V Rusku za poslední den přibylo 5482 nakažených koronavirem, čímž celková bilance dosáhla 839.981 infikovaných. Na komplikace doprovázející nemoc covid-19 zemřelo již 13.963 osob, z toho 161 lidí v posledních 24 hodinách.
Informovala o tom dnes s odvoláním na zdravotnické úřady agentura Interfax.
Zveřejněná bilance je podobná té ze čtvrtka, kdy úřady zaznamenaly 5509 nakažených a 129 zemřelých. Denní přírůstky od vrcholu epidemie v první půli května, kdy bylo hlášeno bezmála 12.000 infikovaných, pozvolna ale setrvale klesají.
Takzvaných aktivních případů nyní registrují ruské úřady 187.608. Na 638.410 osob se již vyléčilo, z toho 8755 v posledním dnu.
Podle Univerzity Johnse Hopkinse (JHU), která vývoj pandemie monitoruje globálně, je Rusko se 147 miliony obyvatel čtvrtou nejvíce zasaženou zemí světa z hlediska absolutního počtu případů, a to po Spojených státech, Brazílii a Indii. V absolutním počtu úmrtí je na jedenácté příčce. Pokud se ale vezme v úvahu počet mrtvých se zřetelem k počtu obyvatel, pak je Rusko podle JHU nyní až na 41. místě.
Nejvíce postiženým z 85 ruských regionů je Moskva, kde bylo evidováno 695 případů. Následuje uralská Sverdlovská oblast (210), sibiřský Chanty-Mansijsk (171) a druhé největší ruské město Petrohrad (159).
Ruské úřady začaly uvolňovat koronavirová opatření v červnu v souvislosti s vojenskou přehlídkou u příležitosti konce druhé světové války a rovněž referendem o změnách ústavy, které prezidentu Vladimiru Putinovi umožní teoreticky zůstat v úřadě až do roku 2036. Obě akce byly kvůli epidemii odloženy.
Související
Neuvěřitelná transformace Ukrajiny: Kyjev ukázal Putinovi i celému světu, jak se ve 21. století vedou války
Kreml rázně odmítl evropská ultimáta. Varoval před zahájením masivních úderů
Rusko , Moskva , Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
Aktuálně se děje
před 19 minutami
Atentát na významného byznysmena. Při výbuchu v Monaku byl těžce zraněn ukrajinský oligarcha
před 49 minutami
Česko zasáhnou další silné bouřky. Tropy vydrží na Moravě i zítra
před 1 hodinou
Polsko hrozí, že zablokuje vstup Ukrajiny do Evropské unie
Aktualizováno před 1 hodinou
Pavel jmenoval Hlaváče novým náčelníkem generálního štábu. Řehka zvažuje kandidaturu do Senátu
před 1 hodinou
Zemětřesení ve Venezuele: Místní zuří, záchranáři dorazili na místo až po dvou dnech. Pohřešuje se 46 tisíc lidí
před 3 hodinami
Zelenskyj se vysmál Putinovi: Stanovil už 15 termínů pro dobytí Donbasu, nevyšel ani jeden
před 4 hodinami
Motoristy ve Sněmovně už nikdo nechce, ukázal průzkum. Úspěšnější je i Kubovo Naše Česko
před 4 hodinami
Jedna výhra, tři drtivé porážky. Soud rozhodoval v Trumpových kauzách
před 6 hodinami
Počasí příští víkend: Vedra se opakovat nebudou, nehrozí ani tropické teploty
včera
Ukrajinské Flamingo slaví úspěch. Tři z pěti střel zasáhly v Rusku svůj cíl
včera
Co způsobilo extrémní počasí v Evropě? Na vině je hned několik faktorů
Aktualizováno včera
Vláda jedná v rozporu s rozhodnutím ÚS, výzvu k neodjetí do Ankary nemohu splnit, řekl Pavel
včera
Bylo to nešťastné, řekl Babiš k vystoupení ve Strážnici. Macinka se překvapivě omluvil
včera
Pavel by měl zvážit přehodnocení své cesty do Turecka, vyzval Babiš
včera
Zázrak ve Venezuele: Muž byl po zemětřesení uvězněný 106 hodin, jeho záchrana trvala dva dny
včera
Střelba na severu Německa: Po útoku ve Stade je pět mrtvých
včera
Konec levných zásilek z Číny. EU zavádí bič na Temu a Shein
včera
Vlna veder končí, za pár dní ale může dorazit další. A mnohem horší, varují meteorologové
včera
Francie čelí po vlně veder další krizi. Márnice jsou přeplněné
včera