Moskva

Drony v Moskvě zasáhly několik cílů (24. července 2023).

VIDEO: Moskva pod útokem ukrajinských dronů

Moskva se dnes brzy ráno stala terčem útoku několika dronů. Jeden z nich zasáhl vysokopodlažní obchodní centrum jižně od centra ruské metropole, další bezpilotní letouny trefily dvojici nebytových budov.
Snímek z videa po sestřelení dronu.

Útočné drony nad letištěm Vnukovo, nad předměstím Moskvy a Kalužské oblasti

Ruské bezpečnostní složky zneškodnily pět útočných bezpilotních letounů nad Moskevskou oblastí a v sousední Kalužské oblasti. Kvůli útoku dronů nefungovalo moskevské letiště Vnukovo. Tato zpráva byla dnes potvrzena ruskou státní agenturou TASS, která informuje, že incident nezpůsobil žádné oběti a zatím nebyly hlášeny žádné materiální škody.
Rusko říká, že Ukrajina se pokusila zabít Putina úderem kremelského dronu (3. května 2023).

Bílý dům komentoval útok dronem na Kreml

V úterý mluvčí Bílého domu Karine Jean-Pierreová oznámila, že Spojené státy momentálně nemohou potvrdit pravost zpráv o útoku dronů na Kreml. Uvedla to na středečním brífinku, jak informuje korespondent serveru Evropská pravda .
V Moskvě hoří staveniště v luxusním rezidenčním komplexu Victoria Park.

V Moskvě hořela patnáctipatrová budova

V širším centru Moskvy došlo k požáru na stavbě patnáctipatrové budovy, který způsobil vynesení sloupů hustého kouře nad ruskou metropolí. Plameny byly krátce nato uhašeny a podle ruských úřadů nebyly hlášeny žádné oběti. Ruská státní agentura TASS informovala, že prokuratura zahájila vyšetřování tohoto incidentu.

Aktuálně se děje

před 10 minutami

před 39 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

včera

včera

včera

Bayern Mnichov

Po mizerném týdnu se Bayern Mnichov dohodl na předčasném konci s koučem Tuchelem

Nejprve prohra 0:3 v Leverkusenu, následně prohra 0:1 na hřišti Lazia Řím v rámci osmifinále Ligy mistrů a pak prohra 2:3 v Bochumi. To vše společně s tím, že v Bundeslize ztrácí Bayern Mnichov už osm bodů na vedoucí tým, nakonec vyústilo v dohodu mezi klubovým vedením a trenérem Thomasem Tuchelem na předčasném ukončení spolupráce, přičemž bývalý kouč Dortmundu, Paris Saint Germain či Chelsea by měl z mnichovského velkoklubu odejít až po této sezóně 2023/24.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Petr Pavel

Pavel se přihlásil k myšlence administrativních odvodů do armády

Prezident Petr Pavel se v dnešním vydání pořadu Za pět minut dvanáct televize Nova přihlásil k myšlence náčelníka generálního štábu Armády ČR Karla Řehky o odvodech do armády. Prezident však výslovně zdůraznil, že odvody jsou administrativním úkonem, který pomáhá státu získat přehled o personální situaci. 

včera

Jurečka o revizi sociálních dávek: Nesmí to být životní styl

Revizi systému sociálních dávek nejvíce dopadne na občany, kteří nechtějí pracovat a spolupracovat se státem, naznačil ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) v dnešním vydání diskuzního pořadu Partie Terezie Tománkové na stanici CNN Prima News.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy