V Rusku v uplynulých 24 hodinách zemřelo 150 pacientů s koronavirem SARS-CoV-2, což je pro tuto zemi se 146 miliony obyvatel rekordní denní přírůstek. Nově nakažených přibylo 8894 a jejich počet tak zůstal třetí den za sebou pod hranicí 9000. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil krizový štáb.
Úmrtí pacientů s nemocí covid-19, způsobovanou koronavirem, v Rusku celkem už zaznamenali 3294, což je ale relativně nízký počet vzhledem k jiným zemím, které mají při nižším počtu nakažených daleko více zemřelých. Například Británie jich eviduje přes 36.000 a Itálie více než 32.000.
Agentura AFP upozornila, že v Rusku se do bilance započítávají pouze úmrtí, u nichž byl koronavirus hlavní příčinou úmrtí, zatímco jiné země zahrnují do čísel všechny zesnulé s pozitivním testem.
Od začátku epidemie v nejrozlehlejší zemi světa již testy prokázaly 326.448 případů nákazy, informuje The Moscow Times. Dnes zveřejněný čtvrtečním přírůstek infikovaných znamená, že už týden se drží pod desetitisícovou hranicí.
Z celkového počtu pacientů, u nichž byl diagnostikován koronavirus, se 30,6 procenta uzdravilo. Vyléčených je nyní dohromady evidováno 99.825, a to včetně 7144, kteří byli z léčení propuštěni v uplynulých 24 hodinách, sdělil rovněž krizový štáb.
Úřad Rospotrebnadzor, který kromě jiného sleduje epidemickou situaci, dnes sdělil, že v celé Ruské federaci bylo k dnešnímu dni provedeno 8,1 milionu testů. Během čtvrtka jich přibylo 285.000.
Místopředsedkyně vlády Taťjana Golikovová dnes - podobně jako už ve čtvrtek moskevský starosta Sergej Sobjanin - předpověděla, že údaje o úmrtnosti tento měsíc výrazně vzrostou. "Snažíme se zachránit maximální množství pacientů, ale nemoc a chronická onemocnění ne vždy končí příznivě. Naše analýzy a také křivky vývoje epidemie v Rusku vypovídají, že v květnu zaznamenáme výrazné zvýšení ukazatelů úmrtnosti. Svědčí o tom i operativní údaje za tři týdny," řekla vicepremiérka podle listu Kommersant.
Související
Ukrajinci si do konce války nezatopí? Ruský plán, jak donutit Kyjev ke kapitulaci, znepokojuje experty
Trump tlačí na Zelenského. Mírové dohodě stojí v cestě Kyjev, naznačil
Rusko , Sergej Sobjanin (moskevský starosta) , Moskva , Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
Aktuálně se děje
Aktualizováno před 59 minutami
Ve Španělsku se srazily rychlovlaky převážející stovky lidí. Nejméně 21 mrtvých a sto zraněných
Aktualizováno včera
Jan Darmovzal je zpět v Česku. Na letišti s ním přistál vládní speciál
včera
Experti nad Trumpovým zájmem o Grónsko kroutí hlavou. Čína a Rusko musí mít obrovskou radost, varuje EU
včera
Letadlo s vězněným Čechem je na cestě domů. V Praze přistane dnes večer
včera
Ukrajinci si do konce války nezatopí? Ruský plán, jak donutit Kyjev ke kapitulaci, znepokojuje experty
včera
Ať si nejprve ověří informace, vzkázal Pavel Macinkovi. Vysvětlil, jak to je s letouny pro Ukrajinu
včera
Zasadí Trump globální ekonomice drtivou ránu? Francie požaduje odvetu, USA se kvůli Grónsku bojí izolace
včera
Vedení ODS je kompletní. Post místopředsedy obhájil Vondra, mezi nově zvolenými je i Červíček
včera
Trump zpoplatní členství v mírové radě pro Gazu. Od států za ni bude chtít neuvěřitelnou částku
včera
Jako slon v porcelánu, zkritizoval Macinka Pavla. Není přitom jasné, jestli Ukrajině vůbec něco slíbil
včera
Vláda zahájí zestátnění ČEZ. Proces má trvat dva roky, tvrdí Havlíček
včera
Trump vyzval Íránce ke svržení režimu a ukončení vlády Chameneího
včera
Chameneí označil Trumpa za zločince. Přiznal, že při protestech umírají tisíce lidí
včera
Lavina v Alpách smetla skupinu Čechů. Tři na místě zemřeli
včera
Počasí: Do Česka se vrátí silné mrazy, příští týden bude až -15 stupňů
17. ledna 2026 21:59
Trump chce rozhodnout o tom, zda může Netflix koupit Warner Bros
17. ledna 2026 21:14
Nové vedení nestačí, říká pro EZ po prvním dni sjezdu Černochová. Členům poslala rázný vzkaz
17. ledna 2026 19:58
Trump zavede cla proti evropským zemím. Pokud mu neprodají Grónsko, od léta se zvýší
17. ledna 2026 18:41
Koalice SPOLU jde k ledu. Kupka ji dál rozvíjet nehodlá
Aktualizováno 17. ledna 2026 18:14
OBRAZEM: Zvrat na sjezdu ODS: Červíček se vzdal kandidatury, prvním místopředsedou je Portlík
Jednání o novém vedení ODS na pražském kongresu přineslo zvrat, o kterém se na sjezdu v zákulisí podle informací serveru EuroZprávy.cz spekulovalo celý den. O post statutárního místopředsedy se měla původně utkat dvojice silných kandidátů – senátor Martin Červíček a starosta Prahy 9 Tomáš Portlík. Červíček se však na závěr svého nominačního projevu rozhodl z boje odstoupit a vyzval delegáty, aby podpořili jeho soupeře Portlíka.
Zdroj: Libor Novák