Partnerky ruských vojáků se bouří proti Putinovi. V petici žádají návrat svých milovaných

Partnerky Rusů, kteří byli mobilizováni do bojů na Ukrajině, vyjádřily svůj nesouhlas s aktuální situací prostřednictvím petice, v níž požadují návrat svých blízkých domů. Kritizují ruské úřady i prezidenta Vladimira Putina, uvedl server Meduza.

Manifest byl publikován na sociální síti Telegram kanálem Puť domoj (Cesta domů), který sdružuje manželky a partnerky mobilizovaných vojáků. Kanál vznikl před přibližně dvěma měsíci a má kolem 15 000 odběratelů.

V manifestu se objevuje výrazná kritika vůči ruským úřadům. "Vy*ebali s námi a s vámi taky vy*ebou," stojí v textu. Manifest připomíná sliby prezidenta o tom, že rezervisté nebudou povoláni a že speciální vojenské operace budou plnit dobrovolníci z řad profesionálů.

Příslušná petice, která souvisí s manifestem, žádá ukončení časově neomezené mobilizace. Její autoři zdůrazňují, že jejich cílem není destabilizace politické situace v zemi.

Ženy vyjadřují zklamání, že jejich milovaní byli posláni na Ukrajinu a že došlo k porušení slibů. Manifest také zmiňuje kritiku ohledně omilostňování ruských trestanců, kteří se účastnili bojů na Ukrajině.

Jedním z příkladů je případ muže, který byl omilostněn poté, co byl odsouzen za rituální vraždy. Autor manifestu zdůrazňuje ironii situace, kde rodiny brečí za své otce, kteří sloužili na frontě, zatímco jednotlivec odsouzený za brutální činy byl omilostněn.

 
 
 

Související

Více souvisejících

válka na Ukrajině Ruská armáda

Aktuálně se děje

před 6 minutami

Kritik Kremlu Alexej Navalnyj

Navalného tým nabízí odměnu za informace, které objasní jeho "vraždu"

Spolupracovníci ruského opozičního vůdce Alexeje Navalného nabízejí odměnu ve výši 20 000 eur za jakékoli informace související s jeho "vraždou" ve vězeňském táboře IK-3 za polárním kruhem. Tuto výzvu adresovali příslušníkům ruské armády, policie, zaměstnancům Federální bezpečnostní služby (FSB), Vyšetřovacího výboru (Sledkem) a prokuratuře.

před 46 minutami

před 1 hodinou

Petr Moos

Zemřel bývalý ministr dopravy a zakladatel dopravní fakulty Petr Moos

Ve věku 78 let dnes zemřel Petr Moos, vedoucí týmu, který připravoval rozšíření Krajské nemocnice Liberec o objekt Centra urgentní medicíny. V roce 1998 byl ministrem dopravy ČR v Tošovského vládě a jiného založil Fakultu dopravní na Českém vysokém učení technickém v Praze.

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

Dálniční známka 2024: Do příštího pátku je levnější. Kupka varuje před neoficiálními prodejci

Ministr dopravy Martin Kupka (ODS) varoval řidiče před neoficiálními weby, které prodávají dálniční známky. Roční kupon je přitom ještě posledních několik dní k mání za nižší cenu. Od března zdraží, v platnost vstoupí i další změny.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy