VIDEO: Diktátor Kim Čong-un se stal hvězdou TikToku s propagandistickou písní „Přátelský otec“

Severokorejská propagandistická píseň "Friendly Father" (Přátelský otec) oslavující Kim Čong-una zaznamenala obrovský úspěch na sociální platformě TikTok, kde získala miliony zhlédnutí. Tato píseň, která chválí komunistického diktátora Severní Koreje, si získala oblibu zejména mezi mladou generací Z, která ji sdílela a komentovala s obrovským nadšením. Jeden uživatel ji označil jako "to, co jsem potřeboval dneska slyšet", zatímco další se dokonce zeptal, zda je k dispozici na hudební platformě Spotify.

Kim Čong-un se tak připojil k hudebním hvězdám jakou je Taylor Swift(ová) a Harry Styles na sociální síti TikTok. Uživatelé, kteří sdíleli své reakce na tuto neobvyklou kombinaci nebo tancovali k písni, si rychle získali velkou sledovanost, často v řádu tisíců až milionů zhlédnutí. Informuje BBC a další britská média. 

Propagandistická hymna je doprovázena chytlavou synth-popovou melodií a obsahuje texty, které oslavují Kim Čong-una jako "velkého vůdce" a "přátelského otce", což vytváří zajímavý kontrast.

Právě se přehrává: „Přátelský otec“: Severní Korea vydává novou píseň velebící vůdce Kim Čong-una

„Přátelský otec“: Severní Korea vydává novou píseň velebící vůdce Kim Čong-una Video: CNA via YouTube

V hudebním videu jsou záběry šťastného Kim Čong-una obklopeného svými oddanými poddanými, kteří mu vyjadřují podporu. Mezi nimi je i známá moderátorka národních zpráv, Ri Čun-Lee. Tato popová skladba má chytlavou melodii, která vám zůstane v hlavě, a připomíná hity na Západě, jako je "Waterloo" od skupiny ABBA. Uživatelé TikToku ji označují za "kódovanou Abbu" kvůli podobnosti s hudbou švédské kapely.

Podle vědecké pracovnice Alexandra Leonziniové z Cambridgeské univerzity, která se zabývá severokorejskou hudbou a poskytla rozhovor BBC, se hudba v Severní Koreji stává dalším prostředkem propagandy státu. Veškeré umělecké projevy musí podporovat výchovu občanů a vzbuzovat v nich loajalitu k režimu. Severokorejský režim využívá „teorii semínek“, kterými klade důraz na to, že každé umělecké dílo musí obsahovat ideologické poselství, které má ovlivnit širší populaci.

Leonziniová upozorňuje, že dvouminutová píseň, která se stala virálním hitem na TikToku, je součástí nového propagandistického úsilí na podporu Kim Čong-una. I když to není první píseň o něm, jazyk použitý k jeho popisu se výrazně změnil. Kim Čong-un je označován jako „otec“ a „Velký“, což jsou slova, která byla dříve používána pouze pro jeho dědečka Kim Ir-sena.

Související

Vladimír Putin a Kim Čong-un Analýza

Smlouva mezi KLDR a Ruskem rozvrací úsilí mezinárodního společenství. Může hrozit nasazení Korejců na Ukrajině

Smlouva o strategickém partnerství podepsaná ve středu mezi severokorejským vůdcem Kim Čong-unem a ruským prezidentem Vladimirem Putinem má potenciál pohnout rozložením sil nejen v Asii. Oba lídři přijali silné závazky, mimo jiné o vojenské spolupráci v případě napadení jedné z těchto zemí. Experti jsou znepokojeni mnoha aspekty smlouvy. 

Více souvisejících

Kim Čong-un Severní Korea (KLDR)

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

Poslanecká sněmovna, ilustrační fotografie.

Lex Ukrajina prošel. Sněmovna prodloužila ochranu pro ukrajinské uprchlíky

Poslanecká sněmovna schválila vládní novelu, která prodlužuje dočasnou ochranu pro ukrajinské uprchlíky před ruskou agresí. Těm, kteří se rozhodnou zůstat v Česku a nepotřebují tuto ochranu, bude nově nabídnuta možnost speciálního dlouhodobého pobytu. Sedmou změnu zákona, známou jako lex Ukrajina, nyní posoudí výbory pro bezpečnost a sociální politiku.

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

sport

EURO 2024: Modričovo odčinění neproměněné penalty přišlo vniveč, Španělé s přehledem postoupili

Chorvatský veterán Luka Modrič nechtěl, aby duel s Itálií byl jeho dost zřejmě posledním reprezentačním zápasem v kariéře. A dělal to pro to maximum. V zápase téměř o všechno pro Chorvatsko mohl skórovat ve druhé půli už z penalty, ale další pokutový kop na tomto Euru Chorvaté neproměnili. Nakonec to nevadilo, jelikož za necelou minutu se míč dostal před italskou branku znovu, tam si ho našel právě Modrič a nekompromisně zavěsil. Zbytek zápasu strávil už na lavičce a samou nervozitou tlačil časomíru ke konci duelu. Jenže v poslední osmé minutě nastavení se přeci jen Italům vyrovnat zásluhou Zaccagniho střely a výrazně tak zkomplikoval Chorvatů naděje na postup do osmifinále. To Španělé potvrdili, že hrají na Euru zatím nejlepší fotbal a po výhře 1:0 nad Albánií se můžou těšit z postupu z prvního místa skupiny B s devíti body na kontě. 

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

Ilustrační foto

Rusko zakázalo přístup k desítkám médií z EU

Ruské ministerstvo zahraničních věcí v úterý oznámilo, že zakáže přístup k vysílacím zdrojům desítek médií z Evropské unie. Toto rozhodnutí je odvetou za zákaz Unie vůči třem ruským médiím, uvedla agentura Reuters.

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

Energetika

Evropská rada chce posílit pomoc Ukrajině. Elektrárny navrhují lepší řešení, než posílání peněz

Lídři Evropské unie vyzvou ke zvýšení vojenské a finanční pomoci Ukrajině. Obávají se zvyšující se intenzity ruských útoků proti elektrárnám, kvůli kterým žijí miliony Ukrajinců po tmě. Šéf největší ukrajinské energetické společnosti Ukrenergo vyzývá, ať evropské země neposílají humanitární pomoc, ale „aby přišly na Ukrajinu, vydělaly peníze a zvýšily výrobní kapacitu“. 

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

Bolton, John

Jak zajistit mír v Asii? Vyzbrojte Jižní Koreu jadernými zbraněmi, navrhuje Bolton

Bývalý poradce USA pro národní bezpečnost John Bolton v úterý v Soulu prohlásil, že opětovné umístění amerických taktických jaderných zbraní do Jižní Koreje by mohlo posílit její schopnost odstrašování vůči severokorejským hrozbám, zvláště v době, kdy se prohlubují vztahy mezi Severní Koreou a Ruskem, uvedla agentura Jonhap. 

před 10 hodinami

Metro C nepojede v úvodu prázdnin v celé délce trasy. Bude výluka

Pražskou hromadnou dopravu čeká na úvod letních prázdnin v jedné oblasti zatěžkávací zkouška. Na jednom z úseků linky metra C bude totiž po dobu pěti dní přerušen provoz. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy