Ramzan Kadyrov

Ramzan Kadyrov a Vladimír Putin

Kadyrov je v pořádku? Podle ruského reportéra se sešel s Putinem

Ruský prezident Vladimir Putin se údajně sešel s čečenským vůdcem Ramzanem Kadyrovem. Uvedla to agentura Reuters s odkazem na reportéra státní televize. Tato schůzka proběhla tři dny poté, co Kadyrov projevil hrdost nad svým synem, který zbil vězně obviněného ze spálení koránu.
Ramzan Kadyrov, je od 15. února 2007 prezidentem autonomní Čečenské republiky. Je synem bývalého prezidenta Achmata Kadyrova.

Kdo bude po Prigožinovi další na řadě? Surovikin se neobjevil od vzpoury, na řadě může být i Kadyrov

Podezřelá úmrtí jsou v Rusku prakticky na denním pořádku. Od chvíle, co se Vladimir Putin ujal na přelomu tisíciletí moci, došlo k zatčení desítek či stovek jeho odpůrců, nemluvě o množství smrtí, které jsou většinou vysvětlené jako nešťastná nehoda nebo sebevražda. Stojí za tím mimo jiné prohnilý ruský systém, kdy Kreml kontroluje zásadní státní bezpečnostní složky a oligarchy. Vymanit se z této sítě je až nadlidský úkol, který nekončívá šťastně.
Jevgenij Prigožin a Razman Kadyrov

Umírá Kadyrov? Čečenskému lídrovi podle zdrojů selhávají ledviny

Sociálními sítěmi a médii kolují informace o kritickém stavu čečenského vůdce Ramzana Kadyrova. Jeho bojovníci pomáhají ruské armádě ve válce proti Ukrajině. Údajně je na sklonku života a selhávají mu ledviny. Informace však nelze nezávisle potvrdit, vycházejí z ukrajinských médií a zdrojů na sociální síti Telegram. 
Ilustrační fotografie.

Kadyrovci nejsou nezávislí bojovníci, říká Čečenec bojující na straně Ukrajiny

Čečenci ve válce na Ukrajině nebojují pouze na ruské straně. Server Kyiv Independent přinesl rozhovor s jedním z bojovníků, kteří pomáhají ukrajinské armádě v boji proti ruské agresi. Mrzí ho, že svět čečenský národ často vnímá jako násilnický a teroristický. Kritizoval také čečenské jednotky pod vedením Ramzana Kadyrova bojující na straně Kremlu. 
Kůň, který zřejmě patří Kadyrovovi

Ze stáje na Roudnicku ukradli koně za 400 tisíc, patří Kadyrovovi

Ze stáje u Roudnice nad Labem na Litoměřicku neznámý pachatel ukradl anglického plnokrevníka, jehož hodnota je bezmála 400.000 korun. Uvedla to policie, která při pátrání žádá o pomoc veřejnost. Kůň byl podle policejní mluvčí Pavly Kofrové ustájen v Krabčicích. Majitelem koně je čečenský vůdce Ramzan Kadyrov, potvrdila Radiožurnálu mluvčí ministerstva financí Michaela Lagronová. Telefon uvedený na webových stránkách stáje je dnes nedostupný.
Ramzan Kadyrov, je od 15. února 2007 prezidentem autonomní Čečenské republiky. Je synem bývalého prezidenta Achmata Kadyrova.

Kadyrov chce konkurovat Wagnerovcům, plánuje založení žoldnéřské skupiny

Čečenský vůdce Ramzan Kadyrov plánuje po odchodu ze státní služby založit vlastní žoldnéřskou formaci podobnou Wagnerově skupině (v přepisu z ruštiny Vagnerově), kterou provozuje ruský podnikatel Jevgenij Prigožin. Uvedl to dnes na sociální sítí Telegram. Oznámení přichází v době spekulací o upadajícím vlivu Prigožina a jeho skupiny.

Aktuálně se děje

před 39 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

Martin Kupka

2300 korun za dálniční známku je jen začátek. Kupka oznámil další zdražení

Cena dálniční známky by měla být od ledna příštího roku opět zvýšena, a to v souladu s vývojem inflace. Uvedl to ministr dopravy Martin Kupka (ODS) v dnešním pořadu Týden v politice České televize. Přesný nárůst ceny, o který se dálniční známka zvýší, má být zveřejněn ve druhé polovině příštího roku. Poslední změna ceny nastala 1. března, kdy roční kupon zdražil z 1500 na 2300 korun.

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

Joe Biden

Svět po masakru v Pásmu Gazy doufá v příměří s Izraelem

Katar, Egypt i USA se v současnosti zapojují do jednání o příměří mezi Izraelem a palestinským militantním hnutím Hamás. Po masakru u humanitárního konvoje, který si vyžádal stovky zraněných a přes 115 mrtvých, poukazují na naléhavou potřebu co nejdřívějšího uzavření jednání a rozšíření humanitární pomoci proudící do Pásma Gazy.

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

včera

včera

Aktualizováno včera

Pohřeb Alexeje Navalného se koná pod dohledem policie. Ta je připravena zatýkat

Rusové se dnes rozloučili s Navalným. Policie postavila bariéry, úřady vydaly tělo na poslední chvíli

Ruští policisté postavili bariéry na cestě z moskevského metra ke kostelu, kde dnes proběhlo poslední rozloučení s opozičním politikem Alexejem Navalným. K chrámu Ikony Matky Boží v moskevské čtvrti Marjino také přijely vozy pro přepravu zatčených. Ruské úřady příbuzným tělo zesnulého ruského opozičníka dlouho nevydaly, rodina jej obdržela až na poslední chvíli.

včera

Rekordní prodeje dálničních známek. Ve čtvrtek se jich prodalo přes 200 tisíc

Prodej dálničních známek dosáhl za jeden den historického rekordu. Před úpravou cen bylo ve čtvrtek 29. února 2024 uhrazeno celkem 219 tisíc e-známek v hodnotě 316 milionů korun. Nejvíce úhrad dálničního poplatku proběhlo v dopoledních hodinách, informovalo ministerstvo dopravy. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy