Zemřel ruský generál Šušukin (†52), velel anexi Krymu. Ironie osudu, zní z Ukrajiny

Moskva - Generál Alexandr Šušukin, který loni velel výsadkářům obsazujícím Krym, zemřel v neděli na zástavu srdce. Bylo mu 52 let.

Oznámila to dnes ukrajinská agentura Unian s odvoláním na rjazaňskou školu výsadkových vojsk, kterou generál svého času absolvoval.

Šušukin byl v posledních dvou letech zástupcem náčelníka štábu výsadkových vojsk Ruské federace. Před tím velel ruským vojskům v Jižní Osetii, která se odtrhla od Gruzie. Měl bojové zkušenosti z Afghánistánu, severního Kavkazu i bývalé Jugoslávie.

"Šušukin velel kontingentu ruských výsadkářů během krymské operace. Ještě dříve (velel) operaci v Osetii. Taková 'ironie osudu'," poznamenal poradce ukrajinského ministra vnitra Stanislav Rečynskyj v narážce na populární sovětskou filmovou komedii Ironie osudu, která v postsovětských zemích dodnes patří k novoročním svátkům.

Po vojenském obsazení Krymu v březnu 2014 Rusko zorganizovalo "referendum", ve kterém se skoro 97 procent účastníků vyslovilo pro připojení k Rusku.

Alexandr Šušukin Ruská armáda Krym

Aktuálně se děje

před 14 minutami

včera

včera

Aktualizováno včera

Pohřeb Alexeje Navalného se koná pod dohledem policie. Ta je připravena zatýkat

Rusové se dnes rozloučili s Navalným. Policie postavila bariéry, úřady vydaly tělo na poslední chvíli

Ruští policisté postavili bariéry na cestě z moskevského metra ke kostelu, kde dnes proběhlo poslední rozloučení s opozičním politikem Alexejem Navalným. K chrámu Ikony Matky Boží v moskevské čtvrti Marjino také přijely vozy pro přepravu zatčených. Ruské úřady příbuzným tělo zesnulého ruského opozičníka dlouho nevydaly, rodina jej obdržela až na poslední chvíli.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Rakety Jars (dle NATO SS-29)

Rusko otestovalo mezikontinentální raketu Jars

Ruské ministerstvo obrany oznámilo zkoušku své mezikontinentální rakety Jars, která odstartovala z kosmodromu Pleseck u Archangelsku na severu evropské části Ruska a úspěšně zasáhla cíl ve vojenském prostoru Kura na Kamčatce na ruském Dálném východě.

včera

včera

včera

včera

včera

Izraelská armáda: Yahalom Unit

Masakr se stovkou mrtvých a stovkami zraněných. Střelba do davu u humanitárního konvoje světu vyrazila dech

Pásmem Gazy otřásá incident, při němž přišlo o život více než sto lidí. Ti měli být zastřeleni vojáky izraelské armády při rozdávání humanitární pomoci. Útok odsoudila řada států světa a mezinárodní společenství žádá vyšetřování střelby. Izrael ale tvrdí, že většina obětí zemřela při tlačenici, kdy se lidé snažili dostat k humanitárnímu konvoji.

včera

včera

včera

V Evropě se nikdo nechystá poslat vojáky na Ukrajinu, reagoval Fiala na interpelaci

Evropské země se nechystají poslat vojáky na Ukrajinu, uvedl premiér Petr Fiala (ODS) v rámci čtvrtečních interpelací v Poslanecké sněmovně. Odpovídal na dotaz, který vyplýval z předchozích slov francouzského prezidenta Emmanuela Macrona. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy