Teroristické útoky v Rusku

FSB (ruská kontrarozvědka)

Rusové tvrdí, že zabránili islámskému teroru na jihu země. Cílem bylo vládní zařízení

Federální bezpečnostní službě (FSB) se v Rusku podle státních médií podařilo zastavit teroristický útok dvou sympatizantů Islámského státu na jihu země. Cílem mělo být zařízení ministerstva vnitra. FSB se během války Ruska proti Ukrajině činí i na frontě, ať už vojenské nebo té hybridní. Před několika dny ukrajinská rozvědka SBU zadržela informátora, který ruské FSB prodával informace o poloze ukrajinských vojenských jednotek. 
Policie Rusko, ilustrační foto

Ruská tajná služba se stala terčem sebevražedného atentátu

U sídla správy ruské tajné služby FSB v Karačajsko-čerkeské autonomní republice na severním Kavkaze dnes zahřměl výbuch. Ruské úřady podle agentury TASS potvrdily, že šlo o útok sebevražedného atentátníka, který se vyhodil do povětří. Výbuch lehce zranil šest příslušníků bezpečnostních složek.
Ruská policie, autor: Vitaly V. Kuzmin

Komando na Kavkazu zlikvidovalo tři teroristy, plánovali bombový útok

Ruské bezpečnostní síly zlikvidovaly dnes na jihu Ruska tři muže podezřelé z přípravy teroristického útoku pomocí podomácky vyrobených náloží. Podle ruské tiskové agentury TASS to oznámil Národní protiteroristický výbor. Tajná služba FSB dnes zároveň informovala o zadržení dvou mladíku kvůli podezření, že na Sachalinu chystali útok na jednu z místních škol.
Vladimír Putin

Putin děkuje Trumpovi. USA pomohly odvrátit teroristické útoky v Rusku

Ruský prezident Vladimir Putin dnes v telefonickém rozhovoru poděkoval americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi za informaci poskytnutou prostřednictvím tajných služeb, díky níž se podařilo zabránit teroristickým útokům v Rusku. Podle agentury TASS o tom bez bližších podrobností informovala tisková služba Kremlu.
Islámský stát (ISIS)

Islamisté chtěli zaútočit na sídlo GRU v Moskvě, píše Kommersant

Ruská tajná policie před několika lety zmařila útok komanda Islámského státu (IS) na sídlo vojenské rozvědky GRU v Moskvě. Napsal to dnes ruský list Kommersant s odkazem na informace ruských vyšetřovatelů. Akci údajně připravoval terorista zodpovědný za podobné útoky ve Švédsku a Tádžikistánu. Přestože bylo teroristické komando zadrženo, hlavní pachatel policii unikl.
Ruská policie, autor: Vitaly V. Kuzmin

Masakr v Buďonnovsku: Ruská policie po 23 letech dopadla teroristu Čerchigova

Ruská tajná služba FSB zadržela člena komanda čečenského povstaleckého velitele Šamila Basajeva, který se podílel na teroristickém útoku v Buďonnovsku v roce 1995, jednom z nejkrvavějších v ruských dějinách. FSB dnes podle agentury TASS uvedla, že Chazvacha Čerchigova dopadla v pondělí v Moskvě a následně předala vyšetřovatelům. Čerchigov je nyní ve vazbě.
Ilustrační foto

Teroristický útok v Rusku: Sídlem agentů FSB otřásla exploze, bombu přinesl 17letý mladík

Výbuch v sídle pobočky ruské tajné služby FSB v centru Archangelska na severu země způsobil sedmnáctiletý mladík, který do budovy dnes ráno přinesl výbušné zařízení a při jeho explozi zahynul. Oznámili to federální vyšetřovatelé, kteří případ vyšetřují jako teroristický útok. Totožnost pachatele ani jeho motivy dosud neoznámili. Exploze zranila tři pracovníky FSB, která je nástupkyní sovětské tajné policie KGB. O událostech v Archangelsku byl informován prezident Vladimir Putin, uvedl mluvčí Kremlu.
Výbuch ve škole na Krymu (17.10. 2018)

OBRAZEM: Horor na Krymu, po explozi mrtví a vážně zranění. Hlavně děti

Ruské úřady označily dnešní výbuch na střední průmyslové škole v Kerči na anektovaném Krymu za teroristický útok. Exploze si podle předběžných údajů vyžádala podle nejnovějších informací 13 mrtvých a padesátku zraněných, a to hlavně dětí. V médiích se nejprve objevila verze, že mohlo dojít k výbuchu plynu či plynové lahve. Podle vyšetřovatelů bylo ve školní jídelně umístěno výbušné zařízení.
Kino, ilustrační foto

Rus zaútočil autem na kino, patrně kvůli spornému historickému filmu

Jekatěrinburg - Film Matilda režiséra Alexeje Učitěle o románku mezi následníkem ruského trůnu, pozdějším posledním carem Mikulášem II., a petrohradskou baletkou Matildou Kšesinskou vyvolává v Rusku bouřlivé reakce. Jeden muž se rozzuřil natolik, že dnes ráno terénní dodávkou naloženou plynovými bombami a sudy s benzinem najel do kina v Jekatěrinburgu na Urale.

Aktuálně se děje

před 26 minutami

před 42 minutami

Marie Alžběta Habsbursko-Lotrinská

Před 215 lety zemřela Marie Alžběta Habsbursko-Lotrinská, nejkrásnější dcera Marie Terezie

Dne 22. září 1808, tedy před 215 lety, zemřela Marie Alžběta Habsbursko-Lotrinská. Ta byla již jako malé děvčátko velice hezká a později se o ní hovořilo jako o nejkrásnější dceři Marie Terezie. Svou krásu ráda využívala, často koketovala s muži u rakouského dvora a právě svým vzhledem se snažila upoutat pozornost budoucího vlivného ženicha. Brzy se však na vlastní kůži přesvědčila, že krása je pomíjivá. Onemocněla totiž neštovicemi, které její půvabný obličej trvale znetvořily.

před 52 minutami

Fotbal, ilustrační fotografie.

První dvě trenérské změny ve fotbalové lize. V Hradci nahrazuje Webera Kotal, v Karviné skončil Hejdušek

Po posledním víkendu hned dva účastníci tuzemské nejvyšší fotbalové soutěže sáhli ke změnám na trenérských postech. Poté, co Hradec Králové prohrál 1:5 s Mladou Boleslaví, se Východočeši rozhodli k ukončení spolupráce s koučem Jozefem Weberem. Toho nahradí sedmdesátiletý stratég Václav Kotal, dosavadní šéftrenér druholigového Žižkova. Nového trenéra bude hledat i trápící se nováček z Karviné, kde tak skončil Tomáš Hejdušek a kterého prozatímně zastoupí jeho dosavadní asistenti.

Aktualizováno před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

před 11 hodinami

před 11 hodinami

Co bude s Karabachem? Mezi arménskými separatisty a Ázerbájdžánem proběhly první rozhovory

Mezi arménskými separatisty a Ázerbájdžánem proběhly první rozhovory ohledně integrace odtrženého regionu Náhorní Karabach. Uskutečnily se v ázerbájdžánském městě Jevlach a skončily po dvou hodinách, uvedl server euronews

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy