Kim Čong-un

Kim Čong-un se setkal s Vladimirem Putinem na kosmodromu Vostočnyj

Kim Čong-un pozval Putina do KLDR, ten nabídku přijal

Severokorejský vůdce Kim Čong-un pozval ruského prezidenta Vladimira Putina k návštěvě Severní Koreje a Putin toto pozvání přijal. Tuto informaci zprostředkovaly agentury Reuters a AFP s odkazem na severokorejskou státní agenturu KCNA. Setkání státníků proběhlo tento týden na kosmodromu Vostočnyj na ruském Dálném východě.
Kim Čong-un

Kim Čong-un dorazil do Ruska. Kolem schůzky s Putinem panují nejasnosti

Severokorejský vůdce Kim Čong-un poprvé po čtyřech letech opustil území svého státu a dorazil do Ruska ve svém obrněném vlaku. Před očekávaným setkáním s prezidentem Vladimirem Putinem Kreml vzkázal Spojeným státům, že neberou v potaz jejich hrozby ohledně ruského nákupu severokorejských zbraní. Uvedla to stance CNN.
Kim Čong-un

Putin se setká s Kimem. Budou jednat o výměně zbraní a techniky

Pondělí setkání ruského prezidenta Vladimira Putina a jeho tureckého protějška Recepa Tayyipa Erdogana v Soči může zastínit jiná událost. Národní bezpečnostní rada USA upozornila na možné blížící se setkání ruského vůdce se severokorejským diktátorem Kim Čong-unem. 
Severokorejský vůdce Kim Čong-un jednal s ruským ministrem obrany

Kim Čong-un jednal s ruským ministrem obrany Šojguem

Severokorejský vůdce Kim Čong-un se ve středu setkal s ruským ministrem obrany Sergejem Šojguem, který je na návštěvě Severní Koreje. Informovala o tom dnes agentura Reuters s odvoláním na severokorejskou agenturu KCNA. 
Donald Trump a Kim Čong-un Rozhovor

První schůzka Trumpa s Kimem proběhla před 5 lety. Američané měli upřímný zájem snížit napětí na Korejském poloostrově, míní odborník Tůma

Před pěti lety, 12. června 2018, se v Singapuru uskutečnilo historicky první setkání nejvyšších představitelů Spojených států a Severní Koreje. Vzhledem k dlouhodobému nepřátelství a silné vzájemné podezíravosti bylo jednání tehdejšího amerického prezidenta Donalda Trumpa se severokorejským diktátorem Kim Čong-unem samo o sobě úspěchem, konstatuje v rozhovoru pro EuroZprávy.cz seniorní spolupracovník Ústavu mezinárodních vztahů Miroslav Tůma. Odborník na bezpečnostní politiku a nešíření jaderných zbraní se domnívá, že oboustranné vstřícné kroky, které po jednání následovaly, naznačovaly možnost postupného řešení složité otázky jaderného a raketového programu KLDR. Nastínil také důvody, proč se tak nestalo a namísto denuklearizace vidíme opět nebezpečně se stupňující spirálu napětí.

Aktuálně se děje

před 26 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

včera

Policie, ilustrační fotografie.

Policie chce jezdit k méně nehodám na silnicích. Návrh už řeší s ministerstvem a pojišťovnami

Policisté si přejí zvýšení hranice škody, při které mají řidiči povinnost oznámit dopravní nehodu. Vzniknout by měla speciální on-line platforma, jejímž prostřednictvím by se nehoda nahlašovala včetně dokumentace pro pojišťovny. Nyní jsou podle ředitele dopravní policie Jiřího Zlého hlášeny některé nehody zbytečně, přičemž policisté poté chybí jinde. 

včera

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

Má se hrát fotbal v zimě?

Sněhová kalamita zavařila vedení Ligové fotbalové asociace. Zaslouženě

To, že se nejvyšší fotbalové soutěže hrají i přes Vánoce a Silvestra v Anglii či ve Španělsku, je známá věc, přeci jenom tam ale panují trochu jiné klimatické podmínky umožňující fotbal hrát. Pravda, situace, která nastala o prvním prosincovém víkendu v Česku, je v mnoha ohledech mimořádná a nemusí nastávat každý rok, přeci jenom je ale větší pravděpodobnost v tom, že v českých zeměpisných šířkách a délkách nastane takováto situace častěji. 

včera

včera

Pavel Nedvěd

Hledání trenéra fotbalové reprezentace se dostalo do další fáze. Šanci má Hašek s Nedvědem

Jak známo, česká fotbalová reprezentace je pouhý půlrok do mistrovství Evropy v Německu bez trenéra. Stalo se tak poté, co po úspěšné kvalifikaci v listopadu na svůj post rezignoval kouč Jaroslav Šilhavý. Od té doby se v médiích přetřásalo mnoho jmen, která by ho mohla nahradit, od představitelů Fotbalové asociace ČR (FAČR) ale žádné jméno případného nového trenéra nedostanete. Jak sám předseda FAČR Petr Fousek v pondělí uvedl, do doby, než bude něco jistého, žádné jméno neřekne. Obecně se ale nejvíce spekuluje o tom, že by měl národní tým převzít tandem Ivan Hašek-Pavel Nedvěd.

včera

včera

včera

UEFA

Češi znají soupeře na Euru 2024. Utkají se s Portugalskem, Tureckem a vítězem baráže

V německém Hamburku se v sobotu v podvečer dozvěděli fotbaloví fanoušci složení základních skupin nadcházejícího mistrovství Evropy, které se v příštím roce uskuteční v Německu. Český tým se tak po losu, kterého se zúčastnil i Tomáš Rosický, dozvěděl, že první zápas v rámci šampionátu sehraje 18. června v Lipsku proti Portugalsku s Cristianem Ronaldem. Dále se pak ve skupině F utká s postupujícím z barážové větvě C (Řecko, Gruzie, Kazachstán nebo Lucembursko) a na závěr pak s Tureckem. Tyto dva duely se odehrají v Hamburku.

včera

Ilustrační foto

Počasí v Česku lámalo rekordy. Meteorologové podobně teplý podzim nepamatují

Letošní podzim v pražském Klementinu zaznamenal nejteplejší teploty od počátku měření v této stanici v roce 1775. Podle tiskové zprávy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) byla průměrná teplota od září do konce listopadu 13,6 stupňů Celsia, což představuje odchylku od normálu let 1991 až 2020 o 2,6 stupně.

včera

včera

včera

včera

Fiala se uzdravil, ústavní činitelé se konečně sejdou na Hradě kvůli zahraniční politice

Na Pražském hradě se ve čtvrtek uskuteční jednání nejvyšší ústavních činitelů k zahraniční politice. O směřování české diplomacie se budou bavit prezident, premiér a předsedové obou parlamentních komor. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy