Moskva - Ruský list Novaja Gazeta, který patří k hlavním nezávislým médiím v Rusku, asi přestane z finančních důvodů od května vycházet v tištěné formě. Informoval o tom šéfredaktor deníku Dmitrij Muratov.
"Je velmi pravděpodobné, že po oslavách 9. května (u příležitosti 70. výročí konce druhé světové války) zastavíme tištěnou verzi," řekl Muratov v rozhovoru, který poskytl opoziční televizní stanici Dožď.Mluvčí listu Naděžda Prussenkovová podle agentury AFP nicméně ujistila, že "Novaja Gazeta sice může přestat vycházet, ale její internetová stránka se nezavře a práce novinářů bude pokračovat". Rozhodnutí podle ní padne až koncem dubna.Vysvětlila, že deník čelí vážným finančním problémům. Jeho hlavní akcionář zastavil přísun peněz a příjem z reklam není prakticky žádný.Muratov v této souvislosti předtím řekl, že Novaja Gazeta nemůže soupeřit s médii dotovanými státem, když jejím vlastníkům neustále hrozí bankrot. "V naší zemi jdou ekonomické otázky ruku v ruce s otázkami politickými," dodal.Podle agentury AFP 49 procent akcií listu vlastní první a poslední sovětský prezident Michail Gorbačov společně s kritikem současné vlády podnikatelem Alexandrem Lebeděm.Novaja Gazeta si získala pověst jednoho z hlavních nezávislých sdělovacích prostředků v Rusku. Uznání si vydobyla důslednou investigativní žurnalistikou, která stála život několika jejích novinářů, včetně známé Anny Politkovské.
Související
Na Nobelovu cenu za mír je navržen Trump i list Novaja Gazeta
Novaja Gazeta (ruský nezávislý deník) , Rusko
Aktuálně se děje
před 16 minutami
Česká nafta zdražila v EU nejvíce, ukazují data. Expert zhodnotil dopad snížení daně
před 1 hodinou
Velikonoční počasí a pranostiky. Experti vysvětlují, proč nejsou spolehlivé
před 1 hodinou
Mosty, pak elektrárny. Trump opět pohrozil Íránu ničivou silou americké armády
před 2 hodinami
Není to uzavřené. Pavel nadále chce jet na letní summit NATO
před 3 hodinami
Tak jsem ho vyřešil. Klempíř odvolal předchůdce Baxu ze správní rady Pražského jara
před 4 hodinami
Počasí přinese příští týden výrazné oteplení i citelné ochlazení
včera
Rakousko zakázalo americkým vojenským letounům bojujícím s Íránem využívat svůj vzdušný prostor
včera
Trump nečekaně odvolal ministryni spravedlnosti Pam Bondiovou
včera
Trump odstartoval válku, kterou Evropa nechtěla. Ukončením snahy o otevření Hormuzského průlivu ji hodil přes palubu
včera
USA zažívají kvůli válce v Íránu cenový šok. Počet lidí nespokojených s Trumpem roste
včera
Za útok na Ruský dům hrozí až osm let. Policie obvinila cizince
včera
Metro o Velikonocích ochromí výluka. Náhradou budou autobusy XC
včera
StarDance představila další dva účastníky. Je mezi nimi šoumen ze světa sportu
včera
Írán se Trumpa stále nezalekl. Teherán slibuje ničivou odvetu
včera
Pokus o vraždu ve vězení. Vězeň napadl jiného příborem
včera
Policie přichystala velikonoční opatření. Jde o prevenci, zdůraznila
včera
Babišova vláda sníží spotřební daň u nafty a zastropuje marže
včera
Trump s projevem neuspěl. Trhy tentokrát neuklidnil
včera
Dva mrtví v Plzni. Policie pracuje se dvěma vyšetřovacími verzemi
včera
Obchody se o Velikonocích uzavřou na den. Zákon mluví jasně
Velikonoce se blíží každým dnem, přípravy vrcholí. Hodí se proto vědět, jak budou v dalších dnech fungovat obchody. Dobrou zprávou je, že nenakoupíte jen jednou během čtyř svátečních dnů.
Zdroj: Jan Hrabě