Varšava - Zajímavý případ se odehrál v Polsku v jednom ze sítě obchodů Lidl. Místní pokladní čelila nepravdivému nařčení, že podvedla klienta, přivolaná policistka jí následně nasadila pouta před očima zákazníků a falešně ji obvinila. Zatčená žena musela strávit noc v cele. Ale nepokorné padesátnici teď dala za pravdu prokuratura, a tak žádá odškodnění.
Příběh popsal Gazeta Wyborcza, který uvádí, že vše začalo ještě koncem loňského roku v jednom z varšavských hypermarketů. Zákazník si stěžoval na pokladní, že mu prý nevrátila všechny peníze. Ale ani dvojí přepočítání pokladny mu nedalo za pravdu, a tak ve vzteku přivolal policejní hlídku.
Policistka z hlídky se od pokladní dožadovala občanského průkazu. Ta zprvu odmítala, protože průkaz měla v šatně a chtěla být při přepočítávání peněz. Až na naléhání vedoucí pro doklad došla. Když se opět ukázalo, že s penězi je vše v pořádku, pokladní vyškubla průkaz policistce z ruky. To ale neměla dělat.
Rozzuřená policistka ji ale vzápětí zkroutila ruce za záda, nasadila pouta a odvedla do policejní cely, kde následovala i tělesná prohlídka. Druhý den ráno se pokladní dozvěděla obvinění, že prý policistku napadla a udeřila. Tuto verzi potvrzoval i druhý člen hlídky.
Pracovnice obchodu však měla štěstí. Místo v obchodě, kde se incident odehrál, bylo sledováno kamerami. Záznamy nepotvrdily policejní verzi, ale ukázaly, že pokladní si svůj průkaz vzala zpět, aniž by se policistky dotkla.
Podobně vypovídali i očití svědci, podle kterých pokladní nejspíše uškodilo, že čelila policistce vzpurně a tykala jí. Nicméně neoprávněnost zatčení už uznal soud. "Prokuratura ukončila vyšetřování s tím, že k žádnému útoku na policisty nedošlo," oznámil list Gazeta Wyborcza a dodal, že pokladní teď požádá o odškodnění, zatímco policistka a její partner čelí hrozbě postihu.
Související
V Lidlu se zamysleli a vymysleli něco netradičního. O úspěchu rozhodnou lidé
Lidl otevřel svůj první outlet v Česku. A nemusí být poslední
lidl , Policie Polsko , Polsko
Aktuálně se děje
před 19 minutami
Nedorozumění vedlo k policejnímu zásahu ve škole v Praze
Aktualizováno před 58 minutami
Zemřel populární moderátor Patrik Hezucký
před 1 hodinou
Německo schválilo dobrovolnou vojenskou službu. Čekají se protesty mladých
před 3 hodinami
Obchod roku: Vzniká obří streamovací gigant, Netflix kupuje Warner Bros., HBO a CNN
před 3 hodinami
Trump varuje Evropu před „civilizačním vymazáním“. V novém dokumentu kritizuje EU i migraci
před 4 hodinami
Občanské demokraty čeká kritické období. Kuba mohl svůj odchod dohodnout s Babišem, tvrdí analytik
před 4 hodinami
Pomoc Ukrajině je i v našem zájmu, prohlásil Rutte před summitem NATO
před 4 hodinami
Nejdůležitější je nezpanikařit. Hasiči pro EZ radí, jak prožít advent v bezpečí a bez požárů
před 5 hodinami
Izrael v Eurovizi zůstane, ohlásila EBU. Čtyři země budou největší soutěž světa bojkotovat
před 6 hodinami
Internet po celém světě opět kolabuje. Cloudflare hlásí problémy, výpadky má LinkedIn, X nebo Zoom
před 7 hodinami
Putin v Indii vyjednává jednu dohodu za druhou. Země obnoví dodávky paliv z Ruska
před 8 hodinami
Putin: Rusko se za každou cenu zmocní celého Donbasu
před 8 hodinami
Počasí způsobí problémy řidičům či chodcům. Platí výstraha
před 9 hodinami
Opozice zpochybňuje Babišovo řešení. Měl Agrofert prodat, zní od Pirátů
před 9 hodinami
Rusko má kapacity napadnout nejen Evropu. Rádo jich využije, když vycítí slabost
před 10 hodinami
S Turkem ve vládě nemá problém pouze prezident, ukázal průzkum
před 11 hodinami
Merz na poslední chvíli mění plány. Nečekaně pojede kvůli Ukrajině do Bruselu
před 12 hodinami
Počasí o víkendu: V noci bude mrznout, přes den se citelně oteplí
včera
Pavel v úterý jmenuje Babiše premiérem
včera
Britský expert pro EZ: Globální potravinová bezpečnost bude stabilní, rizikem ale zůstává Putin
Globální potravinová bezpečnost zůstává podle britského biologa a odborníka na potravinové systémy Tima Bentona relativně stabilní, především proto, že současné geopolitické otřesy zatím nepřerostly do scénáře s přímým dopadem na širší evropský prostor. Benton exkluzivně pro EuroZprávy.cz upozornil, že zásadní hrozbu by představovala pouze výrazná eskalace války ze strany Vladimira Putina.
Zdroj: Jakub Jurek