Ramzan Kadyrov je údajně nevyléčitelně nemocný. Jeho stav je prý beznadějný

Čečenskému vůdci Ramzanu Kadyrovovi, který je známý svými blízkými vztahy s Kremlem, údajně diagnostikovali nevyléčitelnou nemoc - nekrózu slinivky břišní. S odvoláním na ruský exilový deník Novaja gazeta Evropa o tom v noci na úterý informovala agentura DPA.

Podle dobře informovaných zdrojů je zdravotní stav 47letého Ramzana Kadyrova "beznadějný", což vede Moskvu k naléhavému rozhodnutí o jeho nástupci v čele Čečenska, aby se udržela stabilita v regionu Kavkazu. Jedním z kandidátů na tuto pozici je údajně velitel speciálních jednotek Apti Alaudinov, uvedl článek.

Noviny Novaja Gazeta založené nositelem Nobelovy ceny za mír Dmitrijem Muratovem citují zdroje blízké Kadyrovovi a lékaře z prestižní moskevské kliniky, kteří uvádějí, že Kadyrov byl loni na podzim léčen v nemocnici. To byla první zpráva o vážné nemoci Kadyrova, která byla umocněna jeho dlouhou nepřítomností v veřejném prostoru a sporadickými veřejnými projevy.

Spekulace o jeho nemoci byly oficiálně vyvráceny, přičemž jeho pobyt v nemocnici byl zdůvodněn jako návštěva nemocného příbuzného. Avšak novináři nyní tvrdí, že se jednalo o návštěvu samotného Kadyrova.

Zatímco na Kadyrovově kanálu na Telegramu bylo v pondělí zveřejněno video z jednání čečenské vlády v Grozném, které mělo vyvrátit spekulace o jeho zdraví, DPA upozornila, že video, ve kterém Kadyrov téměř nehybně sedí za stolem a hovoří s námahou, pravděpodobně nevyvrátí spekulace o jeho zdravotním stavu.

Fámy o jeho vážné nemoci se poprvé objevily v roce 2020, kdy byl hospitalizován v Moskvě. Tehdy se tvrdilo, že absolvuje pravidelné lékařské prohlídky, avšak média spekulovala o jeho pobytu na klinice kvůli covidu. Kadyrovův zdravotní stav se také stal předmětem diskuse v zimě 2023, kdy se začal fyzicky měnit a projevovaly se na něm zdravotní obtíže.

Kadyrov má rozsáhlou rodinu, včetně dvou manželek a nejméně 15 dětí. Některé z nich již zapojil do politiky, což vyvolalo kontroverze. Jedním z největších skandálů roku 2023 bylo brutální zbití aktivisty Nikity Žuravela jeho synem Adamem, což někteří analytici vidí jako pokus odvést pozornost od zdravotních problémů staršího Kadyrova. 

Související

Více souvisejících

Ramzan Kadyrov

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

včera

Energetika

EK schválila Česku miliardovou podporu na modernizaci tepláren

Evropská komise po intenzivním vyjednávání vydala pro Česko povolení na provozní podporu pro vysokoúčinnou kombinovanou výrobu elektřiny a tepla v maximálním celkovém objemu 3,2 miliardy eur. Bude tak možné aplikovat opatření, které je zásadní pro modernizaci energetiky a teplárenství a přispěje k plnění klimatických cílů. Model bude zároveň využívat nejefektivnější a nejmodernější formu podpory, která se bude odvíjet od situace na trhu.

Aktualizováno včera

včera

Noční klid

RECENZE: Plíživá paranoia a kolaps společnosti. Noční klid zpřítomňuje úzkost

Takřka měsíc před začátkem festivalu v Karlových Varech se do českých kin dostává druhý celovečerní film režiséra Michala Hogenauera, jehož intimní debut Tiché doteky ve Varech odpremiéroval před pěti lety. Jeho novinka Noční klid pokračuje v suverénní režii, komorním pojetí a rozplétání celospolečenských problémů na pozadí individuálních osudů.

včera

Radoslaw Sikorski

Polsko omezí pohyb ruských diplomatů. Moskva mluví o rusofobii

Polsko omezí ruským diplomatům pohyb na svém území, uvedl šéf polské diplomacie Radoslaw Sikorski. Varšava tak podle jeho slov reaguje na zapojení Ruska do hybridní války proti Evropské unii. Moskva reagovala slovy, že jde o další projev rusofobie, která údajně panuje v Polsku. 

včera

včera

včera

včera

Vláda ČR

Česko dává miliardy na dostupnější nájemní bydlení. Vláda zahájila program

Osm miliard korun na investice do výstavby, přes dvě stovky státních pozemků, které vláda bezplatně převede na obce a města, i příprava bytových projektů – to jsou konkrétní výsledky vlády vycházející z jejího programového prohlášení. Konkrétní parametry podpory dostupného nájemního bydlení představili premiér Petr Fiala (ODS), vicepremiér Ivan Bartoš (Piráti) a ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS). Cílem investiční části reformy Bydlení pro život je zvýšení podílu dostupných nájemních bytů na trhu.

včera

včera

včera

včera

Michal Koudelka

Koudelka ve Sněmovně ozřejmil, o co šlo proruské platformě Voice of Europe

Jedním z cílů lidí kolem sankcionované platformy Voice of Europe byla špionáž uvnitř EU, řekl ředitel BIS Michal Koudelka v pondělí na konferenci v Poslanecké sněmovně. Koudelka ocenil tvrdou a nekompromisní reakci vlády, která platformu a její představitele zařadila na konci března na národní sankční seznam. 

včera

Robert Fico

Ficův stav se po atentátu nadále zlepšuje, oznámila nemocnice

Lékařské konzilium na základě výsledků vyšetření potvrdilo postupné zlepšování zdravotního stavu slovenského předsedy vlády Roberta Fica (Směr-SD). Agenturu TASR o tom v pondělí informoval tiskový odbor Úřadu vlády (ÚV) SR. Premiér je hospitalizován ve Fakultní nemocnici s poliklinikou FD Roosevelta v Banské Bystrici.

včera

Češi kvůli MS v hokeji zaplnili náměstí Prohlédněte si galerii

Co čeká hokejisty na Staromáku? Nadšení fanoušci nebudou to jediné

V Česku budou dnes odpoledne oficiálně pokračovat oslavy zisku titulu mistrů světa v ledním hokeji, který národní tým vybojoval v neděli večer po vítězství nad Švýcarskem. Největší akce se chystá na Staroměstském náměstí v Praze. Na co se lidé mohou těšit? 

Aktualizováno včera

V Národním divadle se koná poslední rozloučení s Vlastimilem Harapesem. (27.5.2024) Prohlédněte si galerii

Česko se v Národním divadle rozloučilo s baletním mistrem Vlastimilem Harapesem

Česko se v pondělí rozloučilo s baletním mistrem Vlastimilem Harapesem, který zemřel po těžké nemoci během předminulého týdne ve věku 77 let. Lidé v čele s jeho kolegy zaplnili historickou budovu Národního divadla, která hostila poslední rozloučení. Zájem byl značný, smuteční hosté museli čekat ve frontě.

včera

včera

včera

včera

Poslední rozloučení s Janem Kačerem. Národní divadlo řeklo, kdy bude

Se zesnulým hercem a režisérem Janem Kačerem se lidé rozloučí příští týden v Národním divadle. Kačer, který patřil k hvězdám nové vlny českého filmu, zemřel v pátek dopoledne. Bylo mu 87 let. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy