Sergej Šojgu (ruský ministr obrany)

Šojgu a Putin v důvěrném hovoru

Deset let bojů, dva roky války. Teď je Avdijivka naše, oznámil Šojgu Putinovi

Avdijivka ležící v Doněcké oblasti na Ukrajině bylo před deseti lety běžným ukrajinským městem s populací kolem 30 tisíc obyvatel. Od roku 2014 o něj ale sváděli boje proruští separatisté a ukrajinská armáda. Oblast je terčem těžkých bojů i od začátku ruské invaze na Ukrajinu, která vypukla před téměř dvěma lety. Dnes ruský ministr obrany Sergej Šojgu informoval prezidenta Vladimira Putina, že město je plně pod kontrolou ruské armády.
Šojgu a Putin v důvěrném hovoru

Dobyli jsme Marjinku, informoval Šojgu Putina. Ukrajina reaguje

Rusové tvrdí, že mají zcela pod kontrolou město Marjinka v Doněcké oblasti na východě Ukrajiny. Ruský ministr obrany Sergej Šojgu o tom na setkání informoval prezidenta Vladimira Putina. Ukrajinská armáda ovšem toto tvrzení popřela s tím, že její příslušníci jsou nadále ve městě. 
Šojgu a Putin v důvěrném hovoru

Šojgu varoval před střetem jaderných velmocí, který by měl katastrofální následky

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu v pondělí vystoupil na bezpečnostní konferenci Fórum Siang-šan v Pekingu, kde ostře kritizoval Spojené státy za údajné podněcování geopolitického napětí s cílem udržet svou "hegemonii." Ve svém projevu upozornil na reálné riziko konfrontace mezi dvěma jadernými velmocemi, což je situace, která by mohla mít zničující důsledky.
Severokorejský vůdce Kim Čong-un jednal s ruským ministrem obrany

Kim Čong-un jednal s ruským ministrem obrany Šojguem

Severokorejský vůdce Kim Čong-un se ve středu setkal s ruským ministrem obrany Sergejem Šojguem, který je na návštěvě Severní Koreje. Informovala o tom dnes agentura Reuters s odvoláním na severokorejskou agenturu KCNA. 
Sergej Šojgu (ruský ministr obrany)

Šojgu doufá v posílení obranné spolupráce Ruska a KLDR

Rusko plánuje posílení obranné spolupráce se Severní Koreou, řekl ruský ministr obrany Sergej Šojgu po středečním jednání se severokorejským protějškem v Pchjongjangu, kde reprezentuje Moskvu na připomínce zastavení bojů v rámci korejské války. 

Aktuálně se děje

včera

Princezna Kate oznámila, že má rakovinu.

Princezna Kate řekla pravdu o nemoci kvůli hackerům, tvrdí expertka

Zítra uplyne přesně měsíc od chvíle, kdy princezna Kate oznámila světu, že u ní lékaři odhalili rakovinu. Stalo se tak po mnoha spekulacích. Podle české odbornice na britskou královskou rodinu by si manželka následníka trůnu nechala pravdu pro sebe, kdyby ji k reakci nedonutily okolnosti. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

Josef Laufer

Zemřel legendární herec a zpěvák Josef Laufer

Českou uměleckou obec zasáhla v neděli smutná zpráva. Ve věku 84 let zemřel herec a zpěvák Josef Laufer. Informaci o jeho skonu přinesl deník Blesk. Laufer strávil poslední čtyři roky života na nemocničním lůžku v umělém spánku. 

včera

včera

Fotbal, ilustrační fotografie.

Odejde František Straka ze Slovenska do Afriky? O jeho služby má prý zájem Gambie

V současnosti je bývalý kouč Sparty, Slavie i české fotbalové reprezentace František Straka zaneprázdněn svou další záchranářskou misí na Slovensku, kde tentokrát vede Michalovce a počíná si tam poměrně úspěšně. Mohlo by se však stát, že navzdory záchraně tohoto slovenského klubu ve slovenské první lize by Straka nemusel v tomto angažmá pokračovat v další sezóně. Zajímá se totiž o něj fotbalová reprezentace Gambie, kde před nedávnem skončil belgický stratég Sainflet.

včera

včera

Senát Spojených států bude o penězích pro Ukrajinu hlasovat 23. dubna

Senát, tedy horní komora amerického Kongresu, se připravuje dokončit proces schvalování pomoci Ukrajině, Izraeli a Tchaj-wanu. Hlasování je naplánováno na úterý 23. dubna, uvedl vůdce senátní většiny Chuck Schumer.

Zdroj: Julie Jarošová

Další zprávy