Hunter Biden byl v USA obviněn z daňových úniků

Hunter Biden, syn amerického prezidenta Joea Bidena, byl ve čtvrtek v americkém státě Kalifornie obviněn z daňových úniků. Uvedl to server CNN.

Podle týmu speciálního vyšetřovatele Davida Weisse syn amerického prezidenta mezi lety 2016 a 2019 nezaplatil daně ve výši nejméně 1,4 milionu dolarů. Hunter Biden peníze vynaložil "na extravagantní životní styl namísto toho, aby platil své daně", uvedl v prohlášení Weiss.

V případě prokázání viny mu hrozí až 17 let vězení.

Jedná se o druhé obvinění, kterému Hunter Biden (53) čelí. V americkém státě Delaware je obviněn z nezákonného nákupu a držení zbraně. V roce 2018 měl v dotazníku lhát, aby si mohl pořídit zbraň, a vlastnil ji v době, kdy užíval drogy.

Syn amerického prezidenta v červenci předložil federální soudkyni Maryellen Noreikové návrh dohody o vině a trestu. V ní se přiznával ke dvěma daňovým únikům v celkové výši asi 100 000 dolarů, za které měl dostat dvouletou podmínku.

Soudkyně však dohodu zamítla, protože by podle ní zajišťovala pro obžalovaného imunitu i před případnými dalšími stíháními, včetně jeho podnikatelských aktivit na Ukrajině a v Číně.

Související

Více souvisejících

Hunter Biden USA (Spojené státy americké)

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

včera

včera

včera

německý tank Leopard 2 A7 02

Německo chce darovat Česku další bojové tanky Leopard 2A4

Armáda ČR má možnost získat další bojové tanky Leopard 2A4 z Německa. V současnosti probíhají jednání o dalším daru Spolkové republiky Německo za českou pomoc Ukrajině. Konkrétně by ČR mohla darem získat dalších 14 bojových tanků a jeden vyprošťovací. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Daňové přiznání 2024: Přehled lhůt a dalších důležitých informací

V lednu doběhla lhůta na podání přiznání k dani z nemovitých věcí, ovšem na přiznání k dani z příjmů fyzických osob mají lidé ještě čas. Jaké jsou lhůty a jakými způsoby je možné tiskopis dodat úřadům? 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy