Při ruských útocích zemřelo ve středu v Doněcké oblasti šest civilistů

Při ruských útocích zemřelo ve středu v Doněcké oblasti šest civilistů. Informoval o tom dnes list Kyiv Independent s odvoláním na doněckého gubernátora Pavla Kyrylenka. Právě v doněcké oblasti se v poslední době odehrávají tvrdé boje mezi ukrajinskými silami a ruskými okupačními jednotkami.

Jak dnes informovala ukrajinská armáda, za posledních 24 hodin zahájili Rusové tři útoky raketovými střelami, podnikli osm leteckých útoků a ve více než 82 případech ostřelovali vojenské i civilní cíle z raketových systémů.

Ukrajinské letectvo pak ve středu útočilo celkem v 16 případech a zničilo či poškodilo řadu ruských pozic. Pozemní síly zase zničily dvě velitelská stanoviště, dodala armáda. Podobné informace není obvykle možné ověřit z nezávislých zdrojů.

Podle šéfa Dněpropetrovské oblasti Valentyna Rezničenka byli při ostřelování Dnipra zabiti tři lidé, včetně dvanáctileté dívky. Poškozeno bylo přes 60 budov.

Související

Více souvisejících

válka na Ukrajině Ruská armáda

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

včera

včera

včera

německý tank Leopard 2 A7 02

Německo chce darovat Česku další bojové tanky Leopard 2A4

Armáda ČR má možnost získat další bojové tanky Leopard 2A4 z Německa. V současnosti probíhají jednání o dalším daru Spolkové republiky Německo za českou pomoc Ukrajině. Konkrétně by ČR mohla darem získat dalších 14 bojových tanků a jeden vyprošťovací. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Daňové přiznání 2024: Přehled lhůt a dalších důležitých informací

V lednu doběhla lhůta na podání přiznání k dani z nemovitých věcí, ovšem na přiznání k dani z příjmů fyzických osob mají lidé ještě čas. Jaké jsou lhůty a jakými způsoby je možné tiskopis dodat úřadům? 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy