V Polsku přibylo 25 571 nakažených, nejvíc od vypuknutí epidemie covid

Dosud nejvyšší denní přírůstek mrtvých od počátku pandemie covidu-19 dnes oznámilo Polsko. Za 24 hodin ve statistikách tamního ministerstva zdravotnictví přibylo 548 úmrtí a 25.571 nově nakažených koronavirem. Celkem už v Polsku s covidem-19 zemřelo přes 10.000 lidí. Nejvyšší denní bilanci obětí koronaviru dnes vyrovnalo Maďarsko, kde za 24 hodin zemřelo 107 pacientů.

Od začátku pandemie se v zemi s přibližně 38 miliony obyvatel nakazilo 691.118 lidí, z nichž 10.045 nákaze podlehlo, napsala agentura PAP.

Mamy 25 571 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (3453), dolnośląskiego (2794), wielkopolskiego (2742), mazowieckiego (2419), małopolskiego (2202), łódzkiego (1487), lubelskiego (1563), pomorskiego (1328), świętokrzyskiego (1177),

— Ministerstwo Zdrowia (@MZ_GOV_PL) November 14, 2020

V nemocnicích je aktuálně hospitalizováno 22.298 pacientů s covidem-19, z nichž přes 2100 je napojeno na ventilátory. K dispozici tak v rámci celého Polska zůstává necelých 13.000 volných lůžek a téměř 700 ventilátorů.

V Maďarsku za poslední den přibylo na 4800 nakažených, a celkově se tak v desetimilionové zemi infikovalo přes 136.000 lidí, uvedla agentura MTI. Kvůli koronaviru v Maďarsku zemřelo 2990 nemocných, z toho 107 za poslední den. Je to stejný počet jako minulou sobotu, kdy bylo obětí nejvíce od začátku epidemie. Maďarské nemocnice se aktuálně starají zhruba o 7000 covidových pacientů, 531 z nich je připojeno na plicní ventilátory.

Od středy v zemi platí přísnější opatření proti šíření koronaviru. Vláda například zavedla zákaz nočního vycházení, zakázala koncerty a uzavřela taneční kluby, střední a vysoké školy vyučují na dálku. Nová je také povinnost, aby lidé v obcích nad 10.000 obyvatel na veřejných místech nosili roušku i venku. Podle MTI je ale v pravomoci starostů, aby rozhodli, na která místa se povinné nošení roušek bude vztahovat.

Související

Donald Tusk

Právo a spravedlnost? Zloději a darebáci. Tusk jde soupeřům po krku, budí to obavy

Polská vláda pod vedením Donalda Tuska pokračuje ve snaze o pohnání někdejší vládnoucí strany Práva a Spravedlnost (PiS) k zodpovědnosti za korupční praktiky. V nedávné době došlo k několika zatčením kvůli zneužívání Fondu spravedlnosti určeného pro oběti trestných činů. Peníze z něj měly tehdy vládnoucí strany použít na kampaň. 

Více souvisejících

Polsko Maďarsko Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)

Aktuálně se děje

před 3 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

Joe Manchin

Manchin chce nahradit Bidena. Zvažuje kandidaturu za demokraty

Joe Manchin zvažuje opětovnou registraci za člena Demokratické strany a kandidaturu na prezidenta. Oznámila to v noci na neděli televize CNN s odvoláním na zdroje blízké tomuto v současnosti nezávislému senátorovi za stát Západní Virginie a jeho někdejšímu demokratickému guvernérovi.

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

raketový systém Patriot

Ukrajina dostala od Německa třetí systém Patriot

Ukrajina posílila svou protivzdušnou obranu proti útokům ruských sil dalším systémem Patriot, který poskytlo Německo. Ve svém pravidelném večerním proslovu to v neděli řekl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

Kamala Harrisová

Kamala Harrisová chce být prezidentkou USA a porazit Trumpa

Americký prezident Joe Biden se v neděli vzdal své snahy o znovuzvolení pod rostoucím tlakem svých demokratických kolegů a podpořil viceprezidentku Kamalu Harrisovou jako kandidátku strany, která se v listopadových volbách utká s republikánem Donaldem Trumpem. Ta je připravena výzvu přijmout a porazit kandidáta republikánů.

včera

Clintonovi uvítali rozhodnutí Bidena, podpořili Harrisovou

Bývalý americký prezident Bill Clinton a jeho manželka, bývalá ministryně zahraničí Hillary Clintonová, v neděli uvítali rozhodnutí současného prezidenta Joea Bidena stáhnout svou kandidaturu a neucházet se o znovuzvolení. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy