Další ruská "speciální operace". Islamisté vzali rukojmí ve věznici v Rostově na Donu

Teroristé z Islámského státu ve vězení v Rostovu na Donu na jihu evropské části Ruska vzali jako rukojmí dva pracovníky vězeňské služby. Informují o tom servery Moscow Times a Deutsche Welle. Bezpečnostní složky je zanedlouho eliminovaly. 

Ruské bezpečnostní složky zlikvidovaly dva trestance, členy Islámského státu, kteří ve vězení v Rostovu na Donu vzali dva zaměstnance jako rukojmí. „Během speciální operace na osvobození rukojmích ve vyšetřovací vazbě č. 1 Federální vězeňské služby Ruska v Rostovské oblasti byli zločinci zlikvidováni, zaměstnanci, kteří byli drženi jako rukojmí, byli propuštěni a jsou v bezpečí,“ uvedla Federální vězeňská služba. 

Server DW informoval o tom, že muži zvládli odstranit mříže z oken a vniknout do místnosti pro strážce. „Instituce funguje jako obvykle, situace je pod kontrolou,“ přiblížila ruská Federální vězeňská služba.

„Několik zadržených již bylo odsouzeno za teroristické trestné činy, včetně příslušnosti k IS,“ citoval DW ruskou agenturu RIA Novosti. 

Agentura TASS upřesnila, že jde o teroristy, kteří loni dostali za přípravu útoku osmnáct let odnětí svobody. „V prosinci loňského roku uznal Jižní obvodní vojenský soud obyvatele Ingušské republiky Šamila Akijeva, Tamerlana Girejeva a Azamata Cickijeva vinnými z řady teroristických trestných činů, včetně přípravy vyhodit do povětří budovu Nejvyššího soudu Karačajevsko-Čerkeské republiky,“ popisuje. 

Ještě letos v březnu bylo Rusko terčem útoku Islámského státu. V koncertní hale nedaleko Moskvy zabili 144 lidí. V souvislosti s tímto útokem bylo ruskými bezpečnostními složkami zatčeno přes dvacet osob, včetně čtyř podezřelých útočníků. Ti byli původem z Tádžikistánu.

Související

Více souvisejících

Rusko Věznice Islámský stát (IS) FSB (ruská kontrarozvědka)

Aktuálně se děje

před 14 minutami

před 26 minutami

před 46 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 3 hodinami

včera

včera

včera

Joe Biden

Biden nemá nic jisté. Průzkum mezi demokraty pro něj nedopadl dobře

Bude se v listopadových prezidentských volbách v USA opakovat souboj z minula? Joe Biden to může mít nahnuté. Potvrzují to výsledky průzkumu amerického Centra pro výzkum veřejných otázek institutu NORC pro agenturu AP. Vyplývá z něj totiž, že dvě třetiny demokratů chtějí, aby Biden stáhl kandidaturu a umožnil straně vybrat jiného uchazeče o post prezidenta. 

včera

včera

včera

Armáda České Republiky

Armáda nahradí beznadějně zastaralou techniku. Nakoupí nové Tatry

Ministerstvo obrany koupí nové těžké nákladní vozy Tatra i munici pro americké vrtulníky. O zakázkách dnes ministryně obrany Jana Černochová (ODS) informovala vládu. V případě pořízení vozidel Tatra T-815 jde o rámcovou dohodu se společností Tatra Defence Systems s.r.o., u nákupu munice o smlouvu s českou firmou STV Group. 

včera

včera

Král Karel III. jmenoval Keira Starmera novým britským premiérem. (5.7.2024)

Karel III. prozradil priority Starmerovy labouristické vlády

Britský král Karel III. ve středu přednesl priority nové labouristické vlády premiéra Keira Starmera, která se chopila moci po nedávném drtivém vítězství nad konzervativci ve volbách. Starmer slibuje s ostatními členy kabinetu oživení ekonomiky či řešení nedostatku bytů a krize životních nákladů. Vláda chce také ztížit nelegální přistěhovalectví a zlepšit vztahy s Evropskou unií. 

včera

Roman Červenka, český hokejový útočník. Žurnalista Daniel Sallows z Bleacher Report označil Červenku jako sedmého nejlepšího hokejistu mimo NHL.

Hokejové Pardubice hlásí zvučnou posilu. Ze Švýcarska se vrací domů kapitán mistrů světa Červenka

Nadcházející extraligová sezóna 2024/25 nabídne tuzemským hokejovým fanouškům zajímavou podívanou. Na zdejších extraligových kluzištích se totiž bude prohánět kapitán českých mistrů světa z letošního roku, útočník Roman Červenka, jenž se tak po dlouhých osmi letech vrací ze zahraničí domů. Po návratu do Česka bude oblékat dres posledního vicemistra, tedy Pardubic. Ty tak tímto přestupem daly jasně najevo svůj záměr dokráčet tentokrát až k extraligovému titulu.

včera

včera

včera

včera

Elon Musk

Musk stěhuje své firmy v rámci USA. Vadí mu nový zákon v Kalifornii

Podnikatel a miliardář Elon Musk oznámil, že přesune sídla svých firem X a SpaceX v rámci USA z Kalifornie do Texasu. Za jeden z důvodů označil nový zákon, který v prvně jmenovaném státě zakazuje školským úřadům informovat kohokoliv včetně rodičů o rodové identitě či sexuální orientaci žáků. Upozornila na to BBC. 

včera

Evropu kritizuje, kde může. Němci jsou podle Trumpova viceprezidenta idioti, líbí se mu Orbán

Republikánský kandidát na viceprezidenta James D. Vance si při kritice evropských zemí nebere servítky. Líbí se mu snad jen orbánovské Maďarsko, německou energetickou politiku popsal jako „idiotskou“ a polskou vládu viní z autoritářství. 

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy