Komplex Crocus City Hall na předměstí Moskvy, kde došlo na konci března k teroristickému útoku, nebude po obnovení provozu fungovat jako koncertní sál. Březnový útok nepřežilo více než 140 lidí.
"Koncertní sál tam už nebude," uvedl v sobotu gubernátor Moskevské oblasti Andrej Vorobiov pro ruskou státní agenturu RIA Novosti. Politik nicméně neprozradil, k čemu by měl komplex v budoucnosti sloužit. Crocus City Hall se otevřela veřejnosti v roce 2009. O čtyři roky později hostila světovou soutěž krásy Miss Universe, zorganizoval ji tam bývalý americký prezident Donald Trump.
Útok v koncertní síni Crocus City Hall u Moskvy se odehrál na konci března. Podle dostupných informací ho nepřežilo 143 lidí. Další stovky osob utrpěly zranění. K odpovědnosti za čin se přihlásila teroristická organizace Islámský stát.
Například list The Washington Post po útoku napsal, že USA s více než dvoutýdenním předstihem varovaly Rusko před hrozbou teroristického útoku, který může ohrozit velké množství civilistů. Moskva už dříve přiznala, že od Washingtonu obdržela informace o možné hrozbě.
Kromě americké ambasády v Rusku před hrozbou veřejně a oficiálně varovalo například i české velvyslanectví. "V návaznosti na aktuální zprávy o možných útocích extremistických skupin ve velkých ruských městech Velvyslanectví České republiky v Moskvě vyzývá české občany, jež se nachází na území Ruska, ke zvýšené opatrnosti. Rovněž doporučujeme vyhýbat se místům s velikou koncentrací osob," uvedlo velvyslanectví v pátek 8. března na webu.
Související
FSB: Teroristický útok v Crocus City Hall zorganizoval IS napojený na Kyjev
Ruští vyšetřovatelé tvrdí, že mezi teroristickým útokem a válkou na Ukrajině existuje souvislost
Teroristické útoky v Rusku , Rusko , Moskva
Aktuálně se děje
před 15 minutami
Česká televize představila osmého účastníka letošní StarDance
před 1 hodinou
Po neúspěšné baráži o MS skončil u rumunských fotbalistů kouč Lucescu. Den poté dostal infarkt
před 1 hodinou
Pat a Mat z USA. Íránská diplomacie si střílí z amerických politiků
Aktualizováno před 2 hodinami
Žalobci navrhli vazbu pro dalšího obviněného v pardubickém případu
před 3 hodinami
Írán jako první reagoval na pákistánský návrh. Má vlastní požadavky
před 4 hodinami
Výhled počasí až do května. Teploty se budou přibližovat dvacítce
před 5 hodinami
Není to první pokus o mír. Požadavky Američanů a Íránců se dosud rozcházely
před 5 hodinami
Velikonoční tragédie před 80 lety. Vraždu spáchaly děti
před 7 hodinami
Zeman popřál Orbánovi úspěch, protože brání evropské hodnoty
před 8 hodinami
Trump není mužem svého slova. Ultimátum pro Írán se opakovaně prodlužuje
před 9 hodinami
Rajchl se nabídl, že pojede do Ruska vyjednávat o ropě a plynu
před 10 hodinami
Planý poplach v Praze. Důvodem bylo zavazadlo s nářadím
před 10 hodinami
Pákistán chce zprostředkovat mír v Íránu. Návrh dohody je na stole
před 11 hodinami
Otevírací doba obchodů dnes podléhá zákonu. V květnu se to zopakuje
před 12 hodinami
Jihokorejský prezident se omluvil KLDR za dronový incident z ledna
před 12 hodinami
Další dva podezřelí v pardubickém případu. Jednoho vypátrali v Bulharsku
před 13 hodinami
Írán varoval Trumpa i Netanjahu před útoky na civilní cíle
před 15 hodinami
Počasí se dnes zkazí. Po letní neděli přijde teplotní propad
včera
Jak se americké armádě podařilo zachránit ztraceného letce? Na povrch vyplouvají první detaily
včera
Írán má čas do úterý večer. Trump stanovil přesný čas ultimáta, Teherán poslal ráznou odpověď
Americký prezident Donald Trump stanovil nové, v pořadí již několikáté ultimátum pro úplné otevření Hormuzského průlivu. Na svých sociálních sítích dnes odpoledne stručně oznámil nový termín: „Úterý, 20:00 východního času!“ Tento strohý příspěvek následuje po sérii mnohem agresivnějších vyjádření, která šokovala mezinárodní společenství svou přímočarostí.
Zdroj: Libor Novák