Třináctiletý chlapec v západoněmeckém městě Dortmund údajně ve čtvrtek večer nožem ubodal bezdomovce. Uvedla to v pátek tamní policie i prokuratura.
Pitva odhalila, že 31letá oběť byla usmrcena několika bodnými ranami, přičemž je jisté, že je způsobilo dítě "mladší než věk trestní odpovědnosti". Čin chlapce údajně bulharské národnosti dokumentuje videozáznam pořízený mobilním telefonem.
Mezi ním a usmrceným bezdomovcem mělo nejprve dojít k hádce, což potvrdily i výpovědi tří dalších nezletilých osob, které byly dočasně zadrženy.
Policie v souvislosti s činem ještě ve čtvrtek večer zadržela domnělého 13letého pachatele i zmíněné tři osoby ve věku 13, 14 a 15 let. Dva třináctileté, kteří ještě nedosáhli věku trestní odpovědnosti, propustili z vazby bezprostředně po slyšení.
Zbylé dva teenagery, kteří měli právního zástupce, propustili z vazby v pátek, přičemž momentálně se nepředpokládá, že by se na činu podíleli, píše DPA.
Policii na místo činu přivolali svědci, kteří zaslechli hádku. Čtyři teenagery následně utekli, policie je však dopadla už za několik minut a předběžně zadržela.
Podle dosavadního vyšetřování policie se čtveřice s obětí zřejmě náhodně setkala náhodně v přístavu. Hádka mezi domnělým pachatelem a obětí údajně přerostla v násilnou potyčku, která vyústila v to, že chlapec bezdomovce pobodal. Pravděpodobnou vražděnou zbraň, a sice nůž, vypátral nedaleko místa činu policejní pes.
Související
Evropa už nemá čas. Vlastními silami se na ruský útok připravit nestihne, varuje šéf německého letectva
Německo a Francie si předvolaly ruského velvyslance. Na kyberútoky odpovíme, vzkazují Moskvě
Aktuálně se děje
před 59 minutami
Bezohlednost, papalášství, hodnotí Turkovu jízdu poslanci ANO. Podle Babiše by měl rezignovat
před 2 hodinami
Evropa už nemá čas. Vlastními silami se na ruský útok připravit nestihne, varuje šéf německého letectva
před 2 hodinami
Americký soud zatrhnul Trumpovi dvoumiliardový antidiskriminační fond
před 3 hodinami
Kamera odhalila detaily nehody: Turek projel odbočovacím pruhem rovně, pak došlo ke srážce
před 4 hodinami
V bezpečí už nebude žádné místo v Evropě. Zelenskyj nastínil možnosti Putinových raket
před 5 hodinami
Íránské útoky odsoudil Blízký východ i Asie. Čína žádá okamžité otevření Hormuzského průlivu
před 6 hodinami
Rubio zahájil kampaň s cílem rozložit Mezinárodní trestní soud
před 6 hodinami
Platba za proplutí Hormuzským průlivem? Trumpův poplatek budí vášně, nikdo netuší, jak a z čeho se má počítat
před 7 hodinami
Požáry dál devastují francouzské lesy. Zničily přes 1 900 hektarů
před 8 hodinami
Česko na summitu neztrapnil Pavel, ale Babiš. Lídři nepochopili, proč mu sebral místo šéfa delegace, míní Pellegrini
před 9 hodinami
Japonsko má problém. Rusko proměnilo zemi v doupě špionů
před 10 hodinami
Policie uzavřela pražské Hlavní nádraží a Wilsonovu. Anonym hrozil bombou
před 10 hodinami
Írán zaútočil na dvě lodě v ománských vodách. Americká armáda odpověděla mohutnými nálety
před 12 hodinami
Počasí: Česko dnes zasáhnou velmi silné bouřky
včera
Maďarský parlament zahájil kroky k odvolání prezidenta Sulyoka
včera
Ukrajinská premiérka Svyrydenková podala demisi. Nahradit ji může bývalý šéf Naftogazu
včera
Expert vysvětlil, proč Putin nemá zájem ukončit válku na Ukrajině
včera
Trump zavedl poplatek 20 procent z hodnoty nákladu za proplutí Hormuzským průlivem
včera
Miliony vysídlených, roztrhané rodiny, nulová komunikace. Jak dopadají čtyři roky války na Ukrajince?
včera
Uspěli jsme, prohlásil Macron ve svém posledním projevu k francouzské armádě
Francouzský prezident Emmanuel Macron ve svém pondělním tradičním projevu k ozbrojeným silám u příležitosti předvečera státního svátku 14. července prohlásil, že Francie splnila svůj závazek ke znovuvyzbrojení.
Zdroj: Libor Novák