Rusko a Ukrajina opět hlásí rekordní čísla ohledně koronaviru

Rusko dnes oznámilo rekordní přírůstky 25.487 nových případů nákazy koronavirem a 524 úmrtí za uplynulých 24 hodin. O den dříve to bylo 23.675 nových případů a 507 úmrtí. Rekordní přírůstek 15.331 nově potvrzených případů nákazy koronavirem dnes ohlásil rovněž ukrajinský ministr zdravotnictví Maksym Stepanov.

Nejhorší situace z 85 ruských regionů přetrvává v Moskvě, kde za 24 hodin přibylo 6075 nových případů infekce, upozornila agentura Interfax s odvoláním na operativní štáb. Moskevský starosta prodloužil dosavadní omezení do poloviny ledna s tím, že alternativou by byla jen úplná karanténa pro všechny Moskvany. Takto v režimu sebeizolace zůstávají senioři starší 65 let a zaměstnavatelé jsou povinni převést 30 procent zaměstnanců na práci z domova.

Starosta Moskvy Sergej Sobjanin dnes uvedl, že uzávěru města v tuto chvíli neplánuje. Prohlásil, že ruská metropole je připravena na hromadné očkování obyvatel a očekává zásilku vakcín. Ve městě je podle něj v tuto chvíli připraveno 300 míst, kde se vakcinace uskuteční. Kdy budou preparáty k dispozici, neupřesnil. Agentura Reuters už dříve napsala, že pro ruské občany bude ruská očkovací látka Sputnik V zdarma.

Server The Moscow Times dnes informuje o situaci v jedné z nemocnic v západosibiřském městě Barnaul, kde žije asi 630.000 obyvatel. Kvůli nedostatku lůžek pro pacienty s covidem-19 se úřady rozhodly otevřít staré nepoužívané oddělení ve zdravotnickém zařízení. Na situaci upozornil jeden z pacientů, který natočil na video pokoj, ve kterém leží. Na záběrech jsou mimo jiné vidět popraskané zdi, na kterých místy odpadla stará malba.

"Nemocniční budova v budoucnu nebude používána. Ze seznamu covidových nemocnic bude stažena jako první, jakmile se epidemická situace zlepší," sdělilo agentuře TASS tiskové oddělení regionálního ministerstva zdravotnictví, podle něhož se nyní situace co do počtu nově nakažených v oblasti stabilizuje. Na Altaji, kde město Barnaul nachází a kde žije zhruba 2,3 milionu obyvatel, se dosud koronavirem infikovalo přes 25,000 osob.

V Rusku, které má přibližně 146 milionů obyvatel, se od začátku pandemie nakazilo téměř 2,2 milionu lidí, z nichž 38.062 nákaze podlehlo. Země je z hlediska celkového počtu potvrzených případů pátou nejpostiženější na světě, po Spojených státech, Indii, Brazílii a Francii.

Na Ukrajině s přibližně 42 miliony obyvatel se i s dnešním rekordním přírůstkem nakazilo od jara 677.189 lidí, z nichž 11.717 zemřelo, poznamenal list Ukrajinska pravda s odvoláním na údaje ministerstva zdravotnictví.

Související

Více souvisejících

Rusko Moskva Ukrajina Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)

Aktuálně se děje

před 20 minutami

před 22 minutami

Senioři, ilustrační foto

Jak žijí čeští důchodci? Využívají moderní technologie, roste počet pracujících

České seniory lze stále více považovat za aktivní členy společnosti, kteří se zapojují do různých činností. Tendence ukazují na nárůst pracujících seniorů, skupiny těch, kteří uzavírají manželství, a těch, kteří využívají moderní technologie, jako jsou chytré telefony. Uvedla to analýza s názvem "Senioři v ČR v datech 2023," kterou zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).

před 55 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

Ilustrační fotografie

Prognózy Wall Street pro akciový trh v roce 2024

„Wall Street se neshodne na vývoji akciových trhů v dalším roce, ovšem převažují optimistické hlasy, které vyhlížejí dosažení nových historických maxim,“ říká analytik BHS Timur Barotov.

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

Terapeut Honza Vojtko v Hovorech s PN. Prohlédněte si galerii

Hovory s PN a terapeut Honza Vojtko: Vztahy jsou fuška…

Párový terapeut Honza Vojtko byl dalším hostem talkshow Hovory s Petrem Nutilem v Nymburce. A bylo to fajn. Povídali jsme si nejen o bludných kruzích, vztazích s výhodami a lásce na celý život, ale i nedorozumění v komunikaci mezi partnery. Za mediální partnerství bych chtěl poděkovat knihovně Nymburk a serveru EuroZprávy.cz.

před 6 hodinami

včera

včera

včera

Ruská armáda, ilustrační fotografie.

Rusové přišli ve válce na Ukrajině o dalšího generála

Ruská armáda potvrdila smrt dalšího vysoce postaveného velitele ve válce na Ukrajině, kterou Rusko vede proti sousední zemi již od konce loňského února. Moskva nezveřejnila žádné bližší podrobnosti k tomu, jak dotyčný přišel o život. 

Aktualizováno včera

Němci prodlužují hraniční kontroly. Týká se to i Česka

Německo prodlouží kontroly na hranicích s Českou republikou, Polskem a Švýcarskem kvůli migraci a boji s pašeráky až do 15. prosince, oznámilo německé ministerstvo vnitra. Berlín bude o prodloužení opatření informovat Evropskou komisi. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy