Kreml ztrácí kontrolu. Zprávy o Kadyrovově vážném stavu podkopávají stabilitu v Čečensku

Podle amerického Institutu pro studium války (ISW) zprávy o vážném zdravotním stavu čečenského vůdce Ramzana Kadyrova zdůrazňují závislost ruského vůdce Vladimira Putina na Kadyrovovi v otázce, zda bude v Čečensku nadále existovat stabilita. Informuje o tom webový portál Kyiv Independent.

Dlouhodobé obavy o zdraví Ramzana Kadyrova podtrhují závislost ruského diktátora Vladimira Putina na Kadyrovovi, pokud jde o pokračující stabilitu v Čečensku, uvedl Institut pro studium války ve své každodenní zprávě ze 17. září.

Ukrajinské hlavní ředitelství zpravodajské služby (GUR) údajně potvrdilo, že Kadyrov byl 15. září v kómatu, což vyvolalo fámy o vážných zdravotních problémech. Kadyrov však ve videu zveřejněném 17. září popřel zvěsti o svém zdraví.

ISW poznamenává, že destabilizace Kadyrovovy vlády v Čečensku by byla pro Putinův režim velkou ranou, částečně i proto, "jak důležité bylo dosažení stability v Čečensku prostřednictvím brutální a krvavé války pro Putinovu počáteční popularitu v Rusku".

Ruští představitelé včetně Kadyrova se pravděpodobně obávají, že pokračující dohady o jeho zdravotním stavu ovlivní dlouhodobou stabilitu jeho kontroly nad Čečenskem.

Související

Více souvisejících

válka na Ukrajině čečensko Rusko Ramzan Kadyrov

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Petr Fiala

Petr Fiala bude dnes v Ostravě na kongresu ODS obhajovat mandát předsedy

Premiér Petr Fiala bude dnes v Ostravě na kongresu Občanských demokratů popáté obhajovat mandát předsedy ODS. Před nedělním odletem do Spojených států, kde ho čeká návštěva Bílého domu, delegátům slíbí, že bude pokračovat v prosazování tradičních priorit strany, jako jsou zdravé veřejné finance či efektivní stát.

včera

včera

včera

Ministerstvo zahraničí, ilustrační fotografie.

Opusťte Írán, vyzvala česká diplomacie občany

Ministerstvo zahraničních věcí v pátek varovalo české občany před cestami do Íránu. Úřad eviduje případy, kdy občané členských států Evropské unie byli v zemi zadrženi, vyšetřováni, případně i trestně stíháni na základě uměle vykonstruovaných podezření či obvinění. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Putin opět promluvil o útoku na další evropské státy

Ruský prezident Vladimir Putin odmítl obvinění, že Rusko plánuje agresi proti jiným evropským zemím. Reagoval tak na mnohá prohlášení západních politiků, kteří tvrdili, že je nutné pomoci Ukrajině, protože pokud se Putinovi podaří porazit ji, zaútočí na její spojence na Západě.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy