Londýn – Od doby, co britská BBC suspendovala svou televizní hvězdu Jeremyho Clarksona, spekulují fanoušci motoristického pořadu, co bude dál. Po dnešku je o něco jasněji. V pořadu končí i zbylí dva moderátoři.
BBC se pokoušela Jamese Maye a Richarda Hammonda v pořadu udržet. Top Gear je jedním z nejsledovanějších pořadů stanice, celosvětová sledovanost je odhadována na 350 milionů diváků. Vedení televize se proto snažilo všemi silami show zachránit. Jedním z plánů, o kterém se veřejně mluvilo, byla výměna Jeremyho Clarksona moderátorem Chrisem Evansem. Další dvě hvězdy pořadu pak měly zůstat.
Jenže Mayovi i Hammondovi končí smlouva a oba svorně prohlásili, že ji nehodlají prodloužit. Dvojice již podle britského deníku The Telegraph dostala několik nabídej od konkurenčních stanic. Hammond přiznal, že ještě není připraven jít do důchodu. May ale do nové práce nespěchá. Na otázku novinářů, co bude dělat s volným časem, odpověděl: „Budu péct pastýřský koláč a natáčet film pro Youtube."
BBC se podle informací deníku The Telegraph pokouší ještě své hvězdy přesvědčit, ale May i Hammond se už nechali slyšet, že bez Jeremyho Clarksona v natáčení pořadu pokračovat nechtějí. May dokonce uvedl, že doufá, že se se svými kolegy z Top Gearu ještě někdy pracovně setká, nemusí to ale prý být v televizi. „Jednoho dne spolu možná něco podnikneme – ale může to zahrnovat třeba hospodu nebo restauraci spíše než televizní program," uvedl May.
V březnu roku 2015 bylo pozastaveno další natáčení pořadu, a to z důvodu problémů s moderátorem Jeremy Clarksonem, který ve svém posledním incidentu napadl producenta Oisina Timona. Dne 25. 3. 2015 ohlásil šéf BBC Tony Hall, že je Jeremy Clarkson propuštěn z BBC.
Související
Harry a Meghan získali podporu Britů. Ostrý komentář Jeremyho Clarksona byl odsouzen nejen dcerou Emily
Harry a Meghan našli zastání. Lidé kvůli nim poslali tisíce stížností
Jeremy Clarkson , BBC , auto
Aktuálně se děje
před 12 minutami
Naděje na mír je největší od začátku války, prohlásil Merz po jednání se Zelenským
před 1 hodinou
Politico: Nová Babišova vláda vyvolává v Evropě obavy. Ukrajině kvůli ní hrozí problémy
před 2 hodinami
Vylepšuje zbraně a útočí i na civilisty. Z Británie přichází naléhavá série varování před Putinem
před 3 hodinami
Muslim zastavil střelce v Sydney. Jeho statečnost ocenil celý svět, poklonu mu složil i Trump
před 4 hodinami
V Berlíně se sešli evropští lídři se Zelenským. Dorazil i Trumpův vyjednávací tým
před 5 hodinami
Schillerová vrátí EET. Macinka s Lipavským jednal o Češích vězněných v zahraničí
Aktualizováno před 6 hodinami
Nepotřebujeme sto dnů hájení, budeme vládou všech občanů, prohlásil Babiš
před 6 hodinami
Mluvčí Babišovy vlády bude bývalá televizní rosnička
před 7 hodinami
Ministři přebírají své resorty. Schillerová chce na ministerstvu financí audit
Aktualizováno před 7 hodinami
Na Ministerstvu životního prostředí zasahuje policie. Na budovu vylezli aktivisté
před 8 hodinami
Obětí teroristického útoku v Austrálii je i přítelkyně Čaputové
Aktualizováno před 8 hodinami
OBRAZEM: Česko má novou vládu ANO, Motoristů a SPD
před 8 hodinami
Fiala předal Babišovi klíč od korunovačních klenotů, místo dopisu dostal osmdesátistránkový dokument
před 10 hodinami
Velká nevýhoda pro členy vlády za SPD a Motoristy. Jen aklimatizovat se na ministerstvu trvá téměř rok, říká politolog
před 11 hodinami
Režiséra Reinera a jeho manželku zavraždili. Podezřelým má být syn
před 11 hodinami
Otec a syn při útoku zabili 15 lidí. Austrálie zavede přísnější zákony o zbraních
před 12 hodinami
Inverzní charakter počasí přinesou i další dny, vyplývá z předpovědi
včera
Karel III. a Camilla ukázali na fotku z Říma. Vánoční pohlednice vznikla i letos
včera
Hledání nového trenéra národního týmu se komplikuje. FAČR dala Slavia s Trpišovským košem
včera