FSB (ruská kontrarozvědka)

Wladyslaw Kosiniak-Kamysz

Polsko vnímá nové riziko z Ruska. Upozornil na něj prestižní deník

Polské bezpečnostní služby jsou v plné pohotovosti kvůli hrozbě bombových útoků a záškodnických akcí ze strany Ruska na území Evropy, řekl polský ministr obrany Wladyslaw Kosiniak-Kamysz v úterý. Reagoval tak na článek deníku Financial Times, že Moskva plánuje násilné sabotáže v zahraničí. 
Koncertní síň u Moskvy v plamenech po teroristickém útoku. (22.3.2024)

Rusové už s terorem u Moskvy spojují i Američany a Brity

Navzdory slovům prezidenta Vladimira Putina, že páteční teroristický útok v koncertní síni u Moskvy spáchali islamisté, z Ruska nadále znějí hlasy o roli Ukrajiny v rámci celé tragédie. Podle ředitele tajné služby FSB Alexandra Bortnikova stojí za útokem kromě Kyjeva také Spojené státy americké a Velká Británie. 
Vladimir Putin

Rusové v čele s Putinem ignorovali varování ze Západu. Obětí útoku je přes 130

Rusové zjevně podcenili zahraniční varování ohledně možného teroristického útoku. Prezident Vladimir Putin ještě v úterý podotkl, že Západ se tak snaží zastrašit a destabilizovat ruskou společnost. V pátek ale došlo k útoku v koncertní síni Crocus City Hall u Moskvy, který si vyžádal přes 130 mrtvých. Tragická bilance navíc stále nemusí být konečná. 
FSB (ruská kontrarozvědka)

Rusové oznámili, že dopadli pachatele teroru u Moskvy

Rusko v sobotu oznámilo zadržení osob podezřelých z provedení pátečního teroristického útoku v koncertní síni Crocus City Hall u Moskvy, který si vyžádal desítky mrtvých a zraněných. Ruské úřady naznačují, že útočníci měli namířeno na Ukrajinu. K odpovědnosti za útok se však otevřeně hlásí islamisté. I podle amerických tajných služeb jej provedl Islámský stát. 
Koncertní síň u Moskvy v plamenech po teroristickém útoku. (22.3.2024)

Rusové potvrdili, že útok u Moskvy má více obětí. Odsoudilo ho i Česko

Páteční teroristický útok v koncertní síni Crocus City Hall u Moskvy, ke kterému se přihlásila organizace Islámský stát, si podle posledních informací vyžádal více než 60 obětí. Dalších sto lidí utrpělo zranění. Pachatelé jsou zřejmě na útěku. Útok odsoudilo mnoho zahraničních zemí včetně Česka. 
Ústředí FSB

USA sankcionovaly čtveřici Rusů z FSB kvůli otravě Navalného

Spojené státy americké uvalily prostřednictvím ministerstva financí sankce na čtyři ruské občany spojené s tajnou službou FSB a otravou Alexeje Navalného. Čtveřici bude zmražen veškerý majetek v USA, znemožněno získání víz a Američanů se bude týkat zákaz navazování obchodních styků s nimi.

Aktuálně se děje

před 3 minutami

před 40 minutami

před 49 minutami

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

Joe Manchin

Manchin chce nahradit Bidena. Zvažuje kandidaturu za demokraty

Joe Manchin zvažuje opětovnou registraci za člena Demokratické strany a kandidaturu na prezidenta. Oznámila to v noci na neděli televize CNN s odvoláním na zdroje blízké tomuto v současnosti nezávislému senátorovi za stát Západní Virginie a jeho někdejšímu demokratickému guvernérovi.

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

raketový systém Patriot

Ukrajina dostala od Německa třetí systém Patriot

Ukrajina posílila svou protivzdušnou obranu proti útokům ruských sil dalším systémem Patriot, který poskytlo Německo. Ve svém pravidelném večerním proslovu to v neděli řekl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

„Transformační“, Harrisová nadchla demokraty. Za den se vybralo na 46,7 milionu dolarů na kampaň

Pět hodin poté, co prezident Joe Biden odstoupil z klání, darovali demokraté 27,5 milionu dolarů na kampaň Kamaly Harrisové. A to není vše, informují americká média.

Zdroj: Radek Novotný

Další zprávy