Válkou v přímém přenosu je aktuální konflikt na Ukrajině, zatím nikdy v historii nebyly boje tak důkladně dokumentovány. Na sociálních sítích se tak šíří mnoho videí. Hitem posledních hodin jsou záběry, které zachycují ukrajinský útok na ruský tank.
Záběry pořízené dronem ukazují ruský tank, který je opatřen poznávacím znamením v podobě písmene 'Z', jehož smysl se stále nepodařilo věrohodně vysvětlit, v ulicích obléhaného Mariupolu, kde se obrněné vozidlo stává opakovaně terčem pro ukrajinské vojáky.
Z videa je patrné, co útoky dělají s posádkou tanku, jejíž členové jsou při snaze jej opustit odmrštěni silou dalších explozí. Obráncům se tak vozidlo podaří vyřadit z provozu.
Ukrajinci od začátku ruské invaze, která trvá už tři týdny, podle aktuálních údajů generálního štábu zničili 444 tanků a dalších 1435 obrněných vozidel. Tvrzení obou stran o ztrátách nepřítele ale není možné spolehlivě ověřit.
Mariupol obléhají ruští vojáci již dva týdny, strategicky významné přístavní město čelí dělostřeleckému ostřelování a náletům. Ve středu byla zasažena budova divadla, kde se skrývaly stovky lidí. Dnes probíhá záchranná akce.
Související
Mírová dohoda je blíž než kdykoli předtím, prohlásil Trump po jednání se Zelenským
Zelenskyj i Putin chtějí ukončit válku na Ukrajině, prohlásil Trump
válka na Ukrajině , Ruská armáda , Armáda Ukrajina
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Konec nadvlády republikánů? Americkou politiku čekají příští rok významné změny, predikuje Pelosiová
před 2 hodinami
Nejvýznamnější vědecké objevy uplynulého roku: Prosakování zlata a bujarý život na místě, kam Slunce nedosáhne
před 3 hodinami
Pátrání po zmizelém letu Malaysia Airlines MH370 se po jedenácti letech obnovuje
před 4 hodinami
Zelenského vystřídá Netanjahu. Míří za Trumpem na Floridu
před 5 hodinami
Konec čekání na řidičák, zelená autonomním vozidlům. Jaké změny přinese rok 2026 v dopravě?
před 7 hodinami
Neobvyklý průzkum: Co si Evropané skutečně myslí o Trumpovi?
před 8 hodinami
Čínská armáda zahájila rozsáhlé vojenské cvičení s ostrou střelbou v těsné blízkosti Tchaj-wanu
před 9 hodinami
Mírová dohoda je blíž než kdykoli předtím, prohlásil Trump po jednání se Zelenským
před 10 hodinami
Předpověď počasí na závěr roku 2025. Meteorologové upozorňují na pocitovou teplotu
včera
V Česku se potvrdilo další ohnisko ptačí chřipky
včera
Zelenskyj i Putin chtějí ukončit válku na Ukrajině, prohlásil Trump
Aktualizováno včera
Nebezpečné počasí hrozí už dnes večer. Výstraha se týká celé ČR
včera
Trump měl na telefonu Putina. Hovor byl dobrý a produktivní, tvrdí šéf Bílého domu
včera
Vážná nehoda na Benešovsku. Na místě hořelo
včera
Smrt Bardotové zasáhla i české politiky. Ozvali se Babiš či Klempíř
včera
Příměří u jaderné elektrárny v Záporoží. Začaly kritické opravy vedení
včera
Muž s nožem v Budějovicích vyhrožoval kolemjdoucím. Policista ho zpacifikoval
včera
Francie oplakává Bardotovou. O dojmy se podělil i prezident Macron
včera
Lavrov promluvil o úmyslech Moskvy a varoval Evropany
včera
Hazard, jaký se nevidí. Žena v Krkonoších bruslila na tenkém ledu i s kočárkem
Zima sice začíná úřadovat, ale na brusle by lidé měli chodit především na hokejové stadiony. Nikoliv na přehradu, jak to udělala žena, která ve Špindlerově Mlýně vyrazila na zamrzlou vodní plochu dokonce s kočárkem.
Zdroj: Jan Hrabě