Exprezident Sarkozy má pykat za korupci, rozhodl soud. Bude mít elektronický náramek

Osmašedesátiletý bývalý francouzský prezident Nicolas Sarkozy ve středu neuspěl ve své korupční kauze u odvolacího soudu, který mu potvrdil tříletý trest. Do vězení ale nepůjde, po dobu jednoho roku bude nosit elektronický náramek. Sarkozy se hodlá znovu odvolat. 

Soud podle serveru France24 potvrdil Sarkozymu předchozí trest z března 2021. Podle rozsudku se někdejší politik a jeho bývalý právník Thierry Herzog paktovali se soudcem Gilbertem Azibertem za účelem získání a sdílení informací o vyšetřování. 

Vyšetřovatelé napíchli dvě Sarkozyho telefonní čísla, později narazili ještě na třetí, jehož prostřednictvím exprezident komunikoval s Herzogem. Odposlechy vedly k rozsudku z předloňského roku. 

Sarkozy, který byl francouzským prezidentem mezi lety 2007 a 2012, trvá na tom, že nikdy nikdy nikoho nekorumpoval. 

Související

Nicolas Sarkozy

Exprezident Sarkozy opět u soudu. Tvrdí, že přišel hájit svou čest

Ve Francii dnes začal odvolací soud s bývalým francouzským prezidentem Nicolasem Sarkozym v případu údajné korupce a obchodování s vlivem. Loni v březnu soud Sarkozymu uložil tříletý trest, z toho jeden rok nepodmíněně. Exprezident dnes u soudu uvedl, že přišel "hájit svou čest", a odmítl, že by někdy někoho uplácel, píše AFP.
Nicolas Sarkozy

Exprezident Sarkozy podpořil před druhým kolem voleb ve Francii Macrona

Bývalý konzervativní prezident Nicolas Sarkozy před druhým kolem francouzských prezidentských voleb podpořil centristu Emmanuela Macrona. Macron má podle Sarkozyho zkušenosti nezbytné ke zvládnutí mezinárodní krize. Exprezident ve svém příspěvku na twitteru ocenil také Macronovy výrazně proevropské postoje.

Více souvisejících

Nicolas Sarkozy soudy Francie

Aktuálně se děje

Aktualizováno před 23 minutami

před 57 minutami

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

před 11 hodinami

před 11 hodinami

před 11 hodinami

Zemřel úspěšný dramaturg a scénárista Václav Šašek

Ve věku 89 let zemřel dramaturg a scénárista Václav Šašek, jehož práce je spojená zejména s takzvanou českou novou vlnou v 60. letech minulého století. Držitel Českého lva by příští měsíc oslavil kulaté 90. narozeniny.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy