Rusové dál obléhají Mariupol. Video ukazuje, jak dopadl pokus o postup do města

Válkou v přímém přenosu je aktuální konflikt na Ukrajině, zatím nikdy v historii nebyly boje tak důkladně dokumentovány. Na sociálních sítích se tak šíří mnoho videí. Hitem posledních hodin jsou záběry, které zachycují ukrajinský útok na ruský tank.

Záběry pořízené dronem ukazují ruský tank, který je opatřen poznávacím znamením v podobě písmene 'Z', jehož smysl se stále nepodařilo věrohodně vysvětlit, v ulicích obléhaného Mariupolu, kde se obrněné vozidlo stává opakovaně terčem pro ukrajinské vojáky. 

Z videa je patrné, co útoky dělají s posádkou tanku, jejíž členové jsou při snaze jej opustit odmrštěni silou dalších explozí. Obráncům se tak vozidlo podaří vyřadit z provozu.

Ukrajinci od začátku ruské invaze, která trvá už tři týdny, podle aktuálních údajů generálního štábu zničili 444 tanků a dalších 1435 obrněných vozidel. Tvrzení obou stran o ztrátách nepřítele ale není možné spolehlivě ověřit. 

Mariupol obléhají ruští vojáci již dva týdny, strategicky významné přístavní město čelí dělostřeleckému ostřelování a náletům. Ve středu byla zasažena budova divadla, kde se skrývaly stovky lidí. Dnes probíhá záchranná akce. 

Související

Více souvisejících

válka na Ukrajině Ruská armáda Armáda Ukrajina

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

Fotbal, ilustrační fotografie.

Hradec Králové mění podruhé v sezóně trenéra. Kotal rezignoval kvůli zdravotním problémům

Podruhé v tomto týdnu se uskutečnila trenérská změna v tuzemské nejvyšší fotbalové Fortuna lize a podruhé v této sezóně 2023/24 se trenérská změna uskutečnila v Hradci Králové. Zatímco na podzim si musel balit kufry kvůli nevýrazným výsledkům Jozef Weber, aby ho nahradil velezkušený Václav Kotal, tentokrát končí poněkud nečekaně právě on. Jednasedmdesátiletý stratég, jenž byl po Miroslavu Koubkovi druhým nejstarším trenérem v lize, svůj konec odůvodnil zdravotními problémy. Nástupcem se stal David Horejš.

včera

včera

Timothée Chalamet v pokračování Duny.

RECENZE: Duna: Část druhá je přeceňovaná a emočně vyprahlá. Velkofilm století se nekoná

Všeobecné nadšení, pověst nejspektakulárnější sci-fi naší doby, hlasy opěvující nedosažitelnou audiovizuální formu. Očekávaný velkofilm sklízí jednu nadšenou reakci za druhou. Je však pokračování Duny skutečně tak revolučním blockbusterem? Nebo jde jen o líbivými a epickými motivy pokrytou, v jádru však vyprázdněnou nádobu? Film se ukájí sebou samotným a sklouzává k midcultu.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

Ukrajinští vojáci brání svou zemi před ruskými agresory.

Ukrajina hlásí těžké boje západně od města Avdijivka

Západně od ukrajinského města Avdijivka, které je pod ruskou kontrolou, probíhají těžké boje a ukrajinská armáda má potíže se stabilizací své obranné linie, uvedl ve čtvrtek hlavní velitel ukrajinské armády Olexandr Syrskyj. 

včera

včera

včera

včera

včera

Putin Západu opět vyhrožuje jadernou válkou

Většina ruských občanů podporuje "speciální vojenskou operaci" ruských sil na Ukrajině, uvedl prezident Vladimir Putin při svém projevu o stavu země před poslanci obou komor parlamentu a dalšími hosty. Země Severoatlantické aliance podle něj riskují jaderný konflikt, pokud vyšlou své vojáky na Ukrajinu. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy