Ukrajina zadržela v Mariupolu loď, náklad patřil proruským separatistům

Ukrajinské úřady zadržely loď s nákladem více než 3000 tun hutní produkce firmy, která se nachází na území ovládaném proruskými povstalci na východoukrajinském Donbasu. Informoval o tom ukrajinský generální prokurátor Jurij Lucenko. Osoby spojené se zabaveným zbožím budou podle něj stíhány za financování terorismu. Za teroristy považuje Kyjev separatisty z východních oblastí, proti nimž vede rozsáhlé boje.

"V přístavu Mariupol bylo zadrženo více než 3000 tun produkce z Alčevského hutního závodu, který obsadili okupanti. (Náklad) převážela loď pod vlajkou Libérie z ruského přístavu do Belgie," napsal Lucenko na facebooku.

Podle něj jde o odvetné opatření proti sankcím, které Moskva ve čtvrtek zavedla proti 322 ukrajinským představitelům, politikům i podnikatelům, a 68 ukrajinským firmám.

Kyjev vede na východě země tažení proti proruským separatistům, kteří v oblasti v roce 2014 vyhlásili jednostranně nezávislost. Ukrajina také viní Rusko, že povstalce vojensky podporuje, což Moskva popírá. OSN uvádí, že za čtyři roky bojů zahynulo na Donbasu kolem 10.000 lidí.

Související

Více souvisejících

Ukrajina Mariupol lodní doprava

Aktuálně se děje

včera

Influencer zemřel po živém vysílání na síti, kdy soupeřil s kolegou v pití lihoviny.

Influencer zemřel po živém vysílání soutěže v pití čínského alkoholu

Influencer „Sanqiange“ (nebo-li „Brother Three Thousand“ "Bratr tři tisíce") byl nalezen mrtev jen několik hodin poté, co se v živém streamu účastnil soutěže s jiným influencerem, což zahrnovalo pití Baijiu, čínského likéru s normální hladinou alkoholu 30 až 60 procent. Informovala o tom CNN s odvoláním na Shangyou News.

včera

včera

Sociální síť Facebook a Twitter

Twitter ustoupil od kodexu EU o dezinformacích

Americká společnost Twitter se podle eurokomisaře pro vnitřní trh Thierryho Bretona rozhodla nepřistoupit k naplňování unijního kodexu o dezinformacích. Nicméně, jak uvedla agentura Reuters, to nezbavuje provozovatele sociální sítě Twitter povinností v této oblasti. Toto oznámení přišlo v pátek pozdě večer.

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Alois Hadamczik, český hokejový trenér

Jalonen tuší, že národní tým mohl hrát lépe. Hadamczik žádá vysvětlení

Po čtvrtečním konci ve čtvrtfinále v pátek přistáli v Praze svěřenci kouče Kariho Jalonena. Ten v rozhovoru přiznal, že jeho tým mohl mít na víc než na konečné osmé místo, což je nejhorší umístění českého týmu na MS v historii. Nyní se podle všeho může Jalonen začít strachovat o pozici, jelikož se už šéf českého hokeje Alois Hadamczik nechal slyšet, že bude po něm žádat vysvětlení neúspěchu. A není sám, kdo je po tomto turnaji rozčarován. Ozval se totiž také věčný kritik poměrů v českém hokeji a zároveň majitel Pardubic Petr Dědek. 

včera

včera

včera

Občanský průkaz

Konec rodných čísel: ČR chce platit miliardy za zrušení něčeho, co po desetiletí bezproblémově funguje. Jde o IT lobby, která chce snadné peníze daňového poplatníka

Česko chce být v řadě věcí jako Dánsko nebo Švédsko. Ale když už v něčem jako tyto země je, konkrétně v bezproblémovém používání rodných čísel v úředním styku, tak si vážně pohrává s myšlenkou přestat být jako Dánsko či Švédsko – a ještě za to zaplatit miliardy. Komentuje situaci ekonom Lukáš Kovanda.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

NATO vyzvalo k deeskalaci v Kosovu, Srbsko je k roli aliance kritické

NATO v sobotu vyzvalo Kosovo k deeskalaci a hledání řešení konfliktu prostřednictvím dialogu. V pátek začaly ozbrojené střety mezi kosovskou policií a etnickými Srby, kteří se snažili nedávno zvoleným zástupcům zabránit v převzetí úřadů v několika obcích na severu země. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy