letadla, letectví

Letadla, ilustrační foto

Muž během letu kousl letušku, pilot se s letadlem musel vrátit

Japonský dopravní letoun, který směřoval do Spojených států přes Tichý oceán, se musel během letu otočit a vrátit na tokijské letiště poté, co opilý cestující kousl letušku. Informaci zveřejnila japonská letecká společnost All Nippon Airways (ANA).
Letadla, ilustrační foto.

Na nebi nad Ruskem jde o život. Incidentů s letadly dramaticky přibývá

V Rusku dochází poslední dobou téměř denně k leteckým nehodám. Poslední incidenty sice neskončily tragicky, jsou ale důkazem rostoucího nebezpečí, které v Rusku představuje cestování letadlem, napsal americký deník Washington Post. Mohou za to především sankce, které ztěžují dodávky náhradních dílů. 
Boeing 747, jemuž se přezdívá Jumbo Jet, obsluhoval osudového dne také linku KAL 007. Komentář

Před 40 lety si „druhá studená válka“ vzala 269 životů. Sestřel letu KAL 007 nelze bez kontextu pochopit

Série fatálních chyb sovětské protivzdušné obrany si 1. září 1983 vyžádala krutou daň. Sovětská záchytná stíhačka dostala příkaz sestřelit cíl, který byl vyhodnocen jako americký špionážní letoun. Ve skutečnosti se jednalo o civilní dopravní Boeing 747 Korejských aerolinií s 269 osobami na palubě. Pád stroje, k němuž po zásahu raketou vzduch-vzduch navzdory maximálnímu úsilí pilotů došlo, nikdo z nich nepřežil. Morální rozhořčení nad zbytečnou smrtí velkého počtu lidí ani oprávněná kritika a obžaloba tehdejšího sovětského postupu však samy o sobě neumožňují pochopit hlavní důvod, proč před 40 lety k tragédii došlo. 
Boom Supersonic XB-1

Z Prahy do Chorvatska za 15 minut? Svět se vrací k nadzvukovému letectví, objednány jsou desítky letadel

Dosáhne dvojnásobku rychlosti současných letadel a poletí o polovinu výše. Řeč je o nadzvukovém letounu Overture od americké společnosti Boom Supersonic. Společnost z něj chce učinit komerčně dostupné letadlo pro běžné lidi. Liší se tak od Concordu, který sloužil spíše pro „elity“. Ačkoliv letadlo ještě nebylo vyrobeno, letecké společnosti si už zaplatily stavbu 130 kusů.

Aktuálně se děje

před 18 minutami

před 50 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 5 hodinami

včera

včera

včera

Bayern Mnichov

Po mizerném týdnu se Bayern Mnichov dohodl na předčasném konci s koučem Tuchelem

Nejprve prohra 0:3 v Leverkusenu, následně prohra 0:1 na hřišti Lazia Řím v rámci osmifinále Ligy mistrů a pak prohra 2:3 v Bochumi. To vše společně s tím, že v Bundeslize ztrácí Bayern Mnichov už osm bodů na vedoucí tým, nakonec vyústilo v dohodu mezi klubovým vedením a trenérem Thomasem Tuchelem na předčasném ukončení spolupráce, přičemž bývalý kouč Dortmundu, Paris Saint Germain či Chelsea by měl z mnichovského velkoklubu odejít až po této sezóně 2023/24.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Pavel se přihlásil k myšlence administrativních odvodů do armády

Prezident Petr Pavel se v dnešním vydání pořadu Za pět minut dvanáct televize Nova přihlásil k myšlence náčelníka generálního štábu Armády ČR Karla Řehky o odvodech do armády. Prezident však výslovně zdůraznil, že odvody jsou administrativním úkonem, který pomáhá státu získat přehled o personální situaci. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy