Moskva - Cestující na letišti Vnukovo v Moskvě dnes nepustili do letadla muslima Iljase Nikitina. Jeho snímek se objevil v médiích jako podoba prvního podezřelého z teroristického útoku v petrohradském metru.
Dotyčný muž s charakteristickým vousem a oděvem se hned, jakmile se dozvěděl o pátrání, sám přihlásil policii, aby dokázal svou nevinu. Strážci pořádku jej zevrubně vyslechli a muž následně bez problémů odletěl z Petrohradu do Moskvy.
Při zpátečním letu ale Nikitin narazil na potíže. Bezpečnostními kontrolami prošel hladce, ale na palubu letounu ho aerolinky Rossija kvůli protestům vystrašených spolucestujících nepustily. Jen mu - díky pomoci policistů - vrátily peníze za letenku, kterou nemohl využít.
"Aerolinky mi řekly, že mě nemůžou dostat do letadla. Doufám, že odletím ve středu," postěžoval si Nikitin agentuře IslamNews. Ta apelovala na média, aby dodržovala etiku a nezveřejňovala neověřená tvrzení.
Ruští vyšetřovatelé dnes potvrdili, že pondělní atentát v petrohradském metru nejspíše spáchal Akbaržon Džalilov, který také zanechal jinou nastraženou bombu v jiné stanici podzemní dráhy. Ta ale nevybuchla. Útok si podle dosavadních zpráv vyžádal 14 mrtvých a pět desítek zraněných.
Související
Atentátníci na metro v Petrohradu potrestáni. Vojenskou soud se s nimi nemazlil
Teror v petrohradském metru: Začal ostře sledovaný proces, obžalováno 11 osob
teroristický útok v petrohradském metru (3.4.2017) , letadla, letectví , letiště Vnukovo (Moskva, Rusko) , Rusko
Aktuálně se děje
před 41 minutami
Závazky NATO nesplníme, stejně jako minulá vláda, prohlásil Babiš. Lže, zní od Černochové a Fialy
před 1 hodinou
Nepleťte do debaty o bezpečnosti neustále Rusko, perlil Okamura v televizi
před 3 hodinami
Jak mohlo dojít ke střelbě? Bezpečnostní opatření selhala, detektor kovu pípal, ale ochranku to nezajímalo
před 4 hodinami
Ze světa přichází první reakce na střelbu. Lídři útok odsoudili
před 4 hodinami
Chtěl střílet na Trumpovy úředníky. Útočníkem je jednatřicetiletý učitel, v pondělí jde před soud
před 5 hodinami
Ani nejlepší zabezpečení na světě nezastaví vyšinuté jedince s narušeným myšlením, řekl Trump po střelbě
před 6 hodinami
Na akci Bílého domu se poblíž Trumpa střílelo. Prezidenta evakuovali
před 7 hodinami
Počasí příští týden: V noci může ještě mrznout, pak dorazí téměř letní teploty
včera
Můžou zavolat. Trump zrušil další jednání v Pákistánu o ukončení války s Íránem
včera
Izraelská armáda příměří nerespektuje. Dál likviduje bojovníky Hizballáhu
včera
Orbán poslancem nebude. Vzdal se svého mandátu
včera
Macron s politikou nadobro končí. Oznámil definitivní odchod
včera
40 let od Černobylu: Sarkofág potřebuje kvůli Rusku opravu za půl miliardy eur. Jinak hrozí další katastrofa
včera
Trump musí válku v Íránu ukončit do května. Co bude pak nikdo neví
včera
V jednom z pražských domů našli hasiči rtuť, kyanid a radioaktivní thorium
včera
Turek se omluvil úředníkům za slova o parazitech a deratizaci. Podle politologů je hlupák a Motoristé školka
včera
Přibyl přijal funkci arcibiskupa. Mezi hosty nechyběl prezident a politici
včera
Trump poslal k Íránu třetí letadlovou loď
včera
Trump poslal Witkoffa a Kushnera do Pákistánu, aby se pokusili obnovit jednání s Íránem
včera
Snad král Karel III. dokáže dětinského Trumpa přesvědčit, doufá veterán falklandské války
Veterán falklandské války Simon Weston vyjádřil naději, že britský král Karel III. dokáže přesvědčit amerického prezidenta Donalda Trumpa, aby přehodnotil svůj postoj k britské správě Falklandských ostrovů. Objevily se totiž zprávy, že by USA mohly zpochybnit britské nároky na toto území.
Zdroj: Libor Novák