V Německu za posledních 24 hodin přibylo 5511 nových případů nákazy

V Německu za posledních 24 hodin přibylo 5511 nových případů nákazy koronavirem a 12 úmrtí souvisejících s nemocí covid-19. Oznámil to dnes Institut Roberta Kocha (RKI). Před týdnem německé úřady hlásily 4749 infekcí a osm mrtvých.

V Německu, které má přibližně 83 milionů obyvatel, se od začátku pandemie covidu nakazilo přes 4,083 milionu lidí a 92.618 jich zemřelo. Z onemocnění se zatím vyléčilo více než 3,830 milionu lidí.

Obecně bývají o víkendu počty nově infikovaných nižší kvůli pomalejšímu zpracovávání dat a méně testům. V dnes zveřejněných statistikách RKI je například za posledních 24 hodin zanesen pouze jeden případ infekce pro spolkovou zemi Bádensko-Württembersko, zatímco v uplynulých dnech přírůstky nakažených na tomto území dosahovaly více než tisícovky.

Takzvaná sedmidenní incidence, která udává, kolik lidí se za tuto dobu v průměru nakazilo na 100.000 obyvatel, od 6. července v Německu stoupla ze 4,9 na dnešních 81,9. K nedělnímu ránu činila 80,2.

V zemi dnes začíná akční týden #HierWirdGeimpft (#TadySeOčkuje) k podpoře imunizace. Lidé dostanou možnost nechat se díky mobilním týmům na řadě míst Německa naočkovat.

Související

Více souvisejících

Německo Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)

Aktuálně se děje

před 2 hodinami

před 2 hodinami

Aktualizováno včera

včera

včera

Sjezd ODS v Ostravě

Fiala získal srdce členů ODS, český volič ho ale odmítá. Musí přeskočit zeď a dostat se k lidem

Současný premiér Petr Fiala v sobotu obhájil post předsedy Občanské demokratické strany, ministr financí Zbyněk Stanjura zůstává prvním místopředsedou. Fiala se ale nachází ve složité situaci. Musí překonat vysokou zeď, která ho odděluje od běžného českého voliče. Ten před jménem totiž nemá zkratku prof. a situace na Ukrajině je pro něj velice abstraktním tématem. Sdílení informací s veřejností je klíčem k úspěchu. Pokud Fiala chce obhájit i premiérský post, potřebuje běžného českého voliče. 

Aktualizováno včera

Sjezd ODS v Ostravě Prohlédněte si galerii

Sjezd ODS: Fiala obhájil post předsedy strany, Stanjura je prvním místopředsedou

Politolog Petr Fiala byl dnes zvolen do čela ODS již pošesté. Devětapadesátiletý premiér získal podporu 80 procent delegátů ostravského kongresu, aniž by měl protikandidáta. Považuje svůj mandát za silný a plánuje s ním příští rok obhájit pozici ODS v čele vládních stran během sněmovních voleb. 

včera

Ruská armáda, ilustrační foto

Čína zvyšuje prodej strojů Rusku. To z nich vyrábí zbraně

Čína zvýšila prodej obráběcích strojů, mikroelektroniky a dalších technologií Rusku, které Moskva následně využívá k výrobě raket, tanků, letadel a dalších zbraní, aby je použila ve válce proti Ukrajině, uvedly Spojené státy ve své hodnotící zprávě.  

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Tomio Okamura

Okamura zůstavá nadále předsedou opozičního hnutí SPD

Tomio Okamura zůstane nadále předsedou opozičního hnutí SPD poté, co na celostátní konferenci získal 195 hlasů z 216 odevzdaných hlasů. Neměl žádného protikandidáta. Tuto informaci oznámil šéf volební komise Tomáš Doležal na konferenci. Delegáti budou ještě volit zbývající čtyři členy předsednictva, a výsledky budou oznámeny před 17:00.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Útočník ubodal v Sydney pět lidí. Podle policie mohlo jít o terorismus

Po dnešním útoku nožem v obchodním domě v Sydney zahynulo pět lidí. Několik dalších osob, včetně malého dítěte, utrpělo zranění. Útočník jednal sám a je po smrti. Australská policie, která informovala o této události agenturu Reuters, uvedla, že na místě nenalezla žádné důkazy o motivaci útočníka, ale nevyloučila možnost terorismu.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy