Manželka syrského prezidenta Asma Asadová trpí rakovinou

Asmě Asadové, manželce syrského prezidenta Bašára Asada, diagnostikovali leukémii, uvedl v úterý tamní prezidentský úřad. Uvedla to agentura Reuters.

"První dámě Asmě Asadové byla diagnostikována akutní myeloidní leukémie," uvádí se v prohlášení.

Asma Asadová (48) před pěti lety oznámila, že se úspěšně zotavila z rakoviny prsu. V souvislosti s novou diagnózou se podrobí speciálnímu léčení, které bude vyžadovat její izolaci, nebude proto vystupovat na veřejnosti.

Od té doby, co v roce 2011 vypukla válka v Sýrii, Asadová, která se narodila v Británii, převzala v zemi veřejnou roli ve vedení charitativních aktivit a schůzek s rodinami padlých vojáků, stala se však nenáviděnou ze strany opozice, píše Reuters.

Stojí v čele rozsáhlé nevládní organizace Syria Trust for Development. Loni se po boku svého manžela zúčastnila návštěvy Spojených arabských emirátů (SAE), což byla její první známá oficiální zahraniční cesta od roku 2011.

Leukemie je druh rakoviny krve, která vzniká v kostní dřeni, kde se tvoří krevní buňky. Existují různé typy leukemie, které se liší rychlostí postupu a typem postižených krevních buněk.

Léčba leukemie závisí na typu a stadiu nemoci a může zahrnovat chemoterapii, radioterapii, biologickou léčbu, cílenou terapii nebo transplantaci kostní dřeně. Léčba je často komplexní a vyžaduje multidisciplinární přístup.
 
 

Související

Více souvisejících

Asma Asadová leukémie Bašár Asad

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Peter Pellegrini je novým slovenským prezidentem.

Slovensko má nového prezidenta. Pellegrini složil slib a ujal se funkce

Slovensko má nového prezidenta. Peter Pellegrini v sobotu po poledni během slavnostní schůze parlamentu v budově Slovenské filharmonie v Bratislavě složil slib do rukou předsedy ústavního soudu a ujal se funkce, ve které nahradil končící prezidentku Zuzanu Čaputovou. Program inaugurace bude pokračovat v odpoledních hodinách. 

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

Ursula von der Leyenová, předsedkyně Evropské komise

Bude von der Leyenová nadále v čele EK? Frakcím vadí jedna věc

Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová si musí spočítat, koho v Evropském parlamentu požádá o podporu v jejím úsilí o obhajobu postu. Její domovská Evropská lidová strana ji jistě podpoří, socialisté ale mohou z této podpory ustoupit. Leyenové totiž nevadí spolupráce s pravicovou italskou premiérkou Giorgií Meloniovou, což je pro levicové S&D zcela logicky nemyslitelné. Variantou tak je podpora Zelených, programy EPP a této frakce ale nemohou být odlišnější. 

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 9 hodinami

včera

včera

včera

Volodymyr Zelenskyj

Zelenskyj přirovnal Putina k Hitlerovi

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v pátek odmítl podmínky ruského prezidenta Vladimira Putina pro okamžité příměří a zahájení jednání o ukončení války na Ukrajině. Tyto podmínky označil za ultimáta a přirovnal Putinovy návrhy k politice nacistického vůdce Adolfa Hitlera, uvedl server Ukrajinska pravda.

včera

včera

Návštěva Jense Stoltenberga u Zelenského v Kyjevě (29. dubna 2024).

Stoltenberg se vysmál Putinovu návrhu na mír. Podle Kyjeva je absurdní

Ukrajina označila podmínky pro ukončení války, které v pátek představil ruský prezident Vladimir Putin, za absurdní. Podle Ukrajiny se Putin snaží zavádět mezinárodní společenství a oslabovat skutečné diplomatické úsilí zaměřené na dosažení míru, uvedl server Ukrajinska pravda.

včera

EU

Kormidlo zelené politiky EU se neotočí, míní expertka. Nové složení EP ale zřejmě způsobí složitější schvalovací proces

Volby do Evropského parlamentu zasadily nepříjemnou ránu frakci Zelených. Ti oproti volbám z roku 2019 ztratili 18 křesel, letos dosáhli pouze na zisk celkových 7,4 % a 53 mandátů. Expertka na politiku Evropské unie Veronika Velička Zapletalová z Masarykovy univerzity v Brně pro EuroZprávy.cz ale vysvětlila, že ústředním bodem ve schvalovacím procesu je koalice Evropské lidové strany (EPP) a Socialistů a demokratů (S&D)., „Pro Evropskou unii je po technické stránce reálné být do roku 2050 neutrální,“ uvedla. 

včera

včera

Aktualizováno včera

Vyšetřování hrozby teroristického útoku potvrzuje ruskou stopu, uvedl Rakušan ve Sněmovně

Ministr vnitra Vít Rakušan při jednání Poslanecké sněmovny prohlásil, že muž, který se během víkendu pokusil o žhářský útok na autobusy pražské MHD, měl skutečně vazby na Rusko. Občané podle něj mohou být v klidu, vyšetřování ale trvá. 

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy