Harry a Meghan pocítili nevoli Britů. Z úspor by ale dvojice měla vyžít

Britové se nedávno jasně vyjádřili, že Harrymu a Meghan by nikdy nemělo být umožněno čerpat peníze ze státní kasy. Princ a jeho žena se nicméně v minulosti dostali ke značným finančním prostředkům. Mladší ze synů současného krále Karla III. například opakovaně dědil. 

Harry a Meghan opustili institut britské královské rodiny předloni, konkrétně v únoru 2021. Zároveň se rodiče syna Archieho a dcery Lilibet Diany odstěhovali z Velké Británie do Spojených států amerických, kde žijí v bohaté komunitě na západním pobřeží.

V nedávném průzkumu pro deník Daily Mail vyjádřily tři čtvrtiny Britů názor, že by dvojice neměla z britské státní kasy dostávat ani libru. Jen 15 procent respondentů by s tím naopak nemělo problém. 

Nicméně tím ožilo téma financování života hvězdného páru. Jak známo, vévoda a vévodkyně ze Sussexu mají lukrativní dohodu o spolupráci s globálně působící streamovací platformou Netflix. Britská BBC zároveň upozornila na úspory obou manželů z minulosti.

Princ obdržel část majetku tragicky zesnulé matky, který měl celkovou hodnotu 13 milionů liber. Princezna Diana zemřela v roce 1997 při dopravní nehodě ve francouzské Paříži. Její syn v rozhovoru s Oprah Winfreyovou přiznal, že z těchto prostředků financoval stěhování do zámoří. "Bez toho bychom nebyli schopni to udělat," svěřil se. 

Harry podle BBC dědil miliony liber i po smrti královny matky, která byla jeho prababičkou. Naopak není jasné, zdali mu připadlo něco i po loňském skonu královny Alžběty II. 

Britská veřejnoprávní stanice shrnula i výdělky jeho manželky Meghan. Během herecké kariéry si údajně vydělala 50 tisíc dolarů za každou z více než stovky epizod seriálu Suits. Blíže neurčené peníze mohly vynést i návrhy pro kanadskou módní značku. 

Související

Více souvisejících

Princ Harry Meghan Markleová

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

před 1 hodinou

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

včera

Ilustrační foto

WMO: Letošní počasí po sobě zanechalo stopu zkázy a zoufalství. Příští rok bude ještě horší

Letošní rok bude pravděpodobně tím nejteplejším v dějinách měření. Na okraj klimatického summitu COP28 to dnes uvedla Světová meteorologická organizace (WMO) ve své nejnovější zprávě o stavu globálního klimatu. Z ní vyplývá, že lidstvo čekají častější záplavy, požáry, vlny veder a tání ledovců, a příští rok by navíc mohl ten letošní, rekordně teplý, překonat.

včera

Volodymyr Zelenskyj

Zelenskyj míní, že osvobodit Krym bude oproti Donbasu jednodušší

Podle ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského bude jednodušší se opětovně zmocnit poloostrova Krym, nikoliv Donbasu. Řekl to na středečním setkání s vysokoškoláky. Zelenskyj se domnívá, že oblast Donbasu je silně militarizovaná a v části populace panují proruské nálady a postoje. 

Aktualizováno včera

Energetický regulační úřad

Rozhodnuto. ERÚ výrazně zdraží lidem regulovanou složku cen energií

V Česku výrazně vzroste výše regulované složky ceny energií, oznámil ve čtvrtek Energetický regulační úřad (ERÚ). U elektřiny půjde o nárůst o 65,7 procenta, u plynu pak o 38,8 procenta. Podle úřadu se však konečné ceny elektřiny příliš nezmění kvůli souběžnému poklesu tržních cen. V případě plynu mají ceny dokonce klesnout.

včera

včera

včera

včera

Sultan Al Jaber, prezident summitu COP28

"Historický okamžik." Státy na COP28 vytvořily fond ztrát a škod, posílají do něj stamiliony dolarů. USA a Světová banka čelí kritice

Účastníci klimatické konference COP 28 se dohodli na vytvoření fondu ztrát a škod, aby pomohli chudším zemím vypořádat se s dopady zhroucení klimatu. Podle dohody bude do fondu do roku 2030 přibývat nejméně 100 miliard dolarů ročně, rozvojové země ale uvádějí, že skutečné potřeby se již blíží 400 miliardám dolarů ročně. 

včera

včera

včera

včera

včera

Česko stárne a vymírá. Počet důchodců podle statistiků prudce vzroste

Česká republika čelí významnému procesu stárnutí obyvatelstva. Do poloviny století by se mohl počet jedinců ve věku nad 65 let zvýšit z 2,2 milionu na 3,1 milionu, což by znamenalo nárůst podílu této skupiny z pětiny na 30 procent. Vyplývá to z informací, které představil Český statistický úřad (ČSÚ) na tiskové konferenci a na svém webu.

Zdroj: Karolína Svobodová

Další zprávy