Rusko podle Kyjeva opakovaně útočilo na elektrárnu

Rusko dnes opakovaně zaútočilo na Ladyžynskou tepelnou elektrárnu v ukrajinské Vinnycké oblasti, a to v okamžiku, kdy na místě po předchozím náletu dvojice dronů pracovali záchranáři. Nový útok si vyžádal šest zraněných, uvedl na svém webu list Ukrajinska pravda s odvoláním na komuniké elektrárenské společnosti. Zařízení elektrárny je poškozeno, nálety si ale nevyžádaly oběti na životech. "Jakmile to dovolí situace, pracovníci elektrárny začnou s opravami," přislíbila společnost.

Dněpropetrovská oblast podle šéfa oblastní správy Valentyna Rezničenka dnes pět hodin čelila ruskému ostřelování. Vzhledem ke způsobeným "vážným škodám" zavádějí úřady maximální šetření s elektřinou.

Ruské útoky dnes druhým dnem míří na ukrajinskou energetickou infrastrukturu, konstatovala Ukrajinska pravda. Ukrajinská protivzdušná obrana podle komuniké letectva zničila dvě desítky ruských střel s plochou dráhou letu a 13 íránských dronů Šahíd-136, které Rusové používají k přímým útokům na pozemní cíle.

K dnešním útokům Rusové podle ukrajinského letectva použili 16 leteckých střel Ch-101 a Ch-555, vypuštěných ze strategických bombardérů, a 12 námořních střel s plochou dráhou letu Kalibr, odpálených z plavidel.

Několik střel se podařilo sestřelit na přístupech ke Kyjevu, ohlásil starosta města Vitalij Kličko podle listu Ukrajinska pravda.

Související

Více souvisejících

válka na Ukrajině Ruská armáda

Aktuálně se děje

před 57 minutami

Sultan Al Jaber, prezident summitu COP28

COP28: Jednání vstoupila do nejtěžší fáze, země se přou o zákaz fosilních paliv

Sultán Ahmad al-Džábir, který předsedá klimatické konferenci OSN v Dubaji, v pátek vyzval zúčastněné země, aby "vystoupily ze svých komfortních zón", "dokončily rozdělané" a spolupracovaly na dosažení potenciálně historické dohody. Jak informovala agentura Reuters, al-Džábir touto výzvou otevřel plenární zasedání summitu, který tím vstoupil do nejtěžší fáze jednání.

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Hamas staví své politické zájmy nad zájmy civilního obyvatelstva v pásmu Gazy, za které je odpovědný. Akce Hamasu zbavují Gazany jejich práv a základních potřeb. (zdroj: IDF)

Izrael varoval Česko a další státy před aktivitami Hamásu

Izrael varoval lídry několika evropských zemí včetně Česka před sítí agentů Hamásu v Evropě. Upozornil na to Jerusalem Post s tím, že varování obdržely i Belgie, Británie, Nizozemí, Švédsko, Itálie, Maďarsko, Německo či Evropská unie.

před 3 hodinami

před 4 hodinami

důchody

Budeme mít někdy konečně důchodovou reformu? Vyhlídky kvůli neschopnosti či lenosti nejsou růžové

Mezi doslova okřídlené citáty světa patří ten, který definuje charakter člověka. Pokud prý chceme poznat, jaký ten člověk je, máme mu dát moc. Žijeme ale v zemi, kde neustálé testování charakteru politiků moc nikam nevede. Takže se z toho ani nedá dobře odvodit to, jestli třeba kvůli neschopnosti či neochotě zavést změny v jednom z nejdůležitějších systému státu, totiž penzijním, jsou všichni politici líní nebo neschopní. 

před 4 hodinami

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Ilustrační foto

Klíčové chyby při zakládání SRO a jak se jim vyhnout

Samostatně založená společnost s ručením omezeným (SRO) je v České republice jednou z nejběžnějších forem podnikání. Tento právní subjekt je oblíbený pro svou relativní jednoduchost a omezení osobní odpovědnosti majitelů. Nicméně, jaké problémy mohou vzniknout při založení SRO a jak se jim vyhnout? Pokusíme se prozkoumat klíčové problémy a poskytnout tipy, jak se s nimi vypořádat.

včera

včera

včera

včera

Uvařená ptačí těla i larvy. Inspekce zasahovala v asijské tržnici v Brně

Inspektorky Státní veterinární správy při kontrole v asijské tržnici Vinamo v Olomoucké ulici v Brně objevily několik závažných porušení předpisů při prodeji produktů živočišného původu. Nalezly například uvařená ptačí těla i s hlavami.

Zdroj: Karolína Svobodová

Další zprávy