institut Roberta Kocha 436, v úterý 966, ve středu 1225 a ve čtvrtek 1445 potvrzených případů nákazy koronavirem. Vyšší než za posledních 24 hodin byl počet infikovaných naposledy 1. května, kdy činil 1639. Na vrcholu epidemie na začátku dubna ale Německo denně hlásilo kolem 6000 nově infikovaných.
Koronavirus se od začátku epidemie v Německu prokázal u 221.413 lidí, asi 200.200 pacientů se ale už vyléčilo.
Nejvíce zasažená zůstává podle RKI nejlidnatější spolková země Severní Porýní-Vestfálsko (53.661 potvrzených případů) a druhé nejlidnatější Bavorsko (52.645).
Vyšší počet odhalených případů nákazy koronavirem může podle agentury DPA souviset i s tím, že se zvýšil počet testů. Například Bavorsko zavedlo na konci července bezplatné testy na letištích, nádražích a dálnicích pro lidi, kteří se vracejí z dovolené.
Kvůli velkému zájmu ovšem bavorské úřady nestíhaly předávat informace o výsledku testů, a to ani v případě, že byly pozitivní. Ministerský předseda Markus Söder za to čelí kritice. Ve čtvrtek se za problémy omluvil, testovací strategii ale označil za správnou.
Související
Německo se řítí do politického chaosu. Klíčový Merzův člověk obešel zákony, pořídil si dítě z USA
Útočník z Berlína nebyl neznámou. Kontaktoval teroristy, měl jít za mříže
Aktuálně se děje
před 43 minutami
Česko netrápí jen tropy. V Praze a dvou krajích se vyskytuje smog
před 1 hodinou
Kyjev čelil raketám a dronům. Nejméně 14 mrtvých, další lidé jsou zranění
před 2 hodinami
EU zpřísňuje Ukrajincům podmínky pro dočasnou ochranu. Problém hrozí zejména mužům
před 3 hodinami
Horké letní počasí má úřadovat i po víkendu, naznačuje výhled
včera
Knížákova rehabilitace se bude řešit u soudu. Umělec dříve narazil
včera
Vlaky mezi Kolínem a Kutnou Horou zrychlí a přestanou ovlivňovat provoz na koridoru
včera
Občanští demokraté představili kandidáty pro podzimní volby
včera
Morava hlásí poprvé přes 40 stupňů. Nejtepleji ale bylo v Plzni
včera
Požár na Benešovsku se rozšířil i na chatky. Platí zvláštní stupeň poplachu
včera
Hansardův pohřeb byl plný hudby. Vystoupila i Markéta Irglová
včera
Neumím si to představit. Macinka promluvil o Pavlovi a dalším summitu NATO
včera
Dočkala se. Su Ťij se dočkala první návštěvy po více než dvou letech
včera
Slovensko hlásí nový teplotní rekord. Takovou noc ještě nezažilo
včera
Ruský voják vraždil na Krymu. Zemřeli nejméně čtyři lidé
včera
Počasí ukáže jinou tvář. Z tropů se vyvinou až velmi silné bouřky, platí varování
včera
Záhada z Krkonoš. Policie chce zjistit identitu tajemného muže
včera
Musíme posílit hranice Evropské unie, napsala von der Leyenová do Madridu
včera
Nový systém podpory pro české firmy. Havlíček spustil CzechBusiness
včera
Tragédie na ruské pláži. Sedm lidí zemřelo po explozi ukrajinského dronu
včera
Čtyřicítka padne. Na Moravě zřejmě dosáhnou na nový zemský teplotní rekord
V Česku bude i dnes pokračovat aktuální vlna veder, která se již v pondělí postarala o přepisování historických tabulek. Meteorologové navíc předpokládají, že už dnes bude historicky poprvé přes 40 stupňů na Moravě a ve Slezsku.
Zdroj: Jan Hrabě