lodní doprava

Lodní doprava, ilustrační foto

Rusové zasáhli v ukrajinském přístavu civilní loď, tvrdí Ukrajina

Ruské letectvo při vzdušném úderu na přístav v Oděské oblasti zasáhlo civilní loď plující pod liberijskou vlajkou, uvedlo ve středu večer jedno z operačních velitelství ukrajinské armády na telegramu. Lodivod zahynul, zranění utrpěli také tři členové posádky a jeden zaměstnanec přístavu. 
Lodní doprava, ilustrační foto

Připlatíme si? Extrémní počasí má dalekosáhlejší dopady, kromě zdraví a zemědělství ohrožuje i obchod

Extrémní vedra způsobená klimatickými změnami mají neoddiskutovatelný dopad jak na zemědělskou produkci, tak i na zdraví lidí. Dopady teplotních změn jsou ale mnohem širší, podle televize CNBC sucho v Evropě způsobuje nejen požáry a ohrožuje bezpečnost, ale je také hrozbou pro mezinárodní i vnitrostátní obchod. Kvůli klesajícím hladinám vody totiž mohou mít klimatické změny dopad i na zásilky přepravované po řekách.
Lodní doprava, ilustrační foto

Neuspěl Guterres ani Erdogan. Obilná dohoda zítra končí, Putin podnítí globální potravinovou krizi

Přístav Oděsa dnes opustila poslední loď plná ukrajinského obilí. Od pondělí se vývoz ukrajinských zemědělských produktů z přístavů v Černém moři definitivně zastaví, poprvé od loňského července. Obilná dohoda zprostředkovaná OSN a Tureckem podle ruského prezidenta Vladimira Putina prodloužena nebude, a Ukrajinu i další země světa tak čekají nové problémy.
Lodní doprava, ilustrační fotografie.

Na moře vyplula největší výletní loď světa. Měří 365 metrů, denně na ní pracovalo 2600 dělníků

Finská loděnice Meyer Turku dokončila výstavbu největší výletní lodi na světě. Jmenuje se Icon of the Seas (Ikona moří, pozn. red.), na délku měří 365 metrů a váží 250 800 tun. Nyní se kvůli námořní zkoušce vydala na otevřené moře, pravděpodobný termín dodání je odhadován na říjen, píše americká stanice CNN. Pohánět ji bude zkapalněný zemní plyn. 

Aktuálně se děje

před 10 minutami

před 1 hodinou

Byty

Kam nás doženou vysoké ceny nemovitostí? Sdílené byty nebudou v Česku za chvíli vůbec divné

Už vás taky napadlo, kdy konečně dojde k tomu, už nějakou dobu avizovanému, snížení cen nemovitostí, tedy domů a bytů a pozemků? Dění na realitním trhu, a to nejen vzhledem k všeobecnému naštvání populace z drahoty, nutně vyvolává otázky, jako třeba, kdy se vyplatí koupit si byt nebo postavit dům či kdy mám prodat nějakou tu svou „realitu“? Na ten poslední dotaz platí obecná poučka o tom, že peníze uložené v nemovitostech dlouhodobě, a ten výraz si prosím zapamatujte, protože znamená třeba déle než pět let, s jistotou poráží inflaci. Takže, jestli hned nepotřebujete peníze, nemovitosti rozhodně uchovejte ve svém portfoliu. 

před 2 hodinami

Aktualizováno včera

StarDance

Na prahu semifinále StarDance opustil Josef Maršálek

Dnes poprvé v letošní řadě StarDance páry tančily dvakrát. V minulém díle nikdo nevypadl, naopak se taneční páry rozrostly o vozíčkáře, kterým byl přenos věnován. Během večera se vybralo více než 25 milionů korun a padala i velmi vysoká hodnocení od poroty, která se promítla do dnešního hodnocení. Nečekaně také nastala změna ve složení poroty. Soutěž dnes nakonec opustil Josef Maršálek s Adrianou Maškovou.

včera

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu

Válka proti Hamásu bude pokračovat, dokud ho nezničíme, řekl Netanjahu. Další rukojmí nepropustíme, reagují militanti

Válka proti Hamásu v pásmu Gazy bude pokračovat, dokud Izrael nedosáhne všech svých cílů včetně návratu všech rukojmích a zničení islamistického hnutí. Dnes to uvedl izraelský premiér Benjamin Netanjahu. Hamás naopak vzkázal, že nepropustí další rukojmí, dokud Izrael neosvobodí všechny palestinské vězně a neobnoví příměří v Pásmu Gazy.

včera

včera

včera

císař František Josef I.

Před 175 lety usedl na trůn František Josef I. Jeho život poznamenaly mnohé tragédie

Přesně před 175 lety, dne 2. prosince 1848, usedl na trůn mladičký císař František Josef I. Panovníkem se tehdy osmnáctiletý člen habsbursko-lotrinské dynastie vůbec neměl stát, donutily ho k tomu však náhlé okolnosti. O jeho vládě, která trvala bezmála 68 let, již bylo napsáno mnohé. Jaký byl však jeho osobní život? Ten poznamenala řada tragédií a neštěstí. 

včera

včera

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Jsme na tom hůř než Skandinávie, ale zlepšujeme se, říká Bartoš k pokrytí internetem. K IT je třeba přilákat i ženy

Česko je na tom v pokrytí internetovými sítěmi hůře než Skandinávie, ale dlouhodobě se zlepšuje, říká ministr pro místní rozvoj a vicepremiér pro digitalizaci Ivan Bartoš (Piráti) v rozhovoru pro EuroZprávy.cz. Podle Bartoše je například také nutné podporovat talentované ženy, aby stály o práci v IT oborech. 

Zdroj: Alena Dlabačová

Další zprávy