Jak si žije Putinova údajná přítelkyně? Kabajevová vlastní asi 20 nemovitostí

Vedle rezidence ruského prezidenta Vladimira Putina ve Valdaji v Novgorodské oblasti vznikl dům bývalé gymnastky Aliny Kabajevové, kterou média označují za jeho přítelkyni a matku tří jeho dětí. Do Valdaje za Putinem jezdí bývalá sportovkyně pravděpodobně po speciální železniční trati. 

Napsal o tom ruský investigativní web Projekt. Kabajevová podle webu fakticky vlastní dvacítku bytů a domů včetně penthousu v černomořském letovisku Soči o výměře 2600 metrů čtverečních.

Dřevěný dům pro Kabajevovou se ve Valdaji začal stavět v roce 2020 a dokončen byl o dva roky později. Dům má 1200 metrů čtverečních.

Kabajevová s dětmi stejně jako Putin při cestách do Valdaje pravděpodobně využívá speciální železniční trať, která končí na utajované stanici. Odtud pak Putinova přítelkyně létá do Putinovy rezidence vrtulníkem. Podobné železniční stanice se nacházejí i u Putinovy rezidence v Soči a jeho sídla Novo-Ogarjovo. Do těchto stanic Putin cestuje obrněným vlakem z nádraží v Moskvě, uzavřeného pro veřejnost.

Většina z dvacítky nemovitostí, které podle portálu Projekt Kabajevová vlastní, je vedena na její příbuzné nebo na podnikatele blízké Putinovi. Nejdražším z nich je penthouse v bytovém komplexu Korolevskij park (Královský park) v Soči. K penthousu patří bazén, patio nebo přistávací plocha pro vrtulníky. Uvnitř bytu je 20 pokojů, kinosál, sál na biliár, sauna, solárium nebo bar s tanečním parketem. O patro níže se nacházejí oddělené byty pro personál. Celková cena nemovitostí, jimiž Kabajevová disponuje, se podle Projektu pohybuje okolo 120 milionů dolarů (2,7 miliardy korun).

Související

Velká Británie, ilustrační foto

Británie uvalila sankce na Putinovu exmanželku a údajnou přítelkyni

Británie rozšířila svůj sankční seznam o 12 lidí z nejbližšího kruhu ruského prezidenta Vladimira Putina. Je mezi nimi i bývalá manželka šéfa Kremlu, jeho údajná přítelkyně a několik bratranců. S odvoláním na britské ministerstvo zahraničí to uvedla agentura Reuters.
Alina Kabajevová

Evropská unie navrhla sankce i na Putinovu údajnou přítelkyni Kabajevovou

Evropská unie navrhla v souvislosti s invazí ruských vojsk na Ukrajinu uvalit sankce na někdejší ruskou gymnastku Alinu Kabajevovou, která je podle médií přítelkyní prezidenta Vladimira Putina a stojí v čele velké mediální skupiny NMG. Uvedla to dnes agentura Bloomberg s odkazem na dokument, do kterého měla možnost nahlédnout.

Více souvisejících

Alina Kabajevová Vladimír Putin

Aktuálně se děje

před 2 hodinami

Sebastian Kurz

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz byl odsouzen

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz byl shledán vinným z křivé výpovědi, když před parlamentním vyšetřovacím výborem minimalizoval svou roli při jmenování dozorčí rady významné státní investiční společnosti ÖBAG. 

před 3 hodinami

před 3 hodinami

Kritik Kremlu Alexej Navalnyj

Navalného tým nabízí odměnu za informace, které objasní jeho "vraždu"

Spolupracovníci ruského opozičního vůdce Alexeje Navalného nabízejí odměnu ve výši 20 000 eur za jakékoli informace související s jeho "vraždou" ve vězeňském táboře IK-3 za polárním kruhem. Tuto výzvu adresovali příslušníkům ruské armády, policie, zaměstnancům Federální bezpečnostní služby (FSB), Vyšetřovacího výboru (Sledkem) a prokuratuře.

před 4 hodinami

před 5 hodinami

Petr Moos

Zemřel bývalý ministr dopravy a zakladatel dopravní fakulty Petr Moos

Ve věku 78 let dnes zemřel Petr Moos, vedoucí týmu, který připravoval rozšíření Krajské nemocnice Liberec o objekt Centra urgentní medicíny. V roce 1998 byl ministrem dopravy ČR v Tošovského vládě a jiného založil Fakultu dopravní na Českém vysokém učení technickém v Praze.

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

před 11 hodinami

před 11 hodinami

před 11 hodinami

před 12 hodinami

Putin přišel o spojence. Ztratil kontrolu nad zemí ve své alianci

Arménie pozastavila své členství ve vojenské alianci Organizace smlouvy o kolektivní bezpečnosti (OZKB), kterou vede Rusko. Premiér Nikol Pašinjan to v rozhovoru odvysílaném ve čtvrtek odůvodnil tím, že aliance Arménii zklamala.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy