Putin opět varoval před údajnou hrozbou použití špinavé bomby Ukrajinou

Ruský prezident Vladimir Putin se dnes připojil k ruským představitelům, kteří v posledních dnech šíří nepodložená tvrzení o přípravách Kyjeva na použití takzvané špinavé bomby. Ministr obrany Sergej Šojgu v této souvislosti hovořil se svými protějšky v Číně a Indii, informovalo ruské vydání stanice BBC.

"(Spojené státy) nechávají bez povšimnutí prohlášení kyjevského režimu o jeho touze získat jaderné zbraně. Známé jsou také plány na použití takzvané špinavé bomby k provokacím," řekl ruský prezident.

Ukrajina a západní země kategoricky odmítly tvrzení Ruska o ukrajinských přípravách na použití špinavé bomby, která způsobí radioaktivní zamoření rozmetáním radioaktivního materiálu pomocí běžné trhaviny. Kyjev uvedl, že Ukrajina takovou zbraň nikdy neměla. Západ v této souvislosti varoval Rusko před použitím jaderných zbraní pod falešnou záminkou.

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu mezitím pokračoval v obvolávání svých protějšků po celém světě ve snaze je přesvědčit, že Kyjev plánuje na svém území použít tuto zbraň a obvinit z toho Rusko. Dnes hovořil s čínským ministrem obrany Wej Feng-chem a indickým kolegou Radžnáthem Singhem. Podobné varování adresovalo Rusko v minulých dnech také představitelům USA, Británie, Francie a Turecka.

Související

Více souvisejících

Vladimír Putin Sergej Šojgu (ruský ministr obrany) Ukrajina válka na Ukrajině

Aktuálně se děje

před 26 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

Martin Kupka

2300 korun za dálniční známku je jen začátek. Kupka oznámil další zdražení

Cena dálniční známky by měla být od ledna příštího roku opět zvýšena, a to v souladu s vývojem inflace. Uvedl to ministr dopravy Martin Kupka (ODS) v dnešním pořadu Týden v politice České televize. Přesný nárůst ceny, o který se dálniční známka zvýší, má být zveřejněn ve druhé polovině příštího roku. Poslední změna ceny nastala 1. března, kdy roční kupon zdražil z 1500 na 2300 korun.

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

Joe Biden

Svět po masakru v Pásmu Gazy doufá v příměří s Izraelem

Katar, Egypt i USA se v současnosti zapojují do jednání o příměří mezi Izraelem a palestinským militantním hnutím Hamás. Po masakru u humanitárního konvoje, který si vyžádal stovky zraněných a přes 115 mrtvých, poukazují na naléhavou potřebu co nejdřívějšího uzavření jednání a rozšíření humanitární pomoci proudící do Pásma Gazy.

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 11 hodinami

včera

včera

Aktualizováno včera

Rusové se dnes rozloučili s Navalným. Policie postavila bariéry, úřady vydaly tělo na poslední chvíli

Ruští policisté postavili bariéry na cestě z moskevského metra ke kostelu, kde dnes proběhlo poslední rozloučení s opozičním politikem Alexejem Navalným. K chrámu Ikony Matky Boží v moskevské čtvrti Marjino také přijely vozy pro přepravu zatčených. Ruské úřady příbuzným tělo zesnulého ruského opozičníka dlouho nevydaly, rodina jej obdržela až na poslední chvíli.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy