Kyjev - Boeing malajských aerolinií nad Ukrajinou zřejmě omylem rozstřelili proruští separatisté. Na jeho palubě bylo 298 lidí, z toho 80 dětí. tohle jsou jejich tváře.
K tragédii došlo jen čtyři měsíce poté, co zmizel jiný boeing společnosti Malaysia Airlines s 239 lidmi na palubě. Letadlo se dosud nenašlo. O osudu pasažérů letu MH17, který byl zřejmě omylem sestřelen nad východní Ukrajinou, bohužel není pochyb. Letadlo se rozpadlo už ve vzduchu a nikdo z 298 lidí na palubě nepřežil.
Letadlem z Amsterdamu do Kuala Lumpuru cestovalo 173 Holanďanů, 27 Australanů, 12 Indonézanů, 44 Malajců, 9 Britů, 4 Němci, 4 Belgičani, 3 Filipínci, 1 Kanaďan a 1 Novozélanďan, zbylé cestující se zatím nepodařilo identifikovat.
Na palubě bylo 80 dětí, mezi nimi sourozenci Mo (12), Evie (10) a Otis (8) Maslinovi. Rodina byla v Holandsku na prázdninách. Rodiče si ještě prodloužili dovolenou a děti se vracely domů do Perthu s dědečkem Nickem, aby stihly začátek australského školního roku.
Mezi britskými oběťmi jedné z největších leteckých katastrof historie jsou fanoušci Newcastle United, kteří se jeli podívat na zápas na Nový Zéland. Několik desítek obětí byli odborníci na AIDS, kteří se chystali na mezinárodní zdravotnickou konferenci do Austrálie.
Malajské letadlo pravděpodobně omylem sestřelili proruští separatisté. Ukrajinská média dokonce zveřejnila nahrávku, na které se o tom dohadují. neví se ale, jestli je pravá. Najdete ji zde.
Související
Rusko může za sestřelení letounu MH17 nad východní Ukrajinou, rozhodl soud
Trvalo to téměř 11 let. Rusko je podle úřadu OSN zodpovědné za sestřelení letu MH17
Sestřelení Boeingu 777 nad Ukrajinou (17.7.2014) , Malaysia Airlines
Aktuálně se děje
před 44 minutami
Princ Andrew může mít problém. Burnham nevylučuje nové vyšetřování
před 1 hodinou
Doživotí. Němci odsoudili Afghánce, který loni vraždil v Mnichově
před 5 hodinami
Ebolu v Kongu se nedaří zastavit. Šéf WHO se o tom přesvědčil osobně
před 6 hodinami
České dráhy přepravily nejvíce cestujících od roku 2019
před 7 hodinami
V Česku dochází lék na rakovinu prsu. Ministerstvo přišlo s neotřelým řešením
před 9 hodinami
Česko se rozloučilo s výtvarným umělcem Milanem Knížákem
před 10 hodinami
Kyjev čelil dalšímu ničivému útoku. Zemřelo i dítě
před 11 hodinami
Počasí: Příští týden bude tropický, do Česka se opět vrátí vedra
včera
Zalužnyj: Schopnosti Ukrajiny překonávají NATO. Do aliance zřejmě nikdy nevstoupíme
včera
Proč Írán nechce dohodu s USA? Doufá, že Trump v USA na podzim prohraje
včera
V Tanvaldu došlo k útoku nožem. Tři lidé jsou zranění
včera
Soud nařídil zastavit stavbu Trumpova tanečního sálu
včera
Jak Ukrajinci přichází o bydlení? Pokud odejdou z okupovaných oblastí, Rusové jim dům zabaví
včera
Na Blízkém východě vzniká druhé NATO. Saudská Arábie, Turecko a Pákistán uzavřely významnou dohodu
včera
Bratislavským Slovnaftem otřásl výbuch, rafinérii zachvátil požár
včera
Trump se opět pokouší omezit novorozencům práva na občanství
včera
Trump podepsal zavedení nových cel
včera
WSJ: Putin může podle amerických tajných služeb zaútočit na NATO už za několik měsíců
včera
Kyjev provedl útok na logistické centrum Wildberries vzdálené 2000 km od ukrajinských hranic
včera
Thajskem otřásl krvavý incident. Student zabil nejméně šest lidí
Thajskem v pátek otřásl mimořádně krvavý incident, když mladistvý střelec zaútočil na střední škole v provincii Nonthaburi na předměstí Bangkoku. Podle vyjádření policie začalo násilné řádění poté, co podezřelý čtrnáctiletý chlapec údajně usmrtil své prarodiče v jejich domě a následně zamířil do vzdělávací instituce.
Zdroj: Libor Novák