AstraZeneca bude nejspíš znovu testovat svou vakcínu na covid

AstraZeneca pravděpodobně provede další globální studii posuzující účinnost její vakcíny proti covidu-19, uvedl dnes podle agentury Bloomberg výkonný ředitel společnosti Pascal Soriot. Místo rozšíření právě probíhajícího testování vakcíny ve Spojených státech by AstraZeneca zahájila novou studii zjišťující, zda nižší dávka preparátu by nefungovala lépe, než dosud používaný objem.

AstraZeneca
doporučujeme

"Nyní, když jsme objevili něco, co vypadá jako lepší účinnost, to musíme ještě ověřit a musíme tedy provést další studii," uvedl Soriot podle agentury Reuters. Firma nejspíš realizuje ještě jednu "mezinárodní studii, která by mohla být rychlejší, protože účinnost již známe a tak stačí nižší počet pacientů," prohlásil výkonný ředitel.

Britsko-švédská farmaceutická společnost AstraZeneca v pondělí oznámila, že její vakcína s účinností až 90 procent půjde levněji vyrobit a snáze přepravovat než očkovací látky konkurenčních výrobců Pfizer a Moderna.

Evropská unie již schválila nákup 160 milionů dávek očkovací látky od šesti společností. Vedle AstraZenecy má již Brusel smlouvy s výrobci Sanofi-GSK, Johnson & Johnson, Moderna, CureVac, Pfizer a BioNTech.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ruský soud poslal Navalného na 30 dní do vazby

18.01.2021 21:44 Aktualizováno Ruský soud dnes poslal opozičního předáka Alexeje Navalného na 30 dní do vazby, oznámil jeho…

Údaje z britské policejní databáze zmizely kvůli lidské chybě

18.01.2021 21:13 Z databáze britské policie zmizelo až 400.000 záznamů, na vině je lidská chyba. Řekl to dnes v…

Lavrov: Moskva je připravena prodloužit smlouvu START 3

18.01.2021 16:56 Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov uvedl, že Moskva je připravena se rychle domluvit s nově…

WHO: Svět se v distribuci vakcín ocitá na prahu morálního selhání

18.01.2021 14:13 Svět se v distribuci vakcín proti covidu-19 ocitá na prahu katastrofálního morálního selhání. Dnes…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama