Vrchol šíření koronavirové infekce má Rusko stále ještě před sebou, počet nakažených nadále roste, nicméně díky přijatým preventivním opatřením se podařilo postup epidemie zpomalit. Při dnešní poradě s experty o epidemiologické situaci v zemi to podle agentury TASS prohlásil ruský prezident Vladimir Putin.
V Rusku za uplynulých 24 hodin přibylo dalších 4268 potvrzených případů nákazy koronavirem a celkem je tak aktuálně v zemi registrováno 47.121 infikovaných lidí. Na svém webu o tom dnes dopoledne informoval ruský krizový štáb. Jde o výrazný pokles proti údajům z neděle, kdy byl oznámen rekordní denní přírůstek 6060 nakažených.
Od nedělního rána v Rusku zemřelo v souvislosti s koronavirem SARS-CoV-2 dalších 44 pacientů, což je ve srovnání se 46 novými oběťmi ze soboty mírný pokles. Všech úmrtí pacientů s chorobou covid-19 je tak v zemi doposud registrováno 405. Celkem se uzdravilo 3446 nemocných, informuje TASS.
Hlavním ohniskem šíření infekce je nadále Moskva, kde přibylo 2026 pozitivních testů na koronavir. Celkem je nyní v ruské metropoli evidováno 26.352 potvrzených případů nákazy.
Krizový štáb rovněž informoval, že doposud bylo v celé zemi již provedeno přes dva miliony testů.
V Jekatěrinburgu ovšem museli uzavřít do karantény centrální městskou nemocnici poté, co první testy ukázaly, že koronavirem se tam nakazilo 78 pacientů a lékařů. Na instagramu o tom informoval gubernátor Sverdlovské oblasti Jevgenij Kujvašev. Většina nakažených podle něj nemá žádné symptomy onemocnění. Výjimkou je jeden pacient, jehož stav je vážný.
Ukázalo se, že zdrojem nákazy v důležitém zdravotnickém zařízení je jeden z lékařů. Gubernátor k tomu na webu doplnil, že lékař se nakazil od sousedky.
Související
Putin v Indii vyjednává jednu dohodu za druhou. Země obnoví dodávky paliv z Ruska
Putin: Rusko se za každou cenu zmocní celého Donbasu
Rusko , Moskva , Vladimír Putin , Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
Aktuálně se děje
před 31 minutami
Internet po celém světě opět kolabuje. Cloudflare hlásí problémy, výpadky má LinkedIn, X nebo Zoom
před 1 hodinou
Putin v Indii vyjednává jednu dohodu za druhou. Země obnoví dodávky paliv z Ruska
před 2 hodinami
Putin: Rusko se za každou cenu zmocní celého Donbasu
před 2 hodinami
Počasí způsobí problémy řidičům či chodcům. Platí výstraha
před 3 hodinami
Opozice zpochybňuje Babišovo řešení. Měl Agrofert prodat, zní od Pirátů
před 3 hodinami
Rusko má kapacity napadnout nejen Evropu. Rádo jich využije, když vycítí slabost
před 4 hodinami
S Turkem ve vládě nemá problém pouze prezident, ukázal průzkum
před 5 hodinami
Merz na poslední chvíli mění plány. Nečekaně pojede kvůli Ukrajině do Bruselu
před 6 hodinami
Počasí o víkendu: V noci bude mrznout, přes den se citelně oteplí
včera
Pavel v úterý jmenuje Babiše premiérem
včera
Britský expert pro EZ: Globální potravinová bezpečnost bude stabilní, rizikem ale zůstává Putin
včera
Babiš oznámil, že se navždy vzdá Agrofertu
včera
New York Times podává žalobu na Pentagon a Hegsetha
včera
Letadlo se Zelenským pronásledovaly záhadné vojenské drony
včera
Je naprostá iluze věřit, že by Rusko mohlo na Ukrajině prohrát, prohlásil belgický premiér
Aktualizováno včera
Na Hrad dorazil Zůna, Šebestyán a Macinka. Jmenování Turka ministrem není pravděpodobné, řekl Pavel
včera
Macron tajně varoval evropské lídry: Existuje šance, že USA zradí Ukrajinu a Evropu
včera
Amerikou hýbe očkovací kauza: Po vakcíně zemřelo 10 dětí, tvrdí úřady. Důkazy ale nikdo nemá
včera
Král Karel III. pronesl vzácné prohlášení k Ukrajině. Odsoudil Rusko
včera
Zemřel světově proslulý kostýmní výtvarník Theodor Pištěk
Českou uměleckou scénu zasáhla smutná zpráva. Ve věku 93 let zemřel světově proslulý kostýmní výtvarník Theodor Pištěk, držitel Oscara, Césara či Českého lva. Proslavila ho zejména úspěšná spolupráce s oscarovým režisérem Milošem Formanem.
Zdroj: Jan Hrabě