KLDR dostala varování, pak přesto odpálila dvě rakety během několika hodin

Severní Korea v pondělí odpálila balistickou střelu dlouhého doletu do moře, informují zahraniční zpravodajské agentury s odkazem na vyjádření jihokorejské armády. Už o několik hodin dříve odpálil Pchjongjang také střelu krátkého doletu. 

Dva odpaly raket následovaly po varování ze strany Spojených států amerických a Jižní Koreji, že použití jaderných zbraní by znamenalo konec severokorejského režimu, upozornila DW.

Střela byla odpálena z oblasti nedaleko severokorejského hlavního města Pchjongjangu. Japonská pobřežní stráž uvedla, že po asi hodině letu dopadla do moře západně od ostrova Hokkaidó. 

Podle vyjádření jihokorejské armády urazila střela vzdálenost kolem tisíce kilometrů, než dopadla do moře. Panuje podezření, že byla odpálena z mezinárodního letiště, které obsluhuje Pchjongjang. 

Japonský premiér Fumio Kišida řekl, že odpaly střel jsou zjevným porušením rezolucí Rady bezpečnosti OSN a hrozbou pro mír a stabilitu v regionu. Jihokorejský prezident Jun Sok-jol vyzval k zesílení spolupráce mezi svou zemí a USA. Washington zopakoval svůj závazek ohledně obrany spojenců ve východní Asii. 

Související

Více souvisejících

Severní Korea (KLDR) Asie Rakety

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

Ministerstvo zahraničí, ilustrační fotografie.

Opusťte Írán, vyzvala česká diplomacie občany

Ministerstvo zahraničních věcí v pátek varovalo české občany před cestami do Íránu. Úřad eviduje případy, kdy občané členských států Evropské unie byli v zemi zadrženi, vyšetřováni, případně i trestně stíháni na základě uměle vykonstruovaných podezření či obvinění. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Vladimír Putin na summitu Rusko Afrika 2023

Putin opět promluvil o útoku na další evropské státy

Ruský prezident Vladimir Putin odmítl obvinění, že Rusko plánuje agresi proti jiným evropským zemím. Reagoval tak na mnohá prohlášení západních politiků, kteří tvrdili, že je nutné pomoci Ukrajině, protože pokud se Putinovi podaří porazit ji, zaútočí na její spojence na Západě.

včera

včera

Teroristé Hamásu

Příměří, nebo nic. Hamás promluvil o osudu rukojmích

Osud rukojmích, kteří byli uneseni z Izraele do palestinského Pásma Gazy, může být vyřešen pouze v případě, že dojde k uzavření příměří. Člen politického křídla palestinského radikálního hnutí Hamas Básim Naim to uvedl ve statusu zveřejněném na platformě Telegram.

včera

V ZOO Praha se narodilo gorilí mládě, letos už druhé

V noci na dnešek přišlo na svět v pražské zoologické zahradě další mládě gorily nížinné. Jeho matkou je samice Kijivu.

Zdroj: Karolína Svobodová

Další zprávy