V Německu za poslední den přibylo 4971 nových případů nákazy koronavirem

V Německu za posledních 24 hodin přibylo 4971 nových případů nákazy koronavirem. Před týdnem to bylo o něco méně, ve stejný den přibylo 4799 infekcí. Podle agentury DPA o tom dnes informoval Institut Roberta Kocha (RKI).

Takzvaná sedmidenní incidence, která vyjadřuje, kolik lidí se v průměru nakazilo na 100.000 obyvatel, klesla na 65,8. V pondělí činila 66,5 a před týdnem 63,6.

Od začátku pandemie se v Německu, které má 83 milionů obyvatel, prokázala infekce u 4,318.355 lidí. Skutečný celkový počet je pravděpodobně mnohem vyšší, protože mnoho infekcí nebylo diagnostikováno. Na 94.297 lidí po nákaze koronavirem zemřelo, z toho 88 za poslední den. Před týdnem hlásil RKI 90 mrtvých.

Počet pacientů s covidem-19 na 100.000 obyvatel, přijatých za uplynulých sedm dní v nemocnicích, což je nejdůležitější parametr pro případné zpřísnění protiepidemických omezení, byl dnes podle RKI 1,58. Kvůli velkým regionálním rozdílům ale v Německu není stanovena přesná hranice, po jejímž překročení by situace byla považovaná za kritickou. Dosud nejvýše byla takzvaná hospitalizační incidence kolem Vánoc, kdy dosahovala hodnoty 15,5.

Související

Více souvisejících

Německo Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)

Aktuálně se děje

před 31 minutami

před 48 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 2 hodinami

StarDance odhalila jména pěti mužských účastníků třinácté řady.

StarDance 2024 je kompletní. Tančit budou také herci Blažek a Hes

Jména všech deseti účastníků podzimní třinácté řady StarDance jsou známá. Česká televize ve středu na sociálních sítích odhalila jména pěti mužů, kteří se objeví na parketu. Už v pondělí prozradila, jaké slavné ženy budou usilovat o titul královny tanečního parketu. 

před 4 hodinami

včera

včera

včera

Zbyněk Stanjura

ODS po volbách nepočítá s vytvořením vládní koalice s hnutím ANO

Podle ministra financí a prvního místopředsedy ODS Zbyňka Stanjury strana nepočítá s možností vytvoření vládní koalice s hnutím ANO po příštích sněmovních volbách v roce 2025. Stanjura to uvedl v České televizi v podvečer. Podle něj se ODS bude příští rok snažit o volební vítězství s cílem získat pozici premiéra a stát se nejsilnější vládní stranou.

včera

Volodymyr Zelenskyj

Zelenskyj podepsal zákon o mobilizaci

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj podepsal v úterý zákon o mobilizaci zaměřený na zvýšení počtu vojáků ukrajinské armády, informovala agentura AFP. Hlavní ustanovení zákona vstoupí v platnost měsíc po datu podpisu, tedy 16. května.

včera

včera

Vladimir Putin

Kreml jednal s Íránem. Varuje před katastrofálními následky

Ruský prezident Vladimir Putin v úterý telefonicky mluvil se svým íránským protějškem Ebráhimem Raísím, kterému řekl, že další eskalace napětí na Blízkém východě může mít katastrofální následky pro celý region. Zároveň vyjádřil naději, že všechny strany projeví zdrženlivost a zabrání novému kolu konfrontace, uvedla agentura AFP s odvoláním na prohlášení Kremlu.

včera

včera

včera

včera

včera

Olympiáda se blíží. V Řecku byl slavnostně zapálen olympijský oheň

V řecké Olympii byl slavnostně zapálen olympijský oheň pro nadcházející olympijské hry v Paříži. Po jedenáctidenním putování Řeckem se pochodeň vydává do Francie, kde bude zahájení sportovního svátku pod pěti kruhy od 26. července do 11. srpna.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy