V Německu se mluví o zpřísnění opatření proti koronaviru

V Německu za uplynulý den přibylo 13.733 nakažených koronavirem, což je zhruba o 3000 více než před týdnem. S odvoláním na německý Institut Roberta Kocha (RKI) o tom informovala agentura DPA.

Ve zhruba 83milionové zemi se od počátku epidemie potvrdilo přes 2,6 milionu infekcí. Téměř 75.000 pacientů komplikacím spojeným s covidem-19 podlehlo, z toho 99 za posledních 24 hodin. Celoněmecký počet nových případů nákazy na 100.000 obyvatel je za posledních sedm dní 103,9. O den dříve RKI hlásil 99,9.

V Německu se kvůli zhoršující se epidemické situaci stále hlasitěji mluví o potřebě použít "záchrannou brzdu", která umožní znovu zavést nedávno uvolněná opatření a zabránit přetížení nemocnic. Otevřít mohla například kadeřnictví, květinářství a knihkupectví a v některých regionech i galerie či muzea. O aktuální situaci bude v pondělí jednat kancléřka Angela Merkelová s premiéry spolkových zemí.

Agentura Reuters napsala, že se uvažuje o povinné karanténě a testech na koronavirus pro lidi vracející se ze zahraničí. Tato nová opatření podle všeho míří na lidi, kteří uvažují o cestě na místa, jako jsou Baleárské ostrovy. Tento španělský region není nově považovaný za rizikový a momentálně po návratu z něho není povinná karanténa. V dokumentech pro pondělní jednání se uvádí, že je nutné zaměřit se na turistické destinace, "protože můžeme očekávat, že se tam budou setkávat dovolenkáři z mnoha zemí, a mohou se tak mezi nimi snadno šířit varianty covidu-19".

Podle Reuters Německo také plánuje povinné testování zaměstnanců, kteří nemohou pracovat z domova. Firmy by jim musely zajistit dva testy týdně.

Dosud nejvyšší počet nově hlášených úmrtí je ze 14. ledna, kdy zemřelo 1244 pacientů. Pokud jde o počty nově nakažených, byl rekordní 18. prosinec s přírůstkem 33.777 infekcí. Tehdy ale číslo zahrnovalo i 3500 infekcí zaregistrovaných se zpožděním.

Související

Více souvisejících

Německo Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

Byty

Kam nás doženou vysoké ceny nemovitostí? Sdílené byty nebudou v Česku za chvíli vůbec divné

Už vás taky napadlo, kdy konečně dojde k tomu, už nějakou dobu avizovanému, snížení cen nemovitostí, tedy domů a bytů a pozemků? Dění na realitním trhu, a to nejen vzhledem k všeobecnému naštvání populace z drahoty, nutně vyvolává otázky, jako třeba, kdy se vyplatí koupit si byt nebo postavit dům či kdy mám prodat nějakou tu svou „realitu“? Na ten poslední dotaz platí obecná poučka o tom, že peníze uložené v nemovitostech dlouhodobě, a ten výraz si prosím zapamatujte, protože znamená třeba déle než pět let, s jistotou poráží inflaci. Takže, jestli hned nepotřebujete peníze, nemovitosti rozhodně uchovejte ve svém portfoliu. 

před 1 hodinou

Aktualizováno včera

StarDance

Na prahu semifinále StarDance opustil Josef Maršálek

Dnes poprvé v letošní řadě StarDance páry tančily dvakrát. V minulém díle nikdo nevypadl, naopak se taneční páry rozrostly o vozíčkáře, kterým byl přenos věnován. Během večera se vybralo více než 25 milionů korun a padala i velmi vysoká hodnocení od poroty, která se promítla do dnešního hodnocení. Nečekaně také nastala změna ve složení poroty. Soutěž dnes nakonec opustil Josef Maršálek s Adrianou Maškovou.

včera

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu

Válka proti Hamásu bude pokračovat, dokud ho nezničíme, řekl Netanjahu. Další rukojmí nepropustíme, reagují militanti

Válka proti Hamásu v pásmu Gazy bude pokračovat, dokud Izrael nedosáhne všech svých cílů včetně návratu všech rukojmích a zničení islamistického hnutí. Dnes to uvedl izraelský premiér Benjamin Netanjahu. Hamás naopak vzkázal, že nepropustí další rukojmí, dokud Izrael neosvobodí všechny palestinské vězně a neobnoví příměří v Pásmu Gazy.

včera

včera

včera

císař František Josef I.

Před 175 lety usedl na trůn František Josef I. Jeho život poznamenaly mnohé tragédie

Přesně před 175 lety, dne 2. prosince 1848, usedl na trůn mladičký císař František Josef I. Panovníkem se tehdy osmnáctiletý člen habsbursko-lotrinské dynastie vůbec neměl stát, donutily ho k tomu však náhlé okolnosti. O jeho vládě, která trvala bezmála 68 let, již bylo napsáno mnohé. Jaký byl však jeho osobní život? Ten poznamenala řada tragédií a neštěstí. 

včera

včera

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Zimní počasí úřaduje. Platí výstraha pro značnou část Česka

Na Česko se už v pátek začal z oblohy opět sypat sníh, do neděle mají místy spadnout desítky centimetrů nového sněhu. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) proto varuje před jevy, které mohou dělat problémy zejména v silniční dopravě. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy